Benim hikayem 09.09.21 ­čŹÇ

akliselim41

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
11 Eyl├╝l 2021
6
6
31
Nerden ba┼člasam nas─▒l anlatsam bilemedim uzun olucak asl─▒nda ama yazd─▒klar─▒m─▒ tekrar tekrar okuyup ya┼čad─▒klar─▒m─▒ ├žabalar─▒m─▒ pes edi┼člerimi beni neyin mutlu edip neyin mutsuz etti─čini her okumam da hissetmek istiyorum ├ž├╝nk├╝ istiyorum daha ├Ânceden de oldu─ču gibi pes etmeden yoluma devam etmek istiyorum.

27 ya┼č─▒nda 9 ayl─▒k bir bebe─če sahip olan emziren bir anneyim. Asl─▒nda hikayem ├žocukluktan ba┼čl─▒yor hep kilolu bir ├žocuktum ailem de yeme─če d├╝┼čk├╝nd├╝r okul ├ža─člar─▒m hep kilolu ge├žti.
Lise bittikten (2012) sonra diyet ve a┼č─▒r─▒ spor yaparak 3 4 ayda 20 kiloya yak─▒n verdim ve tabi zamanla o kilolar─▒ aldim hi├ž dikkat etmiyordum
2016 87 kiloyla diyet ve spor ile ama hi├ž pes etmeden 3 4 ayda 66 kiloya indim. Bu rakam benim hayat─▒mda g├Ârd├╝─č├╝m en d├╝┼č├╝k kiloydu ve ideal kilomdayd─▒m gayet sa─čl─▒kl─▒ ve g├╝zel g├Âz├╝k├╝yordum 3 sene kilomu tam koruyamasamda 70 66 aras─▒ gidip geliyordum
2019 eyl├╝lde evlendim ve 2020 martta o─čluma 77 kiloyla hamile kald─▒m ve hamileligim ├žok g├╝zel ge├žti gebelik ┼čekerim vardi dikkat ederek 10 kilo falan aldim.
Do─čum dan sonra 80 kiloydum fakat s├╝t├╝m├žok azd─▒ her g├╝n 2 defa malt ├žorbalar yemekler tatl─▒lar vitamin haplar─▒ derken bebe─čim 3 ayl─▒kken 85 kiloydum. Cok ├╝z├╝l├╝yordum diyet yapmak istedim fakat 3 4 g├╝nde s├╝t├╝m kesildi ve bebe─čim daha ├Ânemliydi bende kendimi maltlara yemeklere kaptirdim.
Daha sonra bebe─čim 5 ayl─▒kken tartindigimda 93 kiloydum ├žok h─▒zl─▒kilo al─▒yordum ama v├╝cudum hem kiloya el verisli hemde ger├žekten ├žok a┼č─▒r─▒ yiyordum. Hayat─▒mda ilk defa diyetisyene gittim ve 2 haftada 89 d├╝┼čt├╝m fakat diyetisyenimli o ba─č─▒ kuramay─▒p diyeti b─▒rakt─▒m.
Ve inan─▒n b├╝t├╝n yaz kabus gibi ge├žti a┼č─▒r─▒ terlemek , s├╝rten bacaklar , pisik olan bacak aralar─▒ , k─▒yafetsizlik , mutsuzluk , kendini be─čenmeme , igrenme vs derken 9 eyl├╝lde 95 kilo ile yeni bir ba┼člang─▒├ž yapt─▒m insallah pes etmeden yoluma devam ederim bu sefer ├žok istiyorum eski bedenimi eski enerjimi eski ozguvenimi istiyorum.

Her g├╝n g├╝n i├žerisinde veya geceleri yedi─čim i├žti─čim ve yapt─▒─č─▒m sporu yazicam sizlerden de tavsiye destek olursa ├žok sevinirim ­čŹÇ
Ba┼člang─▒├ž _ 95 kg

V├╝cut Kitle ─░ndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI de─čer aral─▒─č─▒n─▒n ├╝st├╝nde.
Boyuma g├Âre tavsiye edilen VKI aral─▒─č─▒nda olmam i├žin a─č─▒rl─▒─č─▒m─▒n 52 Kg. ile 70 Kg. aras─▒nda olmas─▒ gerekir.
Boyum : 168 cm. Ba┼člang─▒├ž Kilom :95 Kg. ┼×imdiki Kilom :89.4 Kg.

uranus35

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
18 Temmuz 2020
884
1.442
Ba┼čar─▒lar diliyorum can─▒m. Ben de yeni do─čum yapt─▒m say─▒l─▒r 3 ayl─▒k bebi┼čim var. Ben de kilo vermek istiyorum ama yemedi─čim zaman benim de s├╝t├╝m olmuyor malesef. O y├╝zden ek g─▒daya ba┼člamas─▒n─▒ bekliyorum. 4.5-5 ayl─▒k olunca ben de s─▒k─▒ diyet ve spora ba┼čl─▒cam in┼č. Bunu ba┼čaran bir├žok insan var biz neden ba┼čaramayal─▒m ki. Kald─▒ ki sen daha ├Ânce ba┼čarm─▒┼čs─▒n kilo verme i┼čini. ─░n┼čallah pes etmeden hayalindeki kiloya kavu┼čursun

akliselim41

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
11 Eyl├╝l 2021
6
6
31
Ba┼čar─▒lar diliyorum can─▒m. Ben de yeni do─čum yapt─▒m say─▒l─▒r 3 ayl─▒k bebi┼čim var. Ben de kilo vermek istiyorum ama yemedi─čim zaman benim de s├╝t├╝m olmuyor malesef. O y├╝zden ek g─▒daya ba┼člamas─▒n─▒ bekliyorum. 4.5-5 ayl─▒k olunca ben de s─▒k─▒ diyet ve spora ba┼čl─▒cam in┼č. Bunu ba┼čaran bir├žok insan var biz neden ba┼čaramayal─▒m ki. Kald─▒ ki sen daha ├Ânce ba┼čarm─▒┼čs─▒n kilo verme i┼čini. ─░n┼čallah pes etmeden hayalindeki kiloya kavu┼čursun
In┼čallah vericem :) Sende dikkat et emzirme s├╝reci hamilelik s├╝recinden├žok daha tehlikeli kilo konusunda ­čśÉ

V├╝cut Kitle ─░ndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI de─čer aral─▒─č─▒n─▒n ├╝st├╝nde.
Boyuma g├Âre tavsiye edilen VKI aral─▒─č─▒nda olmam i├žin a─č─▒rl─▒─č─▒m─▒n 52 Kg. ile 70 Kg. aras─▒nda olmas─▒ gerekir.

akliselim41

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
11 Eyl├╝l 2021
6
6
31
Durum g├╝ncellemesi

├çar┼čamba g├╝n├╝ tart─▒ g├╝n├╝m hafta boyunca 1 2 ka├žamak d─▒┼č─▒nda gayet iradeliydim d├╝zenimi oturttum her g├╝n 30 40 dk eliptik 30 dk cardio ve dans ettim
Umar─▒m tart─▒da beni mutlu eden bir sonu├žla kar┼č─▒la┼č─▒r─▒m zamanla da bedenim de olan de─či┼čikli─či hissetmek istiyorum ­čŹÇ

akliselim41

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
11 Eyl├╝l 2021
6
6
31
G├╝nayd─▒n..
Bug├╝n tart─▒ g├╝n├╝md├╝ diyete ba┼člayal─▒ bir hafta oldu ve sabah tart─▒ld─▒─č─▒mda ├žok mutlu oldun.
89.4 kg ├ž─▒kt─▒m bu kadar beklemiyordum a├ž─▒k├žas─▒
V├╝cudumda ├žok ├Âdem varm─▒┼č. Bundan sonra da beni mutlu eden rakamlar g├Ârmek umuduyla diyet ve spora devam .. ­čÖçÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ

akliselim41

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
11 Eyl├╝l 2021
6
6
31
Her┼čey yolunda gidiyor beni ├╝zecek tek bir ka├žamak yaptim oda pilav ve kurufasulyeydi
Per┼čembe g├╝n├╝ tart─▒ g├╝n├╝m az kald─▒ ├žok fazla verdi─čimi dusunmesemde bedenimde de─či┼čikli─či farketmeye ba┼člad─▒m bu beni mutlu ediyor ve b─▒rakmami ┼ču kadarciktanbi┼čey olmaz diyip yememi engelliyor. Bedenim beni yiyeceklerden daha ├žok mutlu edicek ├ž├╝nk├╝ bunu d├╝┼č├╝n├╝yorum s├╝rekli. 3 ay i├žinde a┼č─▒r─▒ kilolu halimden kurtulmak o─člumun do─čum g├╝n├╝nu daha sa─čl─▒kl─▒ daha g├╝zel bir bedenle kutlamak istiyorum. ├ç├╝nk├╝ bu bedenle k─▒yafet bulamamayi ge├žtim i├žerisinde mutlu olmuyorum ilk hedefim 7 li rakamlar daha 79 olsam daha da motive olucam eminim sonras─▒ daha zor belki ama 3 ay i├žinde hem beynim hem midem bu d├╝zene al─▒┼čm─▒┼č olaca─č─▒ i├žin zamanla ayda 3 4 kilo verip 65 e inmek istiyorum ­čÖçÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ

akliselim41

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
11 Eyl├╝l 2021
6
6
31
Bug├╝n tart─▒ g├╝n├╝md├╝ ve a├ž kar─▒na tart─▒ld─▒m g├Ârd├╝─č├╝m rakama beni ┼čok etti resmen 90.8 ├ž─▒kt─▒m. Yan─▒ imkans─▒z b├╝t├╝n hafta gayet sa─čl─▒kl─▒ besledim ve herg├╝n sporumu yapt─▒m inanamad─▒m dolunay ├Âdem tutuyor diye yaz─▒lar okumu┼čtum ama 1.2 kilo ├Âdem mi tutar yani kilo alm─▒┼č g├Âz├╝k├╝yorum bildi─čin. Ben kilo verdi─čimi d├╝┼č├╝n├╝yordum ├ž├╝nk├╝ v├╝cudunda hissediyordum fakat neden b├Âyle oldu neden yarg─▒ya yans─▒mad─▒ anlam─▒yorum nerede yanl─▒┼č yapt─▒m 2 3 g├╝n sonra tekrar tartilicam insallah ├Âdem faland─▒r ben 87.9 olay─▒m en az diye d├╝┼č├╝n├╝yordum ┼čimdi nerden ├ž─▒kt─▒ 90.8 anlamiyorum ­čśą

Aysemaysem2020

Pop├╝ler ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
8 May─▒s 2012
621
314
Selam, bende sana kat─▒lmak isterim benzer hikayeye sahibim.
─░lk do─čumda 64 le ba┼člay─▒p 98 le bitirdim.
3 sene sonu nda 69lara dustum(1 kere 69 a d├╝┼čt├╝m sonra tekrar 80 e ├ž─▒k─▒p tekrar 69 a d├╝┼čt├╝m bu s├╝re├žte)
Sonra ikinciye hamile kaldim
72 le ba┼člay─▒p 98 le bitiridim
┼×uanda 77.5 kilo day─▒m.
59 kiloya d├╝┼čene kadar dlyete devam etmek istiyorum Ôťö´ŞĆ
Diyete ba┼člad─▒m tabii spor yok ­čść

PrensesAnnesi_

Hayat K─▒sa Ku┼člar U├žuyor­čĽŐ ─░nekler Takla At─▒yor ­čÉ«
Pro ├ťye
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
18 Ekim 2017
10.046
25.617
Merhaba k─▒zlar ┼čimdiye kadar hi├ž diyet yapmad─▒m ama do─čumlardan sonra kilom 67 de sabit kald─▒ suan 68 olmus olabilirim bu arada
Boyum.1.68
Nse bn ├Â─č├╝nlerde ne yapt─▒─č─▒m─▒ yazay─▒m
Sabah
2 yumurta
Bol ye┼čillik ,Salatal─▒k, domates,zeytin,peynir
Malesef 1 bardak ├žay 2 ks ┼čeker at─▒yorum. Normalde 4 5 bardak ├žay i├žerim ama ┼čeker ├žok t├╝ketmemek ad─▒na b├Âyle bi karar ald─▒m nekadar do─čru siz s├Âyleyin :KK70:
Ak┼čam 5 e kadar sadece yogurt bol su ile ge├žiriyorum zaten bu kahvalti bni baya tok tutuyor
Ak┼čam
Diledi─čim herseyi ekmeksiz
Ya─č ├žok az
Ve porsiyon k├╝├ž├╝lterek tabi a├ž kalmadan yiyorum ve ak┼čam yeme─čim b├Âyle son buluyor.
Yatana kadar
Yogurt k├╝r├╝
Zencefil,zerdecal,tar├ž─▒n k├╝r├╝ yersem elma ve bol su
Sade T├╝rk kahvesi i├žiyorum bazen ├Âgle aras─▒nda da i├žiyorum.
Ertesi g├╝n saat 10 a kadar bunlarla duruyorum
Sabah 7 8 gibi spor yap─▒p limonlu suyumu i├žiyorum ve tekrar ayn─▒ ┼čeyler
:-) sizce bn neleri do─čru neleri yanl─▒┼č yap─▒yorum bu arada 10 aylik bebegim var emziriyorum s├╝t├╝m yetiyo bunlar─▒ yapsam bile ├ž├╝nk├╝ a├ž kalm─▒yorum
:-)

Bnde sana kat─▒lmak istiyorum neler yap─▒yorsun ve bnim diyetimi nas─▒l buldun :-)