Bebekte gaz ve kabızlık problemi ..

Arg1

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2023
1.255
997
Merhaba kizlar.. Bebeğim 45 günlük süt + mama ile besleniyor. 2 gündür çok yoğun gaz sancısı çekiyor ve kakasını yapamıyor. Kendini çok sıkınca bu kez kusuyor. Çişini yoğun şekilde yapıyor 3 bez falan anca çıkıyor bir günde. Akşam yarım fitil koymak zorunda kaldık ama hala yapamadı. Masaj yapıyorum gazını kısmen çıkarıyor yarım saat sonra yine başa dönüyoruz. Önerisi olan var mı napabilirim 😔

Fitil son çare olarak veriliyordu. Fitil vermenize rağmen kaka yapamadıysa ciddi bir sorun olabilir.
Gaz için Sab Simplex damla, kabızlık için Biogai ve relaktaz damla kullanıyoruz.
Doktora gösterin isterseniz.

Merhaba kizlar.. Bebeğim 45 günlük süt + mama ile besleniyor. 2 gündür çok yoğun gaz sancısı çekiyor ve kakasını yapamıyor. Kendini çok sıkınca bu kez kusuyor. Çişini yoğun şekilde yapıyor 3 bez falan anca çıkıyor bir günde. Akşam yarım fitil koymak zorunda kaldık ama hala yapamadı. Masaj yapıyorum gazını kısmen çıkarıyor yarım saat sonra yine başa dönüyoruz. Önerisi olan var mı napabilirim 😔
Ac kaldigi icin boyle. Karni doyan yenidogan kabiz olmaz. Ustelik gunde 3 bez cok az

Çok geçmiş olsun günde en az 5 çişli bez istiyor doktorlar yakın zamanda benzer yollardan geçtik bizde.Kusma durumu sıvı alımını sekteye uğratıyor olabilir doktorunuzdan muhakkak destek alın🙏🏻
Fitil çok tercih edilmemekle beraber önce belki bir gaz damlası bir prebiyotik damla ya da kakayı yumuşatacak bir süspansiyon ilaç verebilir.Ki biz o ilaçlar kaka yapabilmiştik tekrar geçmiş olsun sağlıcakla büyütün 🐥

Fitil son çare olarak veriliyordu. Fitil vermenize rağmen kaka yapamadıysa ciddi bir sorun olabilir.
Gaz için Sab Simplex damla, kabızlık için Biogai ve relaktaz damla kullanıyoruz.
Doktora gösterin isterseniz.
Bugün doktora götürdük 15 gün boyunca yapmaması kabızlık olarak gorulmuyormus. Fitil verdi istemesemde kullanmak zorunda kaldık fitil sonrası yapabildi ama hala ağrısı ve sancısı var sanırım sürekli aglama moduna girip kendni kasıyor 😔 san simplex kullanıyoruz fakat diğerleri elimizde yok devam ederse almayı dusunuyorum. Damlalar alışkanlık yapar mı gerçi şikayeti gecene kadar kullanırım

Ac kaldigi icin boyle. Karni doyan yenidogan kabiz olmaz. Ustelik gunde 3 bez cok az
Karnı aç değil tam aksine sütüm az olmasına rağmen emziriyorum ekstra mama kullanmak zorunda kalıyorum. Kabızligin başladığı surectede daha yoğun emip mama icmeye başlamıştı.. normalde günde 5-6 bez degistiriyorduk kakasını yapamadığı için yoğun çiş ile birlikte 3 beze düştü. Bugün doktora anlattim normal olduğunu söyledi.. ayrıca araştırırsanız 5 günde bir kaka yapan çişini düzenli yapan yenidoganlarda var ve doktorlar normal karşılıyor kabız olarak görmüyorlar bu durumu

Çok geçmiş olsun günde en az 5 çişli bez istiyor doktorlar yakın zamanda benzer yollardan geçtik bizde.Kusma durumu sıvı alımını sekteye uğratıyor olabilir doktorunuzdan muhakkak destek alın🙏🏻
Fitil çok tercih edilmemekle beraber önce belki bir gaz damlası bir prebiyotik damla ya da kakayı yumuşatacak bir süspansiyon ilaç verebilir.Ki biz o ilaçlar kaka yapabilmiştik tekrar geçmiş olsun sağlıcakla büyütün 🐥
Kaka yapamadığı için bez sayisi düşmüş oldu normalde günde 5-6 bez degisiyorduk. Bugün doktora götürdüm fitil verdi doğal yollari denedim sonuç alamadığım için bugün fitil vermek zorunda kaldım umarım tekrar etmez çünkü fitili tercih etmek istemiyorum.. sizede geçmiş olsun iyi dilekleriniz için teşekkür ederim ❤️

Bugün doktora götürdük 15 gün boyunca yapmaması kabızlık olarak gorulmuyormus. Fitil verdi istemesemde kullanmak zorunda kaldık fitil sonrası yapabildi ama hala ağrısı ve sancısı var sanırım sürekli aglama moduna girip kendni kasıyor 😔 san simplex kullanıyoruz fakat diğerleri elimizde yok devam ederse almayı dusunuyorum. Damlalar alışkanlık yapar mı gerçi şikayeti gecene kadar kullanırım
Damlalar bağımlılık yapmıyor. Zaten bebeklerin sindirim sistemleri henüz gelişmemiş olduğu için yardım ediyor.
Kullandığınız mamayı da değiştirin. Benim büyük kıza Hipp iyi gelmişti. Küçük kızıma Sma Confort. Aptamil presyona da iyi.
Benim sütüm kesildiği için her mamadan sonra bir çay kaşığı su veriyoruz. (Kaynatıp ılıttığımız) mamanın içine de günde 2 kez saf zeytinyağı koyun. Poposunu da zeytinyağı ile pıt pıt yapın.
Benim büyük kızın kabızlık sebebiyle makatında çatlat oldu. Onu da zaman zaman kontrol ettirin.

Damlalar bağımlılık yapmıyor. Zaten bebeklerin sindirim sistemleri henüz gelişmemiş olduğu için yardım ediyor.
Kullandığınız mamayı da değiştirin. Benim büyük kıza Hipp iyi gelmişti. Küçük kızıma Sma Confort. Aptamil presyona da iyi.
Benim sütüm kesildiği için her mamadan sonra bir çay kaşığı su veriyoruz. (Kaynatıp ılıttığımız) mamanın içine de günde 2 kez saf zeytinyağı koyun. Poposunu da zeytinyağı ile pıt pıt yapın.
Benim büyük kızın kabızlık sebebiyle makatında çatlat oldu. Onu da zaman zaman kontrol ettirin.
Öyleyse damlaya geçmek daha iyi olacak bizim için çünkü fitil kullanmayı hiç istemiyorum. Mama konusunda çok kararsızım Aptamil ve Bebelac aynı içeriğe sahipmiş arada fiyat farkı olduğu için sonradan Bebelac aldık iyi gidiyordu ama şuan böyle olunca mama konusunda kafam karisti. Benimde sütüm yetmiyor ve silikonla emiyor bugün onu bile düzgün ememedi iyice sinirlerim yıprandı. Önce gaz nedeniyle ağladı sonra açlıktan ağladı. Memeyi tutamadığı için bide elestiri alıyorum etraftan artık tutmaz memeyi diye bebegim kavrayamiyor yani napabilirim anlamıyorum. Bu arada çok geçmiş olsun umarım kalıcı bir hasar bırakmamistir. 🤲

Öyleyse damlaya geçmek daha iyi olacak bizim için çünkü fitil kullanmayı hiç istemiyorum. Mama konusunda çok kararsızım Aptamil ve Bebelac aynı içeriğe sahipmiş arada fiyat farkı olduğu için sonradan Bebelac aldık iyi gidiyordu ama şuan böyle olunca mama konusunda kafam karisti. Benimde sütüm yetmiyor ve silikonla emiyor bugün onu bile düzgün ememedi iyice sinirlerim yıprandı. Önce gaz nedeniyle ağladı sonra açlıktan ağladı. Memeyi tutamadığı için bide elestiri alıyorum etraftan artık tutmaz memeyi diye bebegim kavrayamiyor yani napabilirim anlamıyorum. Bu arada çok geçmiş olsun umarım kalıcı bir hasar bırakmamisti
Naptin canim kabizligi devammi hala

X