Ben ne yaşıyorum? Lütfen yargılamadan okur musunuz ve yardımcı olur musunuz?

Merhaba. Size yaşadıklarımı anlatmak istiyorum lütfen bana yardımcı olur musunuz? Çünkü artık bir psikolojik rahatsızlığım olduğuna dair şüphelerim başladı. Doktora gideceğim elbette ama bilgi sahibi olanların yardımını istiyorum. Biraz uzun olacak lütfen sıkılmadan okumaya çalışın.🥺

Ben 25 Aralıkta regl olmuştum. 13 Ocakta kişiyle buluşacaktık ve annem onunla görüşmemi istemedi, içimde kötü bir his var dedi ama ben görüştüm. Korunmasız bir ilişki oldu. O gün canım da baya yanmıştı. Neyse ben 15 Ocak gecesi kötü bir rüya gördüm resmen kaza yapıyorduk rüyamda. Sabah uyandığımda bana ‘Rüyamda bebek gördüm girmiş olabilir, ertesi gün hapı mı alsan’ dedi ve ben o mesajı okuduğum an hayatımın en büyük korkusunu yaşadım. Annemin söyledikleri, rüyam, onun rüyası, söyledikleri. Tuvalete koştum panikle ve canım acıyordu zaten ve iki damla pembe kan geldi. Yerleşme kanaması bu galiba dedim ve eczaneye koştum Ella aldım. 44 saat sonra ilacı içtim ama ben sonra asla rahat olamadım. Sürekli adetim gelsin diye beklemeye başladım. Adaçayı, kekik çayı, 1 hafta soğan suyu, maydonoz suyu sürekli içtim. Akıntılarım arttı, göğüs hassasiyetim, bel, kasık ağrısı, mide bulantısı, baş dönmesi, tiksinme, diz ağrısı, karında seğirmeler vs ne varsa yaşamaya başladım. 31 Ocak günü(maydonoz suyuna başladığım günün sabahı) pembe şekilde damla lekelenme oldu, akıntılarım devam etti, diğer gün akşama kadar tekrar bir şey olmadı ama stresim had safhaya çıkmaya başladı. 2 şubat itibariyle sadece sabahları biraz koyu kan gelmeye başladı ardından kahverengi, çamurumsu akıntI, lekelenme tarzı gelmeye başladı. Ben lekelenmelerim devam ederken 4 Şubatta sabah erken gebelik testi yaptım ilk idrarla ve panikten sanırım ilk önce test bozuk ya da pozitifim gibi gördüm sonra bakınca tek çizginin olduğunu fark ettim ama bende günlerce titreme, üşüme anında ateş basması, ağız kuruluğu, kalp çarpıntısı, baş dönmesi, uyuşması, vücudun uyuşması tarzı şeyler sürekli oldu. Sonra dayanamadım ve ne olursa olsun diyerek anneme söyledim. Annem de 6 şubatta yani ilişkiden sonra 24. günde beni kendi doktoruna götürdü. Durumu anlattım ihtimal düşük ama bakalım dedi. İdrara sıkışık değildim ama beni KARINDAN ULTRASON ile muayene etti. Bir şey yok, rahim duvarın kalınlaşmış, adet olacaksın, bir şey yapmazsan şu anda yok dedi. Akıntılarım niye dedim, ilaçtan kaynaklı dedi. İdrara sıkışık değilim dedim, olsun görünüyor bir şey yok dedi. Rahat etmiyorsan haftaya bir daha gel kan da ver dedi. Siz bir şeyden mi şüpheleniyorsunuz dedim ben yok diyorum gel için rahat etsin dedi. Ben 1 gün sonra adet oldum. O lekelenmeler bittiği gibi oldum ama bunların hiçbirisi beni ikna edemedi. Bu defa da ‘ya geç döllenmeyse, ya çok küçükse ve karından ultrasonda görülmediyse, ya fark edildiğinde çok geç olursa, ya doktor görmediyse’ diye korkulara girmeye başladım. Annem de adetten 1 gün sonra benim ısrarımla doktoru arayıp adet oldu dedi. O da tamam bir şey yok dedi. Ama hâlâ kuruntulu dedi. Gelsin kan versin ama bir şey yoktur kızım bir şey yoktur dedi. O kadar çok şey okudum ki ‘gebe olduğu halde adet olanlar, geç döllenenler, kesenin hemen görünmemesi’ tarzında inanın rahatlayacak gibi olsam da dönüp kendimi yine aynı düşüncelerde buluyorum ve hayatım zindan oluyor. Sanki hâlâ karnım seğiriyor, sürekli hamile, hamile haberleri, bebek, çocuk görüyorum, midem bulanıyor sanki, başım dönüyor gibi neler neler. Ha bir de adetlerimi yoğun yaşayan birisi değildim ama sanki bu defa bir tık daha az oldum ve acaba akıyor mu, ayaktayken akıyor niye gibi şeyler düşünüyorum. Elladan sonra genelde 3-4 gün içinde lekelenme olurmuş benim 16 gün sonra 1 hafta süren lekelenmem oldu ve ardından hemen adet oldum. Yani ne olursa olsun ben bu takıntılardan kurtulamıyorum. Bazen delirecekmişim gibi hissediyorum. Babama, anneme, kardeşlerime bakınca aşırı suçluluk hissediyorum, utanıyorum. Aşırı uzun oldu ama lütfen bana yardımcı olur musunuz? Ben ne yaşıyorum?🥺

2 güne yerleşme kanaması olmaz.
Azıcık kendinize gelin mantıklı olun.
Kan verin varsa vardır yoksa yoktur.

2 güne yerleşme kanaması olmaz.
Azıcık kendinize gelin mantıklı olun.
Kan verin varsa vardır yoksa yoktur.

İlişkiden sonra 24. gün karından ultrasonla baktı. Yok bir şey dedi. Adet olacaksın rahim duvarın kalınlaşmış dedi ve doktora gittikten 1 gün sonra da adet oldum. Yoktur değil mi gerçekten? Ya kafamdan türlü şeyler geçiyor korkuyorum.

Pazar gününden beri konu açıp sormuşsunuz ve bir sürü de cevap gelmiş, hala ikna olmadınız mı?

İlişkiden sonra 24. gün karından ultrasonla baktı. Yok bir şey dedi. Adet olacaksın rahim duvarın kalınlaşmış dedi ve doktora gittikten 1 gün sonra da adet oldum. Yoktur değil mi gerçekten? Ya kafamdan türlü şeyler geçiyor korkuyorum.

Hayır yoktur.
Ama bence bunu değil başka şeyleri dert et.
Mesela birdaha o çocukla görüşme.
Cinsel ilişkide korun.
Başka sorunlarında varmı?

Hayır yoktur.
Ama bence bunu değil başka şeyleri dert et.
Mesela birdaha o çocukla görüşme.
Cinsel ilişkide korun.
Başka sorunlarında varmı?

Görüşmüyorum zaten emin olabilirsiniz. Ve bir daha asla cinsellik yaşamayı ne düşünüyorum ne istiyorum.

Birlikte olduğunuz kişi 2 gün sonra böyle bişey olabilir dediğine göre sırf sizi korkutmak için öyle söylemiştir.
Rüyamda bebek gördüm ertesi gün hapı mı alsan dedi. Sonra ben defalarca sorduğumda da emin değilim girmiş olabilir ben tedbir amaçlı söylüyorum dedi.

Sizde yangına körükle gidiyorsunuz.Sizin gülüp geçtiğiniz mesele onun için travma olmuş bunu unutmayın.

Sizde yangına körükle gidiyorsunuz.Sizin gülüp geçtiğiniz mesele onun için travma olmuş bunu unutmayın.
Hayır canım ne alakası var. Olmadığı kesin belli aslında ondan için rahatlamıştır anlamında sordum. Duyarlılığınız için teşekkür.

X