bende dert biter mi?? hayatım darmadağın..

MeLaNqOliqH

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2009
798
6
http://www.kadinlarkulubu.com/esi-esinin-ailesi/509371-allahim-sucum-var.html

mrb arkadaslar hep sorunlarıım vardı ama bu son 1 ay benim için çekilmez hale geldi
konumu okumak isteyenler bakabilirler kısaca sonrasını özet geçip asıl olana geçmek istiyorum
ben bu olayın üzerine pazartesi günü ewi terkettiim ertesi gün aksam geldi ailecek görüştüğümüz dostlarımızla beni aldı
ewe gelirken söyledim ben buraya geliyorum ama bu seni affettim demek olmuyor.ben kendimde görüyorum artık o gücü ben tek başıma da hayatımı yoluna sokabilirim
neyse bunun üzerine hiç bitmek bilmeyen misafirlerinden biri geldi görümcemin hastalığı derken ewe gelmediği günler oldu bir de kayınpederimin dayısı vefat etti eşimi günlerce görmediğim oldu
ne ailesi beni aradı ne ben onları gittim başsağlığı diledim 2 saat oturdum geldim hiç konusmadık
artık görüşmüyordum onlarla.
eşim kendi işini yapıyo tekstille ugrasıyo toptancı..bi şekilde geçinip gidiyoduk ben işe başladım şuan hiç mutlu olmadığım sürekli stres ve baskı altında çalıstığım bi işim var her gün hakaretler laflar..
kayınpederim oturdukları ewi bize vermişti ve kendileri ew almıstı borca..eşim çok yardım etti maddi manewi kendi ewimizden cok onların ewini düşündü ben 3 ay kullandığım yeni gelin eşyalarımı onlara verdim ve biz açılmak zorunda kaldık bu şekilde
işimden cok para kazanmıyorum 700 lira dersaneye gidiyorum kpss için masraflarım oluyo..eşime 5 6 aydır söylüyorum işlerinin iyi gitmediğinin farkındayım bak zararın neresinden dönersen kardır gir bi işe çalıs 1 1500 ne alırsan bize yeter geçiniriz herkes gibi..ama eşim bu zamana kadar hep kendi işinde çalısmıs bu durumu kendine yediremedi hep kavgalar ettik ayrıca ailesine cok yardım etti.hep bana derdi ki ben ne yapmam gerektiğini biliyorum bana karısma en sonunda arabamı satar öderim borcumu ocakta arabamızı sattık cıkamadık düzlüğe gecen gün benim zorlamamla itiraf etti
sadece bu ay 4 000 lira ödemesi vardı..şok oldum toplamda 37 000 borcumuz varmıs şok oldum..inanamadım..sustum kaldım tmm olan olmus şimdi bundan sonrasına bakalım ne yapabilirz diye dedim
kredi cekmeyi düşündü ama bankalar onay vermiyo görümcemin eşi yüzünden 1 aylık gecikme yüzünden sicili bozulmus 2 sene cekemezmiş..
bana maas bordronu iste 10 000 senin adına cekelim biraz olsun rahatlarız dedi cwp wermedim ertesi gün tekrar sordu aldın mı maas bordronu diye
onu kırmamaya calısıyodum zaten zor durumdaydı çok sakin bişekilde konusmaya calıstım
aslında ben susarak sana yapamicağımı söylemek istedim benim çapım ne ki zaten vermezler ki o kadar nasıl ben böyle bir yükün altına girebilirim dedim..allah korusun sana bişey olsa yada beni cebimde 10 lira paramla kartımda sendeydi yine bırakırsan ortada ben ne yaparım kendimi düşünmek zorundayım dedim.merak etme paranı öder öyle gönderirim dedi..
benim zamanında 2 tane arabam bi okadarda param vardı ben bu sekilde düşünmedim ve ne var ne yok servetimi döktüm dedi ben sana yapma etme dedim dinlemedin dedim biz uzaktaydık ve sürekli gelip gidiyodu harcıyodu..ama şöyle bişey var o benden önce de çok hızlı yaşamış başka biri olsa yine bitircekti o parayı gece hayatı falan da varmıs..
ben ewlendim bütün takılarımı verdim geri 4 milyarlık altınım kaldı onu sattım onu verdim maaş kartımı kullandı ben bi eş olarak elimden gelen tüm desteği gösterdim ama sana yetmedi hep nankör bencil oldugumu söyledin dedim
ayrıca eşim ailesinin de bu arada masraflarını karsılıyodu misafirlerini gezdiriyodu yedirip içiriyodu babasını memlekete tatile gönderiyodu kardeslerine para veriyodu
yani anlicağınız sanki ewli değilmiş gibiydi
dün gece gec geldi hal de domates taşımış..para almadım dedi ben çok yükseklerden uçtum kendimi bişey sandım önce benim nefsimi terbiye etmem gerek dedi gidicem ve benim onlardan farkım olmadığını kendime anlatıcam dedi..ona cok sıcak dawrandım yatarken sarıldım sewdim..sonra bana döndü sen kaç kendini benden kurtar ben kendi hayatımı mahfettim senin daha yaşın genç kurtar kendini benden dedi..bunları söyliceğini tahmin etmezdim sonra ben içimdekileri döktüm
ben eş olarak yapmam gerekeni yaptım bundan yana vicdanım rahat yanında oldum sana göremediklerini görmek istemediklerini aylardır anlatmaya çalıstım ama sen hep bana karısma ben ne yapıcagımı bilirim diyerek beni susturdun sen kendine çok güvendirmiştin
bütün borcunu bana söyle derken bu kadar acıldığını düşünemezdim görünce şok oldum inanamadım sana cok kızdım kırıldım üzüldüm..bu halde bilesana kırıcı konusmamaya calıstım
iyi günde kötü günde derler ben senin yanında olucam belki cok yıpranıcaz ama aşmaya çalısıcaz dedim..ben eş olarak seni uyarmak zorundayım benden artık adam olmaz
yine elime yüzüme bulastırırım zaten bu kadar sıkıntının içinde cok yaşamam en azından seni düşünmekten kurtar beni
sen mutlu olmayı hak ediyosun dedi ablanlar cekemiyo mu yada akrabaların yapamaz mı 10 15 000 gönderseler sen ayda 1000 tl ödesen yine yaparız dedim çok zengin bi akrabası var babası ew alırken bu akrabasından da borc almıstı daha babam bunu bile ödeyemedi ben nasıl söylerim dedi..
sustum artık dicek bişeyim kalmamıstı..aglamaya basladım 2 saat agladım söyledindim durdum aglarken vurdum o bana sarıldı biz birbirimizi sewerek sarılarak da ayrılabiliriz sen mutlu ol dedi benimle çekme dedi..bunları yazarken bile ağlıyorum..sonra bende sarıldım öptüm ağladım bi türlü susamadım 1 bucuk senelik ewliyim şu yasadıklarıma bak kendini de beni de rezil ettin biz birbirimizden uzaktaydık bunları yaşamak için mi ewlendim keske annemin sözünü dinleseydim dedim ağladım o bana sarıldı..bak biz ya birbirimize çok kenetlenicez yada bitiricez ortası yok bunun dedi seni bu şekilde bırakamam bana yakısmaz çekiceksek de beraber cekicez dedim
gercekten o beni de annemi de cok üzdü istemeden ahımızı aldı ve bunları cekiyo yanında ben de cekiyorum..ewlenirken annem bana biyerlerinden ter aka aka temizliğe gidip kazandığı parayla aldığı bileziğimi bile verdim..geriye hiçbirşeyim kalmadı..
offf hatırlayamıyorum bile neler konustuğumuzu..5 de kalktı ankaraya gitti bi iş varmıs aksam gelicekmiş gece iş olsa ona bile gidicem dedi..gitmeden beni uyandırdı sewdi öyle gitti..belki dün gece bana onları söylemeseydi sabredemediğim yerde çeker giderdim ama biliyorum o sewgime bana muhtaç..nasıl bana bunları söylersin dediğimde sen inanabiliyor musun sensiz yapabileceğime dayanamam yapamam seni çok sewiyorum dedi allah korkum olmasa namaz kılmasam yemin ediyorum kendimi öldürürüm dedi..
artık ne diceğimi bilmiyorum niye yazdığımı da bilmiyorum
kızlar ben bu şekilde doğru mu yaptım yada siz neler yapardınız...??

kızlar nolur bişey söyleyin kaç saattir bakıyorum kimse bişey yazmamış..
biliyorum aslında her türlü konuda yorum yaparsınız ama forumda böyle bi konu görmedim..belki kimse ne yazıcagını bilmiyo..

diğer konunu da okudum çok dolu olduğunu fark ettim... yazacak bişy bulamıyorum cnm yaa muhtemelen kimsenin cevap yazmaması da buyüzdendir. keşke seni rahatlatacak bişyler söyleyebilsem bi çözüm ürtebilsem... ama bence eşine yanında olduğunu hissettirmen çok iyiy olmuş. ilerde sen zaten beni yarı yolda bıraktın diyemez sana sende vicdan olarak rahat edersin. bir erkeğin acizliğini kabul etmesi hakkaten onun müthiş bir problem içinde olduğunu gösterir. bu aşamada da senin ona destek olman gerekecek ki sen de desteğe muhtaçsın aslında. yani birbirinizden güç almaya çalışın tatlım yapacak bişy yok.

kızlar nolur bişey söyleyin kaç saattir bakıyorum kimse bişey yazmamış..
biliyorum aslında her türlü konuda yorum yaparsınız ama forumda böyle bi konu görmedim..belki kimse ne yazıcagını bilmiyo..

diğer konunuda okudum,sanırım o dertlerinde devam ediyor.

birbirinizi çok sevdiğinizi söylüyorsunuz ama eşiniz annenize kötü davrabiliyor,size saygısızlık ediyor,

aynı şekilde sizde eşinizin sizden çekmenizi istediği 10000 tl krediyi bana kredi vermezler diye kestirip atıyorsunuz.

işinize gelince ailesini dışlamak istiyorsunuz ama baban kredi çeksin diyorsunuz.

öbür konunuzda iş yoğunluğum nedeniyle psikolojik tedaviye başladım demişsiniz,

anladığım kadarıyla çocuğunuzda yok,burda hem yoğun çalışıp ,hem çocuklara yetişip evde de iş yapan okadar çok kadın varki,bunlardan biri de benim ama bu yoğunluk benim psikolojimi bozmadı.bence sizin eşinizle çok ciddi sorunlarınız var ki bu kadar yıpranmışsınız.

bunların hiçbirini sizi yargılamak için yazmıyorum yanlış anlamayın.yanlızca evliliğinizde maddiyat sorunu dışında çok büyük problemler var bence.birbirinize güveniniz ve saygınız kalmamış.

bence maddi sorunları bir kenara bırakıp evliliğinizi gözden geçirmelisiniz.

diğer konunuda okudum,sanırım o dertlerinde devam ediyor.

birbirinizi çok sevdiğinizi söylüyorsunuz ama eşiniz annenize kötü davrabiliyor,size saygısızlık ediyor,

aynı şekilde sizde eşinizin sizden çekmenizi istediği 10000 tl krediyi bana kredi vermezler diye kestirip atıyorsunuz.

işinize gelince ailesini dışlamak istiyorsunuz ama baban kredi çeksin diyorsunuz.

öbür konunuzda iş yoğunluğum nedeniyle psikolojik tedaviye başladım demişsiniz,

anladığım kadarıyla çocuğunuzda yok,burda hem yoğun çalışıp ,hem çocuklara yetişip evde de iş yapan okadar çok kadın varki,bunlardan biri de benim ama bu yoğunluk benim psikolojimi bozmadı.bence sizin eşinizle çok ciddi sorunlarınız var ki bu kadar yıpranmışsınız.

bunların hiçbirini sizi yargılamak için yazmıyorum yanlış anlamayın.yanlızca evliliğinizde maddiyat sorunu dışında çok büyük problemler var bence.birbirinize güveniniz ve saygınız kalmamış.

bence maddi sorunları bir kenara bırakıp evliliğinizi gözden geçirmelisiniz.

öncelikle yorumun için çok tşk ederim we durumu acıklamak istiyorum
kredi konusunda ona güvenmiyorum cünkü beni cebimde 10 lirayla ewden kowdu ve benim gidicek biyerim olmadığını bildiği halde ben arkadasımın annesinde kaldım durumumu biliyodu ve bana cok zor anlar yasattı beni tekrar kowmayacagı ne malum..ona güwenemem elimden geleni fazlasıyla yaptığımı düşünüyorum
ailen akrabaların bişey yapsın dedim cünkü bu zamana kadar eşim onlar için çok şey yaptı ki halaa ne halde oldugumuzu bilmiyolar eşim halaa durumunu saklıyo..
psikolojik tedaviye baslamıstım cünkü iş ew dersane bu durumlar derken çok yıpranmıstım..
maddiyat dısında da sorunlarımız oldugu dogru fakat artık onlar bile önemini yitirdi bu durum karsısında..

diğer konunu da okudum çok dolu olduğunu fark ettim... yazacak bişy bulamıyorum cnm yaa muhtemelen kimsenin cevap yazmaması da buyüzdendir. keşke seni rahatlatacak bişyler söyleyebilsem bi çözüm ürtebilsem... ama bence eşine yanında olduğunu hissettirmen çok iyiy olmuş. ilerde sen zaten beni yarı yolda bıraktın diyemez sana sende vicdan olarak rahat edersin. bir erkeğin acizliğini kabul etmesi hakkaten onun müthiş bir problem içinde olduğunu gösterir. bu aşamada da senin ona destek olman gerekecek ki sen de desteğe muhtaçsın aslında. yani birbirinizden güç almaya çalışın tatlım yapacak bişy yok.

çok tşk ederim arkadasım güzel yorumun için yapıcak baska bişeyimiz yok malesef..

esın aıle bılıncı oturmamıs bencıl kırılma ama bı o kadar da karaktersız bı adam ıste huzursuzluklar oldukca aılesı dolfurdukca gelmıs sana patlamıs dıger konunuda okudum ben bunu anladım tatlım
sana soyleyeılecegım tek sey su sakın sakın bır daha guvenıp kredı cekeyım deme hayat ıkı kısılıktır ıyı gunde kotu gunde bırbırımızın yanında olmalıyız elbette ama bu adamın sana yaptıklarına baksana bır daha sakın guvenme derım sana yap demıyorum kesınlıkle ! yanlıs anlama ama ben olsaydım herseyı bırakıp lanet olsun der cantamı alıp cıkardım kenıdnı uzme sınır hastası olursun dusune dusune ınankı

esın aıle bılıncı oturmamıs bencıl kırılma ama bı o kadar da karaktersız bı adam ıste huzursuzluklar oldukca aılesı dolfurdukca gelmıs sana patlamıs dıger konunuda okudum ben bunu anladım tatlım
sana soyleyeılecegım tek sey su sakın sakın bır daha guvenıp kredı cekeyım deme hayat ıkı kısılıktır ıyı gunde kotu gunde bırbırımızın yanında olmalıyız elbette ama bu adamın sana yaptıklarına baksana bır daha sakın guvenme derım sana yap demıyorum kesınlıkle ! yanlıs anlama ama ben olsaydım herseyı bırakıp lanet olsun der cantamı alıp cıkardım kenıdnı uzme sınır hastası olursun dusune dusune ınankı

haklısın aslında dün gece bu konusmalar gecmeseydi aramızda bırakıp gidebilirdim fakat bana muhtaç oldugunun farkındayım ve yanında olmalıyım..hani bunu görew olarak görüyorum desem daha dogru olur..

öncelikle yorumun için çok tşk ederim we durumu acıklamak istiyorum
kredi konusunda ona güvenmiyorum cünkü beni cebimde 10 lirayla ewden kowdu ve benim gidicek biyerim olmadığını bildiği halde ben arkadasımın annesinde kaldım durumumu biliyodu ve bana cok zor anlar yasattı beni tekrar kowmayacagı ne malum..ona güwenemem elimden geleni fazlasıyla yaptığımı düşünüyorum
ailen akrabaların bişey yapsın dedim cünkü bu zamana kadar eşim onlar için çok şey yaptı ki halaa ne halde oldugumuzu bilmiyolar eşim halaa durumunu saklıyo..
psikolojik tedaviye baslamıstım cünkü iş ew dersane bu durumlar derken çok yıpranmıstım..
maddiyat dısında da sorunlarımız oldugu dogru fakat artık onlar bile önemini yitirdi bu durum karsısında..

beni doğru anlamışsın canım.dediğim gibi seni eleştirmek ıçın yazmadım.

Zaten senin bu adama güvenmediğini anlamıştım.
Bence maddi sorunlarınızla alakalı sizin yapacağınız birşey yok ancak manevi destek vermeye devam edin eşinize .

Ama lutfen artık sizi ezmeye çalışırsa buna izin vermeyin.

beni doğru anlamışsın canım.dediğim gibi seni eleştirmek ıçın yazmadım.

Zaten senin bu adama güvenmediğini anlamıştım.
Bence maddi sorunlarınızla alakalı sizin yapacağınız birşey yok ancak manevi destek vermeye devam edin eşinize .

Ama lutfen artık sizi ezmeye çalışırsa buna izin vermeyin.

bakalım zaman göstericek herseyi bana tawırları o şekilde yine dewam ederse ceker giderim arkama bakmam ne hali varsa görsün derim
çok tşk ederim vakit ayırdın derdime

bana görede evliliğinizde ciddi sorunlar var.eşiniz kaç yaşında.insan hiç eşine git kurtar kendini dermi? bu şekilde konuşarak vicdan yapmış bence.gitmeni istemiyorsa bu şekilde davranmaz.kendinden düşün kaybetmek istemediğin şeyi kaybedene kadar çabalamazsın.hem sırf seninle aynı yatağı paylaştığı için bile annene saygı duymak zorunda.herşey karşılıklı.ite kaka bi evlilik yürümez.borcu bitince sana kötü davranmiiicanın bi garantisi varmı.birbirinize karşı güvensizlik var.geçmişte yaşanmışlıklar var.ama yok çok seviyoruz evliliğimizi devamm ettircez diyorsanız ya terapiste gidin beraberce yada tüm yükün sizin omuzlarınızda olacağı gerçeğini kabullenin.

bana görede evliliğinizde ciddi sorunlar var.eşiniz kaç yaşında.insan hiç eşine git kurtar kendini dermi? bu şekilde konuşarak vicdan yapmış bence.gitmeni istemiyorsa bu şekilde davranmaz.kendinden düşün kaybetmek istemediğin şeyi kaybedene kadar çabalamazsın.hem sırf seninle aynı yatağı paylaştığı için bile annene saygı duymak zorunda.herşey karşılıklı.ite kaka bi evlilik yürümez.borcu bitince sana kötü davranmiiicanın bi garantisi varmı.birbirinize karşı güvensizlik var.geçmişte yaşanmışlıklar var.ama yok çok seviyoruz evliliğimizi devamm ettircez diyorsanız ya terapiste gidin beraberce yada tüm yükün sizin omuzlarınızda olacağı gerçeğini kabullenin.

hani demişsiniz ya borcu bitince sana kötü dawranmicağının garantisi var mı??en cok düşündüğüm de bu ben o kadar emek vericem o kadar sabredicem herseye katlanıcam
karsılığında o şekilde muamele görmem beni çok üzer..tabi şuan olmamış seyler üzerinde düşünmemin bana bi yararı olmaz daha cok beynim yoruluyo cünkü..
sanırım yapmam gereken eş olarak yanında olmak..sonrasını da allah bilir..

elbette normalde yapman gereken bu eşinin yanında olmak.ama kafanda soru işaretleriylede başa çıkabilmelisin.ondan bir karşılık beklemeden yap.kabullenmek sana daha iyi gelecektir.umarım ççoookk mutlu olun.geçici bir dönem olsun bu.

elbette normalde yapman gereken bu eşinin yanında olmak.ama kafanda soru işaretleriylede başa çıkabilmelisin.ondan bir karşılık beklemeden yap.kabullenmek sana daha iyi gelecektir.umarım ççoookk mutlu olun.geçici bir dönem olsun bu.

çok tşk ederim allah bebeğine ve sana sağlık versin..

X