Kekler - Pastalar Bilmece yaş pasta

gonca778

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2007
174
5
46
Bilmece Yaş Pasta

Malzemeler
Beyaz Kek
3 yumurta
6 yemek kaşığı un
6 yemek kaşığı şeker
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu
Kakaolu Kek
3 yumurta
6 yemek kaşığı un
6 yemek kaşığı şeker
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu
Yarım paket kakao

Hazırlanışı:
Kekler piştikten sonra iç içe girebilecek tabakla üç boy yuvarlak halkalar halinde kesilecek. Üç tane yuvarlak simit şeklinde halka olacak.
Sonra kekleri bir kakaolu bir beyaz olmak üzere halkaları yerleştirilerek krema sürülecek. 2 nci kata kakaolunun üzerine beyaz, beyaz halkanın üzerine kakaolu gelecek şekilde dizilecek ve krema ile süslenecek.Afiyet olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
resmini koysaydın keşke ben pek anlamdım güzel bişiye benziyo ama bilmece bunun neresinde

Ben halka halka kesmemiştim, dikdörtgen fırın tepsisibe yapmıştım keki, incecik,, rulo pasta keki olarak. İki adet kek yine, siyah ve beyaz. Sonra şerit şerit kesip yanyana dizdim, 2 tane baton pasta yaptım, kesince damalı kurabiye gibi görünüyordu.

Bir de Betty Crocker adında sanal bir karakter var, ABD'de gıda sektöründe çalışan bir şirket tarafından bu isim markalaştırılmış, arama motorunda arayınca göreceksiniz ki, kitaplar var, internet sitesi var. Sanki gerçekten böyle bir hanım varmış gibi. Videolu anlatımları olan çok orijinal pasta, kurabiye, yemek tariffleri var, kelebek pastalar, dinazor pasta, kule, prenses, tren, kedi pasta vs. İngilizce site en azından pandispanyayı nasıl kestikleri şematik olarak gösterilmiş veya bazı tariflerde dediğim gibi videolu gösterilmiş. Çok beğendim şahsen. Kendi tariflerimizi farklı şekillerde sunmak açısında çok faydalı, mesela yeğenim için kelebek pastalardan birini yapmak istiyorum, aynı şekilde gıda boyası vb. kullanmayı düşünmüyorum, siyah-beyaz krema ve bonibonlarla süslenebilir bence.

X