Benim ne suçum var

lachicaguapa

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2016
1.618
2.377
Merhaba hanımlar, eşim ve görüştüğümüz çift ile aramız açıldı, suçlusu da benim tabi eşime göre. Bu çift ile eşimin iş yerinden tanışıyoruz, nişanlı modern bir çift gibi görünüyorlardı, en azından ben öyle sanıyordum. Düğüm albümü için dış çekim konuşuyorduk kız ile, bana sordu ne zaman olmalı öncesi sonrası vb. Ben de dedim biz üç hafta sonra yaptık çekimi, Büyük Ada'da hem de tatil gibi oldu. Neyse bunlar nikah yaptılar, ben bizim fotoğrafçıyı aradım, ertesi gün çekim olacak, günü aldım adamdan, bananeyse! Kız rica edince tamam dedim. Yani daha neti gerdek sabahı çekim olacak sonra da balayına gidecekler, sabah fotoğrafçı aradı, aradım ulaşamıyorum..... Hanıma vb. Adamı almamışlar stüdyosundan, konuşulan saatin üstünden bi saat geçmiş, utana sıkıla kızı aradım meğer bunlar ilk kez o gece birlikte olmuşlar ve şu malum bekaret kanı meselesinden kavga etmişler, adam doktora gideceğiz vb demiş. Eşim de duydu yanımda telden bunları, dedi bu ne cehalet ben.... yla konuşacağım, evliliğini mahvediyor. Ben dedim karışmayalım, şok oldum zaten 28-30 yaşında insanlar, bekaret diye sabaha kadar ağlayıp bağırmışlar. Sonra aile büyükleri konuşmuş, şimdi iyiler ama tabi fotoğrafçının kapora yandı, adam tüm gün bekledi ve bir ayda iki tane daha gün verdi ama bunlar toparlanamadılar, adam bi daha o damatlık giymem vb demiş. Şimdi iyi oldular ama eşime iş yerinde fotoğraf da balayı da yandı vb demiş kız, kendi tanıdığımız olsa şimdi çekerdi kapora yandı vb. Kocası da bizi aramıyorsunuz bi evimize gelmediniz vb demiş, gittik ev hediyesiyle, kız sürekli laf çarptı fotoğraf meselesi, şimdi çok mutluyuz falan demeler. Eşim de dedi, sen karıştın sabah niye aradın fotoğrafçı arayınca falan filan beni suçladı. Ben bu çift ile görüşmek istemiyorum artık ama sanki bu olayları bildiğim için yüz çevirmek olacak gibi geliyor sadece fotoğrafı bahane edemem çünkü ondan sonra evlerine gittik. Gözüme batıyor her hareketleri ve kendimi kandırılmış bile hissediyorum çünkü çok kültürlü modern insanlar gibi davranmışlardı. Şimdi bize gelmek istiyorlarmış bide bunlarla Mardin'e kültür gezisi yapacaktık ama onu da iptal etmek istiyorum. Bilmiyorum neyi nasıl yapacağım. Eşim de beni suçluyor.

Aslinda ortada kimsenin seni suclayacagi bir durum yok,balayi gibi fotografta yanmis ,seninle alaki bisi degil,
Baskasinin hayati ,ozel kararlari icin modern ya da degil diye dusunmen yanlis ,
Ister 30 yasina glir ister 40 ,bekaretini saklamasi onun secimi ,adamin ki tam hodukluk,
Sen bu fotografci meselesine cok takilma esin bir daha bisi derse ben araci oldum ,gerisi beni ilgilendirmez de kapat

ıyy böyle cehalet yuvası çiftle görüşüp ne yapacaksınız
eşinizde de hiç mantık yok
ben olsam bu kadına bekaretle ilgili laf sokar böylece kavga çıkarır arkadaşlığı bitirirdim
bu gibi beyinsizler ancak oradan vurulur çünkü

Iyyy iğrenç ya, nasıl böyle rahat millete özellerini anlatırlar? Ben de asla görüşmezdim.

Dümdüz istemediğinizi söyleyin ve görüşmeyin,çok basit.
Kırılan da kırılsın,niye umursuyorsunuz ki?

siz aracı olsanız da artık kendilerini bağlardı fotoğraf mevzusu. düğün sabahı aramamalıydınız bence. atla deve değil ölüm kalım meselesi değil, neden aradınız ki, ben olsam utanırım yani.

kalani ise felaket. cahillik. bence görüşmeiyin.

Her gelmek istediklerinde bahane bulun. Mardine gitme tarihi yaklasinca hastayim diyip iptal edin ve esinizle baska bir sehre gidin. Kimseye aciklama yapmak zorunda degilsiniz

Bu kadar özel bir konuyu size niye anlattı bu insanlar ya?Cehaletlerini illa herkese göstermeye mecbur mu bunlar?Birde ayıp yani ya..pes valla.
ben olsam birdaha görüşmemek için her yolu denerim.

Bence bu kişilerle kesinlikle görüşmeyin. Kendi sorunlarını başkasınınmış gibi yansıtmaları hiç hoş değil.

yakinda bosanirlar ben onu bilir onu soylerim fotodan daha ciddi dertleri olur

Eee siz onlar yüzünüze laf çarparken napıyosunuz bakıyomusunuz öyle? Cevabını versene arkadaşım sonuçta sen zorlamadın o fotoğrafçı olsuın diye. Ben olsam tek tek cevabını verirdim her lafın, üstüne de derdim ki "aman birine bir daha iyilik yapmayacağım, sonra kendi yüzünden olan şeyleri dönüyor bana çarpıyor saygı kalmamış insanlarda" derdim. Böylesi anca kendi konuştuğu dilden anlıyor herhalde.

Onlarla görüşüp görüşmemek size kalmış da, ıyyy ben de onları modern insanlar sanmıştım ! Cümlesi sizin modernlik anlayışınızın ne denli yanlış olduğunu gösteriyor. Herkes evlenmeden önce cinsellik yalayacak diye birşey yok, çağdaşlık bel altında değil

X