Bıktım ailemden

Aynen ben de durum bu. Ciddi şekilde yardım almayı bile düşündüm. Bu kadar agresif biri degilim ama delirtiler beni arkadaş. benim de çok çektiğim bir abim var, evlendi de rahatladık diyordum her ay para ister. Küçüğü ünv gider, harçlığı, mezuniyeti eksiği gediği. Kıyafetlerini bile ben alıyorum. Yıllardır durum bu, sanki ben doğurdum.
Arkamı dönüp öylece gitsem müstehak bunlara.

Siz gitmediğiniz sürece size yapmak zorundasınız diye daha da terbiyesizleşecekler, üstelik hayır deseniz yüzünüze bile bakmazlar, bağırıp çağırdıkları durumlar bile olabilir. Bunda anne babanızın da suçu çok. Lütfen bir an önce bahane ile kimseye haber vermeden gidin. Ev arkadaşı bulun ve çıkın. Erkek kardeşinize para vermek zorunda da değilsiniz. Anneniz babanızın çalışması ve gelir sahibi olması gerekirdi. Kendiniz devam ettiğiniz sürece madur olacaksınız. Zorunda değilsiniz. Biri sorarsa arkadaşım para istedi, kredi çektim ödüyorum vs dersiniz. Atanmayı beklemeye gerek yok. Büyük abinize de para vermeniz doğru değil.
Yanlış anlamayın ama...Onlar hatalıysa siz de verdiğiniz için hatalısınız. İnsanlar benciller. İnanın herkesin ailesinde böyle bir tip oluyor ve izin verdiğiniz sürece bu devam edecek. Onun karakteri böyle, kızar ama yine de verir diye düşünebilirler.

Bir yerde haklısınız da anna baba, kardeş. Bakıyorsun ben gitsem, bunlar zorda kalsa yahu bunlar marketten kartla alış veriş yapamaz. O kartı ödeyemez,takip edemez. Hadı gençler neyse zamanla öğrenir. Bir de biliyorsun sorumsuzun tekiler, yaşlıları umursamayacaklar. İnsanın içi elvermiyor.
Haklısınız da bu bir kısır döngü. Çocuklarını evlendirip son kız çocuğunu kendine bakması için bırakan aileler var. Bu sağlıklı değil. Ailenizin sizden ileride daha da ihtiyacı olacak.

Kardeşleriniz ve abinizin sorumluluk almasını ve düzenlerinin kurulması ancak sizin gitmenizle olur. Olmadı gitmeden önce kardeşinize ve abinize görevler verirsiniz.

Çocuklarının ayaklarının üzerinde durabilmesini, birilerine bağımlı olmadan yaşayabilmelerini sağlamak ailenin görevi. Sizin değil.

Umarım bir çözüm bulursunuz.şimdiden vicdan yapıp kaldıkça, üstlendikçe her şeyi devam eder...

Ne güzel dedin de bıktım ben bu düzenden canım. Bir de koca moca çekemem. Canımdan bezdim yahu.

Arkadaş olsa bye bye dersin biter sorun ama Aileyi değiştirmek imkansız, Kendi hayatını düzene koymaya çalış demek istedim. Allah yardımcın olsun inşallah karşına kahrını çekmene gerek kalmayacağı, iyi biri çıkar.

X