Beyaz saça adaptasyon

Sofiasofia

Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2023
798
921
30
Herkese merhaba, uzun yıllardan sonra ilk defa saçımı olduğu gibi bıraktım boyamıyorum. 30uma girmeme az kaldı, yaşla ilgili oldugu kadar stres ve genetik etkisinin de oldugunu düşündüğüm beyazlarım var :) hiçbir dönem beyazlarımla barışık olmadım. Pandemi dönemi denemek istedim ama birkaç yorumdan sonra vazgeçmiştim. Şimdi 3 ay olacak boyamıyorum. Saçlarımın doğal hali koyu siyah ve özellikle başımın ön orta ve ön yanlarında varlar. Aşırı da değiller ama aralarda kendilerini belli ediyorlar. Kendimi olduğum gibi görmek beni mutlu ediyor. Çünkü oldugum neyse oyum diyorum. Sadece toplumda saçların beyaz kalması bakımsızlık olarak algılanıyor ve siyah saçın arasında dikkat çekiyor gibi. Ömür boyu hiç boyamam demiyorum sadece hem kimyasaldan bir süre uzak durmak hem kendimi oldugum gibi bırakmak istiyorum. Ama çevrem tarafından kendimi de salmış gözükmek istemiyorum. Çünkü kendimi önemsiyorum. Benim gibi olan var mı :) bana tavsiyeleriniz vs :)

Ekleme yapayım mesela teyzem geçenlerde gördü bir süre boyamayacağım dedim tabii tabii dedi ama neden bilmiyorum başka örnek üzerinden saçlarını boyamayan kadınlarla köylü kadınları eşleştirdi, bana kötü bi şey demek istemedi ama bilinçaltında bu var yani:) toplum neden böyle :KK70: oysa ben saçını boyamayan bi kadın görünce cesaretli oldugunu düşünüyorum kimseyi önemsemediğini.

Toplumu takma, pizza değilsin herkesi mutlu edemezsin desem istediğin bi tavsiye olur mu? :)) boyarsın, yaşını kabul edemiyor, kompleksli herhalde derler. Boyamazsın bakımsız derler. Makyaj yaparsın kendini kime beğendirmeye çalışıyor acaba kokoş derler, yapmazsın hasta mısın derler. O yüzden topluma ona buna komşu Ayşe teyzeye takılmadan, kendi zevklerine göre yaşamayı öğrenmek lazım. Saçımı boyamıyorum, beyazlarım var seviyorum. Önceden jilet gibi düzleştirirdim, artık bıktım, olduğu haliyle kullanmaya çalışıyorum, kendi şekline alışmaya çalışıyorum. Makyaj yapmıyorum, bıktım. Dışarı çıktığımda diğerlerinden daha silik göründüğümün farkındayım ama ilgilendirmiyor çünkü ben saçımı cildimi oramı buramı böyle sevmeyi öğrendim.

1 yil boyunca boyamadim harikaydi beyazlarim. Seviyorum da... Ama boya aldim ve 3 aydir bakisiyoruz ilham gelirse boyarim kafama göre yani. Eminim sizede yakismistir gonlunuze gore davranin kendiniz mutlu olun

Ben 3 sene boyamadım, komple doğal haline döndü saçım, epey beyazım var, aslında o halini de seviyordum ama bir süre sonra kendime bile bakımsız ve yaşlı görünmeye başladım önce kuaföre boyattım sonra da hep kendim dip boya yapıyorum. Açıkçası doğal haliyle boyalı hali arasında yumuşaklık bakımından falan hiçbir fark yok. Şimdilik boyamaya devam edeceğim, sonrasına bakarız

Sizinle aynıyız düşünce olsun fikir olsun. Benimde çok fazla olmayan tepe kısmı yan ve arka kısımlarımda beyazlarım var. Beyaz saçlarıyla barışık insanları görünce nekadar cesur kendiyle barışık ne istediğini bilen güçlü bir kadın diyorum. Fakat kendim olunca en fazla 4 ay boyamadan duruyorum. Çevremden beyazlarınla gezme yaşın genç bakımlı ol boyat saçını tarzı yorumlara maruz kalıyorum. Halbuki çok hoş duruyor saçta beyaz sanki sim dökülmüş gibi pırıl pırıl parlıyor çok hoşuma gidiyor. Şu algıyı nasıl kırarız bilmiyorum halbuki makyaj yapıp rujumu sürer eksik etmem ojelerim parfümüm cilt bakımım el bakimim tırnak bakımım herdaim özen gösteririm giyim kuşam olsun. Neden beyazlarımı görünce çevrem hemen yorum yapma gereksinimi duyuyor anlamıyorum. Sormuyorum da kimseye sizce beyazlarımla nasılım diye de hani 🤣 bu yorumları yapan kişiler de kuaforlerden çıkmayan kişiler genelde. Güzellik saçta başlıyor onlar için. Evet saç önemli katılıyorum. Fakat neden doğal beyaz saçlar güzellik değilde köylü kadını algısı yaratıyor onu anlamıyorum. Oysaki pamuk gibi bembeyaz saçların hayranıyım🥰

Herkese merhaba, uzun yıllardan sonra ilk defa saçımı olduğu gibi bıraktım boyamıyorum. 30uma girmeme az kaldı, yaşla ilgili oldugu kadar stres ve genetik etkisinin de oldugunu düşündüğüm beyazlarım var :) hiçbir dönem beyazlarımla barışık olmadım. Pandemi dönemi denemek istedim ama birkaç yorumdan sonra vazgeçmiştim. Şimdi 3 ay olacak boyamıyorum. Saçlarımın doğal hali koyu siyah ve özellikle başımın ön orta ve ön yanlarında varlar. Aşırı da değiller ama aralarda kendilerini belli ediyorlar. Kendimi olduğum gibi görmek beni mutlu ediyor. Çünkü oldugum neyse oyum diyorum. Sadece toplumda saçların beyaz kalması bakımsızlık olarak algılanıyor ve siyah saçın arasında dikkat çekiyor gibi. Ömür boyu hiç boyamam demiyorum sadece hem kimyasaldan bir süre uzak durmak hem kendimi oldugum gibi bırakmak istiyorum. Ama çevrem tarafından kendimi de salmış gözükmek istemiyorum. Çünkü kendimi önemsiyorum. Benim gibi olan var mı :) bana tavsiyeleriniz vs :)

Ekleme yapayım mesela teyzem geçenlerde gördü bir süre boyamayacağım dedim tabii tabii dedi ama neden bilmiyorum başka örnek üzerinden saçlarını boyamayan kadınlarla köylü kadınları eşleştirdi, bana kötü bi şey demek istemedi ama bilinçaltında bu var yani:) toplum neden böyle :KK70: oysa ben saçını boyamayan bi kadın görünce cesaretli oldugunu düşünüyorum kimseyi önemsemediğini.
Artık modern hayatta birçok kadın beyazlarını göstermekten çekinmiyor. Bence doğru bir karar vermişsin. Kendini olduğun halinle seviyorsan böyle devam et.
Bakımlı olmakla saç boyamanın hiç ilgisi yok. Arada çıkan beyaz saçlar bence hoş görünüyor.
Köylü diyen teyzene de sensin köylü deyip gülseydin :KK70:

X