Bebekle tatil

akadmkah

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2023
327
450
34
3.5 aylik bir bebegim var. Arabada yolculuk yaparken sehir icinde bir sorun yasamiyoruz. Pusetinde cok guzel uyuyor. Uyanıkken de aglamiyor, yolculugu ve gezmeyi seviyor. Bu sene tatil yapmadik. Akademisyenim ve biz donem acildigi zaman izne ayrilamayiz. Izne ayrilabilmek icin son bir haftam var. Ancak tatil yaparken de bulundugum sehre yakin yerlerde pek secenek yok. Tercihen hersey dahil konseptte iyi bir otel istiyorum. En yakinlari 5 saatlik mesafede. Bu kadar kucuk bebegiyle tatil yapanlar tecrubelerini paylasabilir mi? Sizce gitmeli miyiz, yoksa bu sene es mi gecelim?

3.5 aylik bir bebegim var. Arabada yolculuk yaparken sehir icinde bir sorun yasamiyoruz. Pusetinde cok guzel uyuyor. Uyanıkken de aglamiyor, yolculugu ve gezmeyi seviyor. Bu sene tatil yapmadik. Akademisyenim ve biz donem acildigi zaman izne ayrilamayiz. Izne ayrilabilmek icin son bir haftam var. Ancak tatil yaparken de bulundugum sehre yakin yerlerde pek secenek yok. Tercihen hersey dahil konseptte iyi bir otel istiyorum. En yakinlari 5 saatlik mesafede. Bu kadar kucuk bebegiyle tatil yapanlar tecrubelerini paylasabilir mi? Sizce gitmeli miyiz, yoksa bu sene es mi gecelim?
Kesinlikle gidin ve imkanınız doğrultusunda hiçbir zaman es geçmeyin 🥳 emiyorsa süt sağma makinenizi,ılık tutması için termosunuzu,biberonunuzu alın mis gibi geçiyor ve bebek ayaklanmadan yapılan tatil tatildir 🥰

Kesinlikle gidin :) arkadaşa katılıyorum bebek emeklemeden ve yürümeden yapılacak tatil tatildir bence de yoksa diğerlerinden hiç bişey anlamayacaksınız :) şuan emecek uyuyacak emecek uyuyacak diğer türlü ek gıdası yemeği uyku saati derken pek tadı olmuyor 😀

Ay en güzel tatil, yürümüyor, emeklemiyor, gördüğü her şeyi istemiyor. Kesinlikle gidin, şimdiden iyi tatiller

Ya cok guzel seyler yazmışsınız tesekkur ederim. Cok rahatlattiniz beni :)
Bol bol güzel anı biriktirin tatilde, yürümeye başlayınca tatil tatil olmaktan çıkıyor, bebe peşinde helak oluyor insan.
Tadını çıkarın, bebişi de benim yerime mıncıklayın ♥️

kizim 3 aylik ken gittim ve cok ta güzel gecti emeklemeye başlayinca veya yeni yürümeye başlayinca daha zor tutamiyorsun .şuan sizin en rahat tatil yapma zamaniniz koyu pusete ohh mis gibi

Ben de 3,5 aylıkken tatile gitmiştim üstelik 5 saatten daha uzun yoldu inanın 3,5 aylıkken gittiğimde, şu an7 aylık halinden çok daha kolaydı. Ek gıdası yok, uyku süreleri çok daha uzun, arabada sıkılma derdi yok. Oto koltuğunda uyuya uyuya gidiyordu. Sadece 2-3 saatte bir mola verip kucağa alıp gezdirmeyi ihmal etmeyin omurgası için sağlıklı. Eh bu da 1 mola yapar ki çok kolay sizin için

Bu tatil sizin icin unutmayin. 3.5 aylik bebegi olan bir anneye nefes olur. Hava degisikligi cok iyi gelir. Siz iyi olun ki bebisinize de en iyi sekilde bakin.
10 aylik bebekle aracla tatile gittik geldik. Total 4 saat arac kullanmali. Henuz yola cikip benzinlige girdigimizde bombalama sesi geldi. Beline kadar kaka. Alel acele degistik ve yola devam 😂 Sonra hem emzirmek hem ek gida hem de bunalmasin diye 2 kere durduk. Hem bize iyi geldi hem kizima. Sizin ufaklik cok kucuk. Bolca uyur yolda. Yola cikisinizi emzirip altini degistirip uyku anina denk getirin. 1 kere mola (mola yerlerini alternatifleri belirleyin), mola da besleme- degistirme biraz beraber hava alma. Sonra yine uyku olur aracta. Simdiden iyi tatiller 🥰

Ben de o aylarda bebegimle yedi saat araba yolculugu yaptim kalmali gezme icin. Bence simdi gittiniz gittiniz seneye daha zor. Bebekken emiyor ya da mama iciyor en buyuk sorun kaka yapmasi ki seriyorsun ortuyu aliyorsun altini:) yolun cogunda uyuyor ya da kucakta etrafa baktiriyorsun. Buyudukce ilgi istiyor oyun istiyor ek gidasi susu busu daha zor geldi bana. Simdi gidin tadini cikarin. Mesela simdi gezdiginiz yerlerde pusette uyuyabilir ama buyudukce istemiyorlar bunu. Tatil icin en ideal zaman hic dusunmeyin bile diyorum. 3 bucuk ve 6aylikken 7saat yol gittik, 16aylikken balkanlara gittik bebekle seyahatin hicbir zorlugu yok, gozunuzde buyumesin.

Ben de 3,5 aylıkken tatile gitmiştim üstelik 5 saatten daha uzun yoldu inanın 3,5 aylıkken gittiğimde, şu an7 aylık halinden çok daha kolaydı. Ek gıdası yok, uyku süreleri çok daha uzun, arabada sıkılma derdi yok. Oto koltuğunda uyuya uyuya gidiyordu. Sadece 2-3 saatte bir mola verip kucağa alıp gezdirmeyi ihmal etmeyin omurgası için sağlıklı. Eh bu da 1 mola yapar ki çok kolay sizin için
Ahaha ayni seyleri yazmisiz, buyudukce isler keyifli hale gelirken zorlasiyor da. En kolay yolculugum uc uc bucuk aylikken yaptigimizdi. Sonrasindakiler de keyifliydi ama stresi daha fazlaydi. Gezerken bile cunku artik oyle pusette mayisayim evresi bitiyor, ilgi merak artiyor, bir de ek gidasi var, kucak talebi var:)

bence bebekten bebeğe değişir. Bizim bebiş 2.5 aylıktan beri etrafında gördüğü her şey tarafından aşırı heyecan ve meraklanarak aşka uyumamaya başlamıştı. Araba yolculuğu mu Allah beterinden saklasın diyorduk. 3 ay olmamıştı kurban bayramında. Tüm bayram boyu bir halama gidelim dedik 15 dakkalık yol. En sonunda hem ben ağlıyordum hem bebeğim. Yani gerçekten bırakın arabaya binmek, hiçbir şey yapamadık. O sebeple de tatil planımızı iptal ettik. Zaten o dönemler uyku gerilemesine de denk geliyor. O da berbat geçti. Şimdi 5.5 aylık. Hayat çok daha kolay mesela. Şu an olsa gözüm yer. Herkes bana küçük bebek öyle yatar uyur, durur, vs. demişti. Biz hiç böyle bir deneyim yaşamadık.

Bir de gideceğiniz tatil beldesi biraz serinlemiş ise iyi. Güneş kremi vs sürülmüyor malum. Siz kendiniz deneyimlerinize dayanarak bence en doğrusunu düşünürsünüz.

bence bebekten bebeğe değişir. Bizim bebiş 2.5 aylıktan beri etrafında gördüğü her şey tarafından aşırı heyecan ve meraklanarak aşka uyumamaya başlamıştı. Araba yolculuğu mu Allah beterinden saklasın diyorduk. 3 ay olmamıştı kurban bayramında. Tüm bayram boyu bir halama gidelim dedik 15 dakkalık yol. En sonunda hem ben ağlıyordum hem bebeğim. Yani gerçekten bırakın arabaya binmek, hiçbir şey yapamadık. O sebeple de tatil planımızı iptal ettik. Zaten o dönemler uyku gerilemesine de denk geliyor. O da berbat geçti. Şimdi 5.5 aylık. Hayat çok daha kolay mesela. Şu an olsa gözüm yer. Herkes bana küçük bebek öyle yatar uyur, durur, vs. demişti. Biz hiç böyle bir deneyim yaşamadık.

Bir de gideceğiniz tatil beldesi biraz serinlemiş ise iyi. Güneş kremi vs sürülmüyor malum. Siz kendiniz deneyimlerinize dayanarak bence en doğrusunu düşünürsünüz.
Sicak yere gitmeyi göze alamadım. Cok alerjik bir bebek. Benim de güneş alerjim var, ne olur ne olmaz bilemedim. Denize girmek icin de küçük oldugunu düşünüyorum. Daha cok doga icinde olabilecegimiz sakin ancak cok sicak ya da soguk olmayan bir yer tercih ettik. Pazartesi gidiyoruz. Insallah güzel gecer :)

Sicak yere gitmeyi göze alamadım. Cok alerjik bir bebek. Benim de güneş alerjim var, ne olur ne olmaz bilemedim. Denize girmek icin de küçük oldugunu düşünüyorum. Daha cok doga icinde olabilecegimiz sakin ancak cok sicak ya da soguk olmayan bir yer tercih ettik. Pazartesi gidiyoruz. Insallah güzel gecer :)
Ah tamam. Her şey dahil falan deyince sıcaktır diye düşündüm. O zaman süper plan. Güzel geçer inşallah. Keyifli tatiller.

X