BETA HCG DÜŞMÜYOR KÜRTAJ MI? YARDIM!

orkide53

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2023
12
1
30
Arkadaşlar beta hcg 1000 den 300 e 2 gün sonra 200 e düştü sonra 5+5 gün sonra iki kere üst üste 170 verdi. Ayrıca kan kırmızı akıntı gitti şimdi kahverengi geliyordu. Doktor kürtaj yapalım dedi fakat yapmak istemiyorum bazı arkadaşlar düşmesi 1 ay sürdü 50 gün sürdü diyen var. Doktor ise kürtaj yapalım kurtul dış gebelik ve kimyasal arası olabilir dedi fakat daha önceki doç. dr ve prof doktor bu kimyasal demişti. Şehirden ayrıldığım için gittiğim özeldeki bu uzman doktor kürtaj deyince iyi bilmediğini düşündüm ve yapmak istemedim. Ben ne yapmalıyım yardım edermisiniz.

Arkadaşlar beta hcg 1000 den 300 e 2 gün sonra 200 e düştü sonra 5+5 gün sonra iki kere üst üste 170 verdi. Ayrıca kan kırmızı akıntı gitti şimdi kahverengi geliyordu. Doktor kürtaj yapalım dedi fakat yapmak istemiyorum bazı arkadaşlar düşmesi 1 ay sürdü 50 gün sürdü diyen var. Doktor ise kürtaj yapalım kurtul dış gebelik ve kimyasal arası olabilir dedi fakat daha önceki doç. dr ve prof doktor bu kimyasal demişti. Şehirden ayrıldığım için gittiğim özeldeki bu uzman doktor kürtaj deyince iyi bilmediğini düşündüm ve yapmak istemedim. Ben ne yapmalıyım yardım edermisiniz.
Cok gecmis olsun canim
Kese varmiydi ?

80 ile başladım
4 gün sonra 110 (sıkıntı belliydi)
2 gün sonra 330
2 gün sonra 770 (bu değeri görünce acaba normal gebelik mi dedi doktorlar)
2 gün sonra 930
930 değerinden sonra bir uzman doktor dış gebelik olması muhtemel dedi ama 2 gün sonra bir daha bakalım dedi. ben başka Prof olan doktora gittim o da bence 1100 felan oldu sonra 930'e düştü kimyasal gibi 2 gün sonra test ver tekrar düşecek dedi
2 gün sonra 930'dan 330 'a düştü evet doç doktor doğru tahmin etmişti. diğer prof ise yatış verdi dış gebelik olabilir. bir gün hastanede kaldım 330 değerinden sonra ertesi gün beta hcg 200 görünce kimyasal bu eve git dedi. konyanın en iyi 2 doktorundan sürekli tavsiye alarak ilerliyorum.

5 gün sonra 170 -- moral bozdu çok az düşmüştü :KK43: aile hekiminden verdim
5 gün sonra 169.7 -- neden düşmüyor ???? özelde verdim acaba labaratuvar farkeder mi?

169.7 değerinden sonra özeldeki uzman doktor kürtaj ol dedi. kimyasalda zor düşenlerde var bazılarına doktor zorla beklemesini söylemiş ama bu uzman doktor direk kürtaj deyince yapmak istemedim.

Konyadaki doktoruma telefonla ulaştım. Kese gözükmedi kürtajlık bir durumun yok senin ultrason ve beta hcg değerin takip edilecek düşerse düşüş takibi yapılacak eğer yükselirse metatx iğne yapılır dış gebelikte de düşük olabiliyor heralde bilemedim. yani hocam kürtajlık bir durum yok yapsan da birşeye yaramaz dedi. özeldeki doktor ise daha doğru düzgün bakmadan kürtaj yapalım hemen dedi direkt.

Cevap yazabilecek kimse yok mu?
merhaba arkadaşım öncelikle geçmiş olsun. şuan ki durumun nedir bilmiyorum ama sana başımdan geçeni anlatayım.geçen yıl şubat ayında kimyasal gebelik geçirdim beta 381 ile öğrendim 2 gün sonra kanamam başladı ve kimyasal gebelik geçirdiğimizi söyledi doktor.2 günde 1 test vermemizi söylediler ve kendiliğinden düşer dediler ama maalesef öyle olmadı;45 gün kanamam sürdü ve ilk 10 gün ki ağrıyı anlatamam size.parça düşürdüm resmen.sonrasında kist oldu ve ağustos ayında gebelik istediğimiz için başka doktora gittik ve durumu anlattığımızda 45 gün kanama sürmesi normal değil keşke kürtaj yapsalarmış dedi.size tavsiyem mutlaka iyi bi doktordan görüş alın.ben o süreçte çok yıprandım kanamadan dolayı.

merhaba arkadaşım öncelikle geçmiş olsun. şuan ki durumun nedir bilmiyorum ama sana başımdan geçeni anlatayım.geçen yıl şubat ayında kimyasal gebelik geçirdim beta 381 ile öğrendim 2 gün sonra kanamam başladı ve kimyasal gebelik geçirdiğimizi söyledi doktor.2 günde 1 test vermemizi söylediler ve kendiliğinden düşer dediler ama maalesef öyle olmadı;45 gün kanamam sürdü ve ilk 10 gün ki ağrıyı anlatamam size.parça düşürdüm resmen.sonrasında kist oldu ve ağustos ayında gebelik istediğimiz için başka doktora gittik ve durumu anlattığımızda 45 gün kanama sürmesi normal değil keşke kürtaj yapsalarmış dedi.size tavsiyem mutlaka iyi bi doktordan görüş alın.ben o süreçte çok yıprandım kanamadan dolayı.
Merhaba öncelikle çok teşekkür ederim durumunuzu ayrıntılı bir şekilde izah etmişsiniz. Benim de şuan 18 gün oldu kanamam devam ediyor beta değerim 962 den 98 e düştü. En son Cuma günü baktırdım. Yarın baktıracağım umarım daha fazla düşmüş olur. Sizin dediğiniz gibi bende inanılmaz ağrılar yaşadım hala da ara ara sancılarım oluyor baya zor bir süreçten geçiyorum.İki doktora gittim birisi kendiliğinden düşsün dedi diğeri kürtaj yapalım böyle sürünme hiç çekme bu durumu dedi . Bende çaresizce bekliyorum.
Sizin kist oluşumu bu süreçten sonra olmuş anladığın kadarıyla . Peki kimyasaldan sonra sağlıklı bir gebelik yaşadınız mı

Ben 4 günde bir beta değerime baktırıyorum hep düşüş görüyorum sadece yavaş düşüyor beni baya yıpratıyor. Anladığım kadarıyla sizin sıfırlanması 45 günü mü buldu yoksa sıfırlandı da kanama mı 45 gün sürdü

Ben 4 günde bir beta değerime baktırıyorum hep düşüş görüyorum sadece yavaş düşüyor beni baya yıpratıyor. Anladığım kadarıyla sizin sıfırlanması 45 günü mü buldu yoksa sıfırlandı da kanama mı 45 gün sürdü
1 ayda sıfırlandı.kanama 45 gün sürdü.

Merhaba öncelikle çok teşekkür ederim durumunuzu ayrıntılı bir şekilde izah etmişsiniz. Benim de şuan 18 gün oldu kanamam devam ediyor beta değerim 962 den 98 e düştü. En son Cuma günü baktırdım. Yarın baktıracağım umarım daha fazla düşmüş olur. Sizin dediğiniz gibi bende inanılmaz ağrılar yaşadım hala da ara ara sancılarım oluyor baya zor bir süreçten geçiyorum.İki doktora gittim birisi kendiliğinden düşsün dedi diğeri kürtaj yapalım böyle sürünme hiç çekme bu durumu dedi . Bende çaresizce bekliyorum.
Sizin kist oluşumu bu süreçten sonra olmuş anladığın kadarıyla . Peki kimyasaldan sonra sağlıklı bir gebelik yaşadınız mı
yok maalesef bu ay tüp bebek sürecine başlıyoruz.pco görünümü çıktı bizde bütün tahliller yapıldı sebepsiz infertilite dediler.(pco görünümü çok etki etmez dediler onun için bir ilaç kullanmştık).kanama devam ederken oldu kist.2 ay falan geçmedi o da ayrı bir mevzu.Ama siz stres yapmayın doktorlar bana çok stres yapıyorsun dedi.hemen ardından adet olup hamile kalan çok arkadaşımız var.umarım kısa sürede bu süreci atlatıp sağlıklı bir gebelik geçirirsiniz.

yok maalesef bu ay tüp bebek sürecine başlıyoruz.pco görünümü çıktı bizde bütün tahliller yapıldı sebepsiz infertilite dediler.(pco görünümü çok etki etmez dediler onun için bir ilaç kullanmştık).kanama devam ederken oldu kist.2 ay falan geçmedi o da ayrı bir mevzu.Ama siz stres yapmayın doktorlar bana çok stres yapıyorsun dedi.hemen ardından adet olup hamile kalan çok arkadaşımız var.umarım kısa sürede bu süreci atlatıp sağlıklı bir gebelik geçirirsiniz
İnşallah her ikimizde sağlıklı bir gebelik yaşarız🥰Allah yardımcınız olsun. Teşekkür ederim yardımlarınız için

X