BİLSEM Müzik Sınavı

eftelya2015

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2015
6.824
6.987
Merhabalar kızımın okulundan arandım müzik hocası BİLSEM sınavına girmesi için aday göstermiş bizde onay verdik.
Şu an 1. sınıf geçen yıl piyano dersi aldı notalara hakim basit parçaları çalabiliyor. Okulda da ritm kulubünde ve müzik dersleri var.
Sınav aşamaları nelerdir? Sadece yetenek sınavı mı olacak? Tablet üzerinden de bir genel sınav oluyor imiş ona da girecek mi?
Hazırlanması için örnek platformlar var mı soru örnekleri vs gibi aşina olması adına...
Kazandı diyelim nasıl bir eğitim veriliyor?
Ben zaten bu alanda yeteneği olduğu için ilerleyen zamanlarda piyano eğitimine devam edip,ilerletirse çalmayı konservatuar sınavlarına da girsin istiyorum çünkü ilimizde ulaşımı kolay bir yerde devlet konservatuarı var ve doğru yönlendirme ile başarılı olabileceği kanısındayım.
Bu konuda tecrübeli veliler destek olursa ve konum bir süre taşınmazsa sevinirim.
Bu da benim derdim sonuçta :KK66:

Genel sınava herkes giriyor seçilen.
Orda belli bir puan var alması gereken onu geçerse müzik sınavına giriyor.
Bu konuda kurs veren yerler bile var sizin ilde var mı bir bakin derim.

Genel sınava herkes giriyor seçilen.
Orda belli bir puan var alması gereken onu geçerse müzik sınavına giriyor.
Bu konuda kurs veren yerler bile var sizin ilde var mı bir bakin derim.
Önemli olan ilk aşama o zaman, müzik konusunda zaten alt yapısı var ve yeteneği de var o konuda sıkıntı yaşamaz ama diğer aşamada belki küçük olduğu için stres yapabilir.
Kurs veren yer vardır belki büyükşehirdeyiz ama sorulara aşina olsun yeter, eksTra kursa gerek olduğunu düşünmüyorum,çalışarak kazanmasını değil gerçekten zekası buna uygun ise doğaçlama kazanmasını isterim.

Önemli olan ilk aşama o zaman, müzik konusunda zaten alt yapısı var ve yeteneği de var o konuda sıkıntı yaşamaz ama diğer aşamada belki küçük olduğu için stres yapabilir.
Kurs veren yer vardır belki büyükşehirdeyiz ama sorulara aşina olsun yeter, eksTra kursa gerek olduğunu düşünmüyorum,çalışarak kazanmasını değil gerçekten zekası buna uygun ise doğaçlama kazanmasını isterim.
Benim oğlumda 1.sinif öğretmenimiz yetenek bölümünden girmesi için seçmiş.
Çocuğum sınav deyince stres oldu biraz girmeyeceğim dedi.
Sınavın ne olduğunu bilmiyor ki panik oldu.
Bende araştırma yapıyorum bilsem hazırlık kitabı sipariş verdim.
Burada bekleyim yardımcı olanlar olacaktır.💐💐

Benim oğlumda 1.sinif öğretmenimiz yetenek bölümünden girmesi için seçmiş.
Çocuğum sınav deyince stres oldu biraz girmeyeceğim dedi.
Sınavın ne olduğunu bilmiyor ki panik oldu.
Bende araştırma yapıyorum bilsem hazırlık kitabı sipariş verdim.
Burada bekleyim yardımcı olanlar olacaktır.💐💐
Face deki gruptan bir bayan yazdı sistem değişmiş artık yetenek alanından girecek olanların sınavlarının iki aşamasıda o alandan olacakmış.
Müzikle ilgili Anadolu Üniversitesinin oluşturduğu örnek bir müzik algısı testide gönderdi onu evde yapmayı planlıyorum.
Sınav olarak bakmayıp kendini ve yeteneklerini sınayacağı bir ortam olarak bakalım bence olaya , sınav=stres demek. Kazanırlarsa amenna olmazsa da bu yeteneksiz değiller demek değil ben bu sınavı kazansın yada kazanmasın kızımı müzik alanında destekleyeceğim çünkü ben algısının bu alanda açık olduğunun zaten farkındayım.Bence sizde aynını yapın.

Face deki gruptan bir bayan yazdı sistem değişmiş artık yetenek alanından girecek olanların sınavlarının iki aşamasıda o alandan olacakmış.
Müzikle ilgili Anadolu Üniversitesinin oluşturduğu örnek bir müzik algısı testide gönderdi onu evde yapmayı planlıyorum.
Sınav olarak bakmayıp kendini ve yeteneklerini sınayacağı bir ortam olarak bakalım bence olaya , sınav=stres demek. Kazanırlarsa amenna olmazsa da bu yeteneksiz değiller demek değil ben bu sınavı kazansın yada kazanmasın kızımı müzik alanında destekleyeceğim çünkü ben algısının bu alanda açık olduğunun zaten farkındayım.Bence sizde aynını yapın.
Evet bende o şekilde düşünüyorum.
Oğlum kazanıp kazanmaman önemli değil sen istersen girebilirsin ama korkulacak bir durum yok dedim kararı kendisine bıraktım.

1. Kısım için demiştim aslında. Orda müzikle ilgili bir soru,durum yok çünkü.

1. Kısım için demiştim aslında. Orda müzikle ilgili bir soru,durum yok çünkü.
Sistem değişmiş her iki aşama da müzikle ilgili olacakmış .. İlki okulunda öğretmenleri tarafından yapılacak , geçerli puan alırsa 2. sınavda BİLSEM de piyano eşliğinde ses tekrarı şarkı söyleme gibi olacak imiş.. Genel zeka testine tabi olmayacaklar yetenek alanından girenler.

Sistem değişmiş her iki aşama da müzikle ilgili olacakmış .. İlki okulunda öğretmenleri tarafından yapılacak , geçerli puan alırsa 2. sınavda BİLSEM de piyano eşliğinde ses tekrarı şarkı söyleme gibi olacak imiş.. Genel zeka testine tabi olmayacaklar yetenek alanından girenler.
Merhaba sizin sınav tarihiniz belli oldu mu benim kızım da 1. Sınıf bazıları giriş kartını almış ama bize bir şey verilmedi henüz

Merhaba sizin sınav tarihiniz belli oldu mu benim kızım da 1. Sınıf bazıları giriş kartını almış ama bize bir şey verilmedi henüz
23-24 Mart ta olacak tarihler herkeste farklı sınavlar başladı zaten. Giriş kartını okuldan imza karşılığı alacaksınız biz 1 hafta önce teslim aldık okulla irtibata geçin.

23-24 Mart ta olacak tarihler herkeste farklı sınavlar başladı zaten. Giriş kartını okuldan imza karşılığı alacaksınız biz 1 hafta önce teslim aldık okulla irtibata geçin.
Teşekkür ederim hocaya sordum yarın verecek miş herkes geçen hafta teslim etmiş ben de o yüzden telaşlandım açıkçası

X