Çocuk Hastalıkları bebeğine doğuştan pulmoner stenoz teşhisi konan var mı?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Çok teşekkür ederim hamd olsun rutin kontroller ve kontrol zamanı bunalıma giriyorum ama düşündüğüm kadar kötü bişey olmadığını araştırdık öğrendik dr değiştirdik ilk doktorumuz çok yıprattı bizi şimdi ki doktorumuz pek bilgi vermede boş yere bizi üzmüyor

Arkadaşlar benim de 2 aylık kızımda 60mmhg pulmoner stenoz var. 2 prof.dr'a götürdük. Birisi hemen, birisi bir kaç ay sonra anjiyo yaparak balon ve stend operasyonu yapılması gerekli diyor. Önerebileceğiniz doktor veya başına gelenler yardımcı olabilir mi? bu operasyonun riskinin %2 civarında olduğu söyleniyor. Başına gelenler çocuğun biraz büyümesini bekledi mi hemen yaptırdı mı?

oğlum doğduğunda ilk muayenesinde kalbinde üfürüm olduğu söylendi eko önerildi.eko sonucundada üfürümün sebebinin pulmoner darlık(stenoz) olduğunu öğrendik.bebeğimin genel durumu iyi,kilo alımı vs... üç ayda bir kontrolümüz var.değer yükselirse anjio yapılacağı söylendi.tüm doktorlar anjio sonrasında bu sorunun tamemen biteceğini, anjio nun bi zorluğu olmadığını söylese de yinede korkuyorum işte.bebeği yada bir yakını böyle olan var mı arkadaşlar..varsaa izleenen yol nasıldı ve sonuçları nasıl gelişti paylaşır mısınız?
Az önce
iyi akşamlar uzun zaman olmuş ama benim de bebeğime pulmoner stenoz teşhisi kondu. Doktor geçmeyeceğini söyledi ancak aynı kalabilir ilerlemeyebilirmiş. Sizin bebeğiniz şu an nasıl bu durumun kendiliğinden geçme ihtimali var mı Cevaplarsanız çok sevinirim

Arkadaşlar benim de 2 aylık kızımda 60mmhg pulmoner stenoz var. 2 prof.dr'a götürdük. Birisi hemen, birisi bir kaç ay sonra anjiyo yaparak balon ve stend operasyonu yapılması gerekli diyor. Önerebileceğiniz doktor veya başına gelenler yardımcı olabilir mi? bu operasyonun riskinin %2 civarında olduğu söyleniyor. Başına gelenler çocuğun biraz büyümesini bekledi mi hemen yaptırdı mı?
Merhaba iyi günler baya zaman geçmiş ama benim de aynı sıkıntılar var acaba nasıl oldunuz nasıl geçti inşallah iyileşmiş tır çok korkuyorum cevaplarsanız çok sevinirim

Kalp anomalileri bircok sebepten kaynaklanir dedi bizede doktor.belki senin dedign kromozom meseleside vardir bunn icinde.genetik,cevresel faktorlerden bahsetti.hamilelikte annenn kullandigi ilaclardan,annenn gecirdigi enfeksiyonlu hastaliga kadar,annede diyabet sorunu varsa eger,ailede benzer kalp rahatsizliklari varsa eger,yada maruz kalinan rontgen isiklari,annenin alkol sigara kullanimina kadar bir cok sebebi olabilirmis.bizimkisi neyden bilmiyorum tabi ama nihayetinde teshisinin erkenden konulmasi bana kendimi ve cocugumu sansli hissettiriyor.sende boyle dusun.
Sizin çocuğunuz nasıl oldu inşallah daha iyidir 🤲🏻

X