Bebek tedavisi

Bidaha kist oluşacan diye çok korkuyorum ayrıca her gittiğim doktor hayretler icinde kaliyor seninki gercekten buyuk bi talihsizlik şanssızlıktır ki patlamış normalde kist gördüğümüz an dogum kontrol hapi verip küçültüyoruz sonrada adet kanıyla dökülüyor diyorlar bende doğum kontrol hapi kullandim benimki ters cvp verdi kuculecegine iyice buyudu ve patladı
Kaç cm'di patladğında, hiç uyarmadı mı doktor, hareketlerini kısıtlaman konusunda, böyle bir tehlikeden bahsetmedi mi?
Benim de kistim var, yarım saat şöyle yapma böyle yapma diye anlatmıştı doktor.

4 aylık evliydim bebek istiyorduk eşimle doktora gittik klomen verdi kullandım yumurtam cok güzel büyümüştü catlatma ignesi yaptik ay sonunda adet oldum o igne kist yapmıştı bende kist gittikce buyuyordu ilaclara cvp vermedi ve patladı ameliyat oldum ameliyat sırasında sol yumurtaligimida aldilar şuan tek yumurtalığım var 3 ay sonra tekrar tedaviye başladım doktorumu da degistirdim tabi... rahim filmi cektim iki tupumde acik bugün yumurta gelistirme ignesi merional yaptim ve femaraya başladım ne kadar şansım vardır acaba birileri bana yardimci olabilirmi
10 aydır gebe kalmaya çalışıyorum. 3 kez doktora gittim. Tahlilleri bile zorla yaptırdım. En son amh a baktırdım. Yine zorla. Bu arada yaşım da genç değil. 31 yaşındayım. Bir yıl dolmadan ilaç tedavisine başlatmaları garip olmuş. 35 yaşından büyüklere 6 ay sonra, küçüklere bir yıl sonra tedavi öneriliyor.

10 aydır gebe kalmaya çalışıyorum. 3 kez doktora gittim. Tahlilleri bile zorla yaptırdım. En son amh a baktırdım. Yine zorla. Bu arada yaşım da genç değil. 31 yaşındayım. Bir yıl dolmadan ilaç tedavisine başlatmaları garip olmuş. 35 yaşından büyüklere 6 ay sonra, küçüklere bir yıl sonra tedavi öneriliyor.
Dogru bende 21 yasindayim doktor sozde rahmimde perde varmis ya o perdeyi bahane edip tedaviye basladi

Kaç cm'di patladğında, hiç uyarmadı mı doktor, hareketlerini kısıtlaman konusunda, böyle bir tehlikeden bahsetmedi mi?
Benim de kistim var, yarım saat şöyle yapma böyle yapma diye anlatmıştı doktor.
Kistim patladiginda 4,75 cmydi banada ani hareketler yapma agir seyler kaldirma gibisinden anlatti birseyler yapmadigim halde iki gun sonra patladi cyclo progynova dogum kontro hapil kullaniyordum o zamanda(kistim kuculsun diye)

Kistim patladiginda 4,75 cmydi banada ani hareketler yapma agir seyler kaldirma gibisinden anlatti birseyler yapmadigim halde iki gun sonra patladi cyclo progynova dogum kontro hapil kullaniyordum o zamanda(kistim kuculsun diye)
Ben şuan ilaç da kullanamıyorum, öyle diken üstü bi bekleyiş. Doktor müdahele edemem, takip edebilirim diyor.

Kontrollerini aksatma Allah korusun da en ufak bi terslik olursa hemen doktora git mudahale ettir kadin olmak gercekten zor ya
Elbette, en azından 30. haftayı atlatalım da inşallah. Sen de hiç takılma öyle kiste falan, imkanın varsa önceden kist işini bitir, tedavi ol, öyle başla çocuk çalışmalarına.

Elbette, en azından 30. haftayı atlatalım da inşallah. Sen de hiç takılma öyle kiste falan, imkanın varsa önceden kist işini bitir, tedavi ol, öyle başla çocuk çalışmalarına.
Rahim filmi çektim rahmimde herhangi bir kist miyom perde falan yok yumurtaligimda çalışıyor yumurtamda igneye ihtiyac duymadan kendiliginden catliyor sadece döllenmiyor tek sorunumuz bu yani... Nasip....

Benimde sol taraftaydı patladı karın boşluğuma sıvısı akıyordu kana karisirsa hayati tehlike yapar deyip ameliyata aldilar ameliyattan sonrada sol yumurtaligina yapışmıştı kanama oldugu icin yumurtaliginida almak zorunda kaldık deyip sirtini dönüp gitti şimdi hem eksiğim hem umutsuzum hem endişeliyim şansım azdı zaten şimdi tek yumurtalikla daha da azaldı çok korkuyorum
Merhaba! Banada sol yumurtalıkta 6 cm basit kist var dediler devlet hastanesinde ama adetle gider dediler bi senedir gitmedi bu arada bi düşükte yaşadım biraz ara verip özele gittim ameliyatla alalım dedi ben çok kararsız kaldım

X