Bebek Beslenmesi Bebek alerjisi ve kilo problemi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Bu konuda ben çok mu gereksiz kaygılanıyorum?

• Evet. Bebeğin kilosu gayet iyi.

OY: 1 33,3%
  • Hayır. Haklısın kaygı edilmeli.

OY: 2 66,7%

• Ankete Katılan
    3

Filiz Alya Aslan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2019
1
0
32
Merhabalar. 7,5 aylık kızım(6.7 kg/68cm) için en başından beri olsa da son 2_3 aydır yeme problemimiz var. Ancak genel olarak huzursuz değil ve dinç bir bebek. Sadece uykuda emiyor, mama almıyor ki ilk denemizde kustu. Bu durumu sürekli gittiğimiz doktorumuza anlattık ama bize idrar testi hariç farklı bir uygulama yapmadı (Ultrasyon da sıkıntılı bir durum yoktu.) ve antibiyotik ile geçiştirdi. Aynı doktor daha sonrasında reflü teşhisi koydu. 6. aydan sonra (4.aydan 6.aya kadar yoğurt verildi çok nadir kusma oldu.) sürekli kusma oluyordu ki tıkanma derecesinde diyebilirim.

Başka bir hastane ve doktora gittik orada kandan alerji testi yapıldı. Yumurta akı, sarısı ve inek sütü alerjisi çıktı. Doktorumuz evolvia rp mama önerdi. Mamayıda pek yemedi. Ancak süt ve yumurtayı kestikten sonra (annede dahil) 2 hafta kadar neredeyse iyi idi. Fakat yine 1 haftadır tekrar kusma huzursuzluk var ki hiçbir şey yemiyor. Başka şeylere de mi alerjisi var yoksa sorun nedir artık şaşırdım?

Süt ve yumurtayı kestikten sonra aşı yapildi mı hiç? Ya da bir ilaç verdiniz mi? Her zaman yemediğiniz bir paket gıda yediniz mi?

Asilardaki ağır metaller ve diğer ilaçlarda olduğu gibi içerdiği kimyasallar, katkı maddeleri alerjiyi alevlendiriyor, yeni alerjiler başlatıyor. Yiyeceklerdeki katkı maddeleri, özellikle msg de aynı etkiyi yaratiyor. Benim bebeğimin ilk ay, 3 ve 6 ay asilarindan sonra yeni alerjileri cikti. Sizin gibi 3 aylıkken süt diyetine basladik, 2 hafta işe yaradı. Aşı oldu, diyete rağmen alerji belirtileri yeniden ortaya çıktı. Sebebini anlayamaya çalışırken 6 aylık olmustu. Bir doktorun önerisiyle yumurtayi kestim, bebeğim bir hafta çok iyiydi. Yine aşı oldu ve tüm meyveler, baklagiller, kuruyemisler, bir çok sebzeyi içeren o kadar geniş bir alerji başladı ki hayatımız alt üst oldu anlatamam. Şu an 18 aylık, aşı detoksu ile alerjisi yüzde seksen iyileşti. İlgilenirseniz deneyimlerimi yazdığım bir konu var, inceleyebilirsiniz. https://www.kadinlarkulubu.com/foru...jisi-olanlar-gelin-paylasalim.244101/page-385

X