Beta hcg degerime bakar mısınız artış normal mi ?

Arkadaşlar merhaba ben yeni üye oldum ve nolur bana umutlu cevaplar verın..
11 Şubat persembe akşamı evde test yaptım cıft cızgı cıktı ve hemen koşa koşa kan tahlılı vermeye gıttık eşimle saat gece 11 e dogru 2761 le hamıle oldugumı ogrendım ve 12şubat cuma gunu hemen ozele gıttık karnım dan baktı ve gozukmedı alttan muayene edıcem dedı cok istemesemde mecbur baktırmak zorunda kaldım ve kese gözüktu cok küçük bırseydi. Cumartesi yada pazartesi ben burdayken gel HCG ne bakalım yıne dedı bugun gıttım sabah muayne odasına aldı karnımdan baktı göremedı alttan bakıcam dedı baktı ve bır tane daha doktor geldı yıne kese var ama eğrı bir kese dedi ne demek fıye sorduğumda keseler hep yuvarlak olurmuş. Ve bu gebelık sağlıklı değil ben bebeği bıle goremıyorum dedi ve ben artık sınırlendım sız bana ne adet tarıhımı ne jac gun gectıgını sormadınız bıle Bırakın bana kese nın mılımını bıle soylemedı sonuclarım cıktı ve benı aradı 5300 cıkmış sonucum biz daha fazla beklıyorduk progestron tahlılın daha cıkmadı onun ıcınde yarın ararım ama Carsamba gunu ya devlete yada buraya gel kurtaj yapılsın dedı...
Allah Muhammed aşkına soruyorum bumu doktorluk bir bebek net 8. 9. Haftada bellı olan dıyen ınsanlar etrafımda cok ve cok ta okudum 10.haftada bıle kalp atışı olan varmış ve benim kesem egri içi boş dıye mı inanıp Allah'ın benim içime koydugu bur mucıseyı aldırayım.. Ben kıme ınanayım nolur bır cevap verınnnn
8 e kadar bekle canım ben 10a kadar bekledim öyle aldrdm ayrntılı ultrasonla bile baktılar boştu.. İnşallah hayırlı haberler alırsın bende şuan sürpriz bir hamilelik yaşıyorum yarın kalp atışına gidicem inşallah duyarm 🥰

Son düzenleme:
11 Şubat persembe akşamı evde test yaptım cıft cızgı cıktı ve hemen koşa koşa kan tahlılı vermeye gıttık eşimle saat gece 11 e dogru 2761 le hamıle oldugumı ogrendım ve 12şubat cuma gunu hemen ozele gıttık karnım dan baktı ve gozukmedı alttan muayene edıcem dedı cok istemesemde mecbur baktırmak zorunda kaldım ve kese gözüktu cok küçük bırseydi. Cumartesi yada pazartesi ben burdayken gel HCG ne bakalım yıne dedı bugun gıttım sabah muayne odasına aldı karnımdan baktı göremedı alttan bakıcam dedı baktı ve bır tane daha doktor geldı yıne kese var ama eğrı bir kese dedi ne demek fıye sorduğumda keseler hep yuvarlak olurmuş. Ve bu gebelık sağlıklı değil ben bebeği bıle goremıyorum dedi ve ben artık sınırlendım sız bana ne adet tarıhımı ne jac gun gectıgını sormadınız bıle Bırakın bana kese nın mılımını bıle soylemedı sonuclarım cıktı ve benı aradı 5300 cıkmış sonucum biz daha fazla beklıyorduk progestron tahlılın daha cıkmadı onun ıcınde yarın ararım ama Carsamba gunu ya devlete yada buraya gel kurtaj yapılsın dedı...
Allah Muhammed aşkına soruyorum bumu doktorluk bir bebek net 8. 9. Haftada bellı olan dıyen ınsanlar etrafımda cok ve cok ta okudum 10.haftada bıle kalp atışı olan varmış ve benim kesem egri içi boş dıye mı inanıp Allah'ın benim içime koydugu bur mucıseyı aldırayım.. Ben kıme ınanayım nolur bır cevap verınnnn
Ah canım s3ninki gibi degil ama benzer durum yasiyorum bebegimin kalp atimi gelmedi kese var bebek var kalp atisi yok ozele gidyorum kalp atisi gelmez alalim diyor devlete gidiyorum takip edelim diyor ama bisey yapmiyor yarin biraz daha nerlesicek eger bthcg duzgun yukselis gosterdi ise persembeden beri gelisim var dicekler etrafima soruyorum 10 haftaya kadar bekle diyor devlette bu kan tahlilinden once kürtaj dedi 3 haftadir şasirdim son adete gore 10 cu haftayim ulrasonda 7 haftalik falan cikiyor

Merhabalar ben de bir şey sormak istiyorum. Embriyo transferi olmuştum. 10. Gün beta hcg 55 çıkmıştı. 12. Gün 98 çıktı. Doktorum iyi ama biraz daha yüksek beklerdim dedi. Kan sulandırıcı iğneye de başladı. Sizce yükseliş iyi mi kafama takıldı biraz.
Merhabalar şuan ne durumdasınız merak ettim. Ben de transfer sonrası bekliyorum. Betanız yükseldi mi ?

Merhabalar, evet üçüncü de 300 görmüştük. Artış normal demişti ama kan sulandırıcı iğneye de başlandı 98 den sonra ☺️
Ben transferin 6. Günü idrarda çift gördüm. 7. Gün kan testi 73.91 çıktı. Yarın 12. Gün olucak tekrar kan vericem sizce değerim nasıl. Korkuyorum ya yükselmezse die.

Canım benim cok Tesekur ederim sözlerın için. Yatıyorum zaten sağolsun kımse hiç bir iş yaptırmıyor bana. Malesef dediğin gibi anne olmak isteyen kadınlar Boyle vasıfısz insanların yuuzne ne durumlar yaşıyor Rabbım hıdayet versın. Sonra doktorlar nıye dayak yıyor halk haksız oluyor. Hakedıyorlar ne yazıkkı Ama rabbım sağ sağlım onu görmemi nasıp etsin ilk işim o doktora gıdıp suratına bakıp kurtaj yapalım dediğin bebek burda yaşıyor demek olucak. Rabbim dıyorum ya Allah kımsenın kucagını boş bırakmasın 🤲🤲 tekrra Tesekur ederim guzel sözlerin için..
Yahu sağlıklı gebelik olmasa beta öyle düzenli artmaz ve kesede sorun olsa zaten düşüklr sonuçlanıyor ve vucut atma gereği duyuyor en iyisini yapmışsınız o doktorları Allah bildiği gibi yapsın🤨 sağlıkla kucağınıza alın inşallah 🥰

Ah canım s3ninki gibi degil ama benzer durum yasiyorum bebegimin kalp atimi gelmedi kese var bebek var kalp atisi yok ozele gidyorum kalp atisi gelmez alalim diyor devlete gidiyorum takip edelim diyor ama bisey yapmiyor yarin biraz daha nerlesicek eger bthcg duzgun yukselis gosterdi ise persembeden beri gelisim var dicekler etrafima soruyorum 10 haftaya kadar bekle diyor devlette bu kan tahlilinden once kürtaj dedi 3 haftadir şasirdim son adete gore 10 cu haftayim ulrasonda 7 haftalik falan cikiyor
Gecmıl olsun rabbım hayırlı haberler versın inşaşah ne oldu sonucunuz bellımı pekı 😭

Kızlar Hala bır netliğim yokk ben napıcam bılmıyorum en son 10 gün önce yaptırdığımız bta hcg 5300 çıkmıştı dun yaptırdım 11114 cıktı kurtaj olucam dıyr gıttım cunku devlete gıttiğimde kesen ilk gordüğümuz gıbı değil kan parcasına donuşmuş dedı dun gıttığım özel doktor değerın artmış ve dığer degerler de iyi dedı yüksek çıkmış HCG dedı. Tekrar muayene etti ultrasonla kese var burda ama bebek olması gerekiyor du dedı inanın okadar zor durumdayım ki. Kimi dıyor kanama bekle kımı acıl kurtaj kımı sen bilirsin Allahım ya ben napıcam off offffff

Kızlar Hala bır netliğim yokk ben napıcam bılmıyorum en son 10 gün önce yaptırdığımız bta hcg 5300 çıkmıştı dun yaptırdım 11114 cıktı kurtaj olucam dıyr gıttım cunku devlete gıttiğimde kesen ilk gordüğümuz gıbı değil kan parcasına donuşmuş dedı dun gıttığım özel doktor değerın artmış ve dığer degerler de iyi dedı yüksek çıkmış HCG dedı. Tekrar muayene etti ultrasonla kese var burda ama bebek olması gerekiyor du dedı inanın okadar zor durumdayım ki. Kimi dıyor kanama bekle kımı acıl kurtaj kımı sen bilirsin Allahım ya ben napıcam off offffff
Canım sağlığını kötü etkilemeyecekse bekle

Valla canim benzer durumdaydik bthcg artis gosteriyor kese var bebek var kalp atimi yok 11 haftaya kadar bekledim ama bebek 7 de kalmis doktorlar bu sağlikli bir gebelik degil kalp atimi gelmez kurtaj dedi beklesem diye sordum beklersende dusuk yaparsin daha zor olur dedi ve kurtaja karar verirp pazartesi kurtaj oldum nasip boyleymis günahlari varsa doktorlarin var 7 doktor gezdim hepsi ayni seyi soledi seninde hakkonda hayirlisi olsun

Valla canim benzer durumdaydik bthcg artis gosteriyor kese var bebek var kalp atimi yok 11 haftaya kadar bekledim ama bebek 7 de kalmis doktorlar bu sağlikli bir gebelik degil kalp atimi gelmez kurtaj dedi beklesem diye sordum beklersende dusuk yaparsin daha zor olur dedi ve kurtaja karar verirp pazartesi kurtaj oldum nasip boyleymis günahlari varsa doktorlarin var 7 doktor gezdim hepsi ayni seyi soledi seninde hakkonda hayirlisi olsun
Malesef kürtaj oldum buyuk bır sancım geldı dunden berı yatıyorum bu sabah 7 de kurtaja aldılar 😭

Merhabalar, ben dış gebelik tecrübem çe dayanarak şunu söyleyebilirim. Etrafınızda 8.9. Haftada görülür diyenler varmış evet ben de ilk öyle zannedenlerdendim dış gebelik başıma gelene kadar. Fakat şöyle bir durum var imiş. Değer 2000lerdeyken kese görünmek zorunda. Yani bu durum 8.9. Haftada olacak diye bir durum yok. 10. Hafta muhabbeti ise sağlıklı bir gebelik ise eğer kese var ise 10. Haftada kalp atışı duyulması bekleniyor. Bence etrafınızın bilgilerine o kadar güvenmeyin. Sizin sağlığınız daha önemli şu aşamada. Eğer dış gebelik ise iç kanama hayati risk söz konusu doktor o yüzden bir an önce sonlandırmak istemiştir. Ha şunu yapabilirsiniz doktorunuz dan memnun kalmadıysanız doktor değiştirebilirsiniz. Bunda da bir hayır aramak gerek vardır rabbimin bir bildiği diye düşünmeliyiz.

Merhabalar geçenlerde de yazmıştım 1 martta yaptırdığım Beta hcg degerim 783 çıkmıştı. Aradan 4 gün geçti tekrar beta takibi için kan aldı saglık ocagı. Bu sefer ise beta hcg degerim 2543 çıkmış fakat gittigimde izinli oldugu için sonucumu göstermedim. 2 gün sonra da devlet hastanesine kontrole gidecegim. Sizce bu sever artışı normal mi yani hastaneye gidince kese gözükür mü ben dış gebelik ya da kimyasal gebelik olmasından çok korkuyorum bazen gece uyurken saga sola dönerken kasıklarım agrıyor 2 defa da baş dönmesi yaşadım ama onun dışında mide bulantım ya da diger belirtilerim olmuyor henüz kanama VS de yaşamadım inanın çok korkuyorum
Merhaba sonuç ne oldu acaba benimde betamda 5 kat artış oldu da

X