Beril Zeynebin Doğum Hikayesi :)

Beril77

Berilin Annesi <3
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2016
101
34
29
29 ağustos tarihinde bekledigimiz kızımız tam 40+3 de gelmeye karar verdi. 9 ay 13 günlük olan kızım bir türlü gelmeye karar vermedigi icin hergun dualar ediyordum artik gelsin diye. Surekli normal doğum hikayeleri okuyup videolari izliyodum. 1 eylül sabahı saat 06.50de tuvalete gitmek icin tam ayaklanirken suyum patladı. O kadar hazirlikliymisim ki hic korkmadan eşimi uyandirdim çünkü henuz sancim başlamamisti. Esime "hadi kalk suyum geldi" dedim. Eşim "Şimdi ne yapmamiz lazim" diyerek şaşkın uyku sersemi yüzüme baktı. "Hastaneye gitmemiz lazim" dedim. Armutluda yaşıyoruz hastanem 70 km 1 saat uzaklikta falan. Annemleride kaldirip hemen yola koyulduk. Yari yolda kalan suyum da geldi ve sancim basladi. Once adet sancisi gbi sonra bel agrisiyla beraber 10 dk da bir vurmaya başladı. Git gide siddetlendi. Arabadan indigimde elbisem su icindeydi. Hemen ebelerin yanına gittim. Ozel hastanede oldu dogumum. Cahil bir habersizim neler olacagindan. Ebeler hemen uzerime dogum icin hastanenin cirtcirtli ameliyat elbisesinden getirip giydirdiler nstye baglayip bebegin kalp atislarina baktilar. Ebenin bir tanesi açıklığa bakmak icin alttan muayene etti. Kac cm oldugunu bana soylemedi defalarca sordum doktorla telefonda konusurken 5-6 cm civarinda dedigini duydum. Snra ebenin mesaisi bitti ve baska bir ebe geldi oda muayene etmek istedi o anda deliricek gbi oldum alttan muayene sanciyi 2 ye katliyor. 8De hastanede olmustum 10 civari 7 cm olmustu acikligim. Lavma yapıldı. Esim gorsun diye yanima aldilar. Dua et dedim esim ne dua edersen kabul olurmus dedi. Annemi de yanima aldilar dogumhaneye gitmeme yardimci oldu dogumhanede catalin yanindaki yataga yatirip sanci cekmemi beklediler. Suni sanci vericem dedi ebe daha cabuk acilma olsun ve sancin daha şiddetli olsun ikinman icin diye suni sanci ve birkac ilac verdiler beni rahatlaticak. Ben bir yandsn yalvariyorum doktorum beni gormeye geldi ben cok sancim var deyince doktorum epidural istermisin dedi bende blmyrm olabilir cok kotuyum dedim. Anestezi uzmani geldi acikligi sordu ebeler 7 cm deyince aciklik fazla 4 cm de yapilabilir 7 cm de riskli üzgünüm dedi. O an kaderime razi oldum :) aci ve sanci cekerken sessizlige gomulen biriyim ebelerde doktorda biraz bağır ikin ki bebek cabuk yola girsin sancin geldigi belli olsun anlayamiyoruz sancin olup olmadigini dediler. Ama ben astim hastasiyim sanci geldikce nefesim kesiliodu ne konusucak derman kaliyodu nasil bagirayim. Annem i yanımdan cikartmadilar hava da sicakti bana surekli yelpaze ile hava yaptı. Açıklık tam dedi ebe 10 cm olmustu saat 11 bucuk civariydi beni catala aldilar. Sancin geldikce ikin burda biraz dedi ebe. Ikindim ikindim ama yok sancim kisa sürüyordu ikinmayi beceremiyodum. Sonra beni yere indirdiler comelttiler tuvalet eder gbi. Burda tuvalet yapar gbi ikinmani istyrm dedi ebe altima hasta bezi taktilar ne olur ne olmaz diye ikinirken bebegin kafasi gelir vs diye bir yandan da kanamam var. Doktorum o sirada muayene icin inmisti doktorumu aradilar bilgi verdiler kanamasi var ikinmayi beceremiyor fazla zorlaniyor diye. Bnm ikinma calismalarim snrasinda saat 12yi buldu. Tekrar catala yatirildim. Bez çıkartıldı altimdna artık bebegi dogurmam gerekiyordu. Birkac dakika sonra doktorum geldi. Bana guzelce napicagimi anlatti. Kızım sancin gelince nefes al nefesini tut ve ikin tum gucunle gittigi zaman nefes alip ver ve dinlen tekrar geldigi zaman tekrar ikin dedi byle byle basaricaksin basini kaldirarak ikin ki destek olsun dedi. Annem yanmda hadi kizim diye beni gaza getirmeye calisiyodu. Sancim geldi ikinmaya basladim ebeler hayir byle değil ses cikartarak dgl asagidan ikinmiyosun sesinle ikiniyosun sadece dediler. Tuvalet eder gbi dusun oyle ikin dediler. Doktor bebeğin sıkıntıya girer basarman lazim deyince korktum hem kendim hem bebegim zarar gorecegz diye dusundm. Doktoruma ne olur beni sezeryana alin basaramiyorum olmuyor nefes alamiyorum gucum kalmadi diye yalvardm. Doktorum alamam normal dogurucaksin daha cok gencsin dedi. Bir 5 6 denemeden snra saat 12.30 oldugu siralarda annem bebegin kafasini gördüm diye haykirdi gelmek uzereydi hadi kizim az kaldi diye gaza getirmeye devam etti. O sirada doktorum eliyle rahmimi acip genişletmiş annem izliyordu. Snra igne yapti uyusturup kesik atti,iki ebe yanima gelip dirsekleri ile karnima bastirmaya basladi,doktor elini iceri daldirip bebegin kafasini tutup cevirerek çıkarttı. Ve mutlu son.. O an bebegimi gördüm ve butun sancim bitmisti bile. Siyah sacli beyaz tenli hayalimdeki kız. Aglamaya basladi gobegini kesti doktorum gobek adini kendi adini koydu. Bebek ciktiktan snra gercekten hic sanci aci kalmıyor anadan dogma gbi. O an doktoruma sukrettim. Doktorum plasentayi çıkartıp kesigi dikerken ebeler bebegi giydirip babasina götürdüler. Sonra bende çıktım ve odamıza gittik. Isin asli normal dogum kolay degil evet ama herkesin sancisi farklı ve sanciyi veren Allah dinlenmeyide nasip ediyor. Korkmayin en fazla 5 10 saat sanci cekiceksiniz ama taptaze olucaksiniz ve sifir agri kalicak ama sezeryan 1 hafta işkence olucak size. Ve bir tavsiye gogus bakiminizi dogum oncesi yapin catlak olmasin snra lohusaliginiz zehir olur aglayarak emzirmeyin:)))

Son düzenleme:
Allah analı babalı buyutsun..hayırlı evlat olsun arkadaşım..çok ağrı cekmissin..ama sağlıkla kavusmussun bebeğine..bende kızımı normal dogurdum..gerçekten kolay dogurdum..ama oğlum sezeryan olmak zorunda kaldı..sezeryan da ikisinin acısı birden çıktı benden..Allah tüm doguracaklarin, doguranlarin yardimcisi olsun..

Allah analı babalı buyutsun..hayırlı evlat olsun arkadaşım..çok ağrı cekmissin..ama sağlıkla kavusmussun bebeğine..bende kızımı normal dogurdum..gerçekten kolay dogurdum..ama oğlum sezeryan olmak zorunda kaldı..sezeryan da ikisinin acısı birden çıktı benden..Allah tüm doguracaklarin, doguranlarin yardimcisi olsun..
Amin canım amin evet yaşım genc 21 yaşındayım ne kdr arastirsamda kendi dogumun gibi olmuyormus bunu gördüm ama korkmadim sadece agridan sancidan herkese yalvarmisim iste can acisi napicaksin:))) yine normal yapar misin dersen evet o aciya ragmen yaparim cnku 4 saatte dogumum gerceklesti rabbime şükür daha uzun cekenlerde var Allah herkesi tek nefeste kurtarsin ins

Güle güle büyüt kızını.Allah ayırmasın evlat için herşeye değer.

Amin Allah razı olsun Rabbim evlatlarimizi bize bağışlasın

Allah analı babalı büyütsün canım. Ben de normal doğum istiyorum bir aksilik olmazsa ama korkuyorum....

Hiç korkma cnm Allah bir nefeste kurtarsin ins cekecegin birkac saat sanci snra sonu masal gibi milyonlarca kadin basarabiliyorsa bu dogumu sen neden yapamayasin

İnşallah canım,moral verdin çok sağol :anne:

Hayırlı olsun Allah analı babalı büyütsün :) şimdiden Bi korku almaya başladı beni ama hiç birşey emeksiz olmuyor :))

Hayırlı olsun Allah analı babalı büyütsün :) şimdiden Bi korku almaya başladı beni ama hiç birşey emeksiz olmuyor :))

Bende hic korku yoktu nasil birsey oldugunu yasamadigim icin blmiyodum surekli arastirio videolar izledm ama hic izlediklerim gbide olmadi dogumum biraz sorlandim ama cocuk neticede icerde kalmiycak elbet cikicak o yuzden korkma enerjik olmaya çalış ben pismanim keske nefes egzersizleri ogrenseydim nasil dogum yapcagimi arastrsaydim diye dogru ikinir dogru nefes alirsan cabucak dogurursun Allahin izniyle

X