Bir dost kazığı daha

Patidostu

Çok pati az insan çok huzur
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2017
7.364
13.693
Önceden cok yakın oldugumuz sonra sebepsizce uzaklastığımız bir kız arkadaşım vardı. Herhangi bir sorun yasamadık ara sıra konusurduk. Bu kız arkadaşım hakkında erkek/kadın arkadaş,flört vs.. herkes beni uyardı, herkes hakkında kötü seyler soyledi. Bense herkese "hayır,kız yanlış anlaşılıyor/öyle biri deĝil/iftira atıyorlar/çok masum(saf)biri vs.." derdim. Bu kız arkadaşımın benim baska bir arkadasımla iliskisi olmuştu. Adamı da baya seviyordu ,adam buna kötü davranıyor aldatıyor,üzüyor diye ben adamla iletisimimi kestim. Kıza da bu ask acısı cekme süreçlerinde hep destek oldum. Yeri geldi ailesiyle sıkıntı yasadı babasından büyük şiddet gördü gel bende kal ne kira ne fatura hicbir sey ödeme dedim, maddi sikıntı yasadı destek oldum. Arkadaşım oldukca flörtöz biridir, ne alakaysa eli silahlı meslek gruplarından görüşmediği insan kalmamıştır. Hatta bu gruplardan kimi tanısam arkadaslarimin sevgilileri bile ya o bana istek atti,görüstük olmadı vs.. seklinde muhabbeti anlatırlar hep.Asla yadırgamadım hatta yadırgayana da ben kızardım ,sana ne sana noluyor, istediğiyle konuşur diye.Burası giriş kısmıydı.
Eski konularımı bilenler bilir. Deli divane aşık olduğum ayrildiktan sonra bilmem kac seans terapi aldığım bir erkek arkadaşım vardı. Kız arkadaşım o erkek arkadaşımla tanısma surecime,iliski sürecime sahit oldu, ayrılık surecinde de üzüldüğümü biliyordu ama cok detay vermedim. Daha gecen ay bana gelip eski erkek arkadaşım(adına ali diyelim) hakkında "ya ali benim bir arkadaşımla takiplesmis,hesabini da herkese acik yapip değişik fotoğraflar paylasmıs" dedi, bende "olabilir,biz ayrıldık,herkes kendine yakışanı yapar"dedim. Açıkcası tavrı o zaman bana biraz dedikoducu gelmişti.
Dün sosyal medyada denk geldim. Bu kız arkadaşım , ali'yi takip etmeye baslamıs. Ali ise onu takip etmiyor.Ali'nin profili kapalı yani takip ettiğini bilmeme ihtimali yok. Birbirlerini tanıyorlar ama hiç sohbetleri yok. Hatta Ali bu arkadasimi da hic sevmezdi. Ben arkadasimin bu yaptigini kabullenemedim yani memlekette adam mı kalmadı. Oldukca güzel bir kız birsürü seceneği var. Ne alaka benim eski sevgilimle. Kızla samimiyetimiz olmasa muhabbetleri bilmese gene tamam diyeceğim. Arkadaşıma mesaj attım "yürümediğin biri kaldıysa ona da yürü ayşe"deyip engelledim. Sonrada kız instagramini kapatti. Yani ben anlam veremiyorum neden benim eski sevgilimi gidip takip ediyor amacı ne arkadaş arkadaşa bunu yapar mı ?

Ali de onu takip etse belki de sana "Ali bana takip atti" falan diyecekti
Kizin erkek secme kriteri yok
Cinsiyeti erkek olsun yeter
Ve ben boyle birine dost demem sahsen
O yuzden yaptiklarina da dost kazigi demem 🤷‍♀️
Ya zaten arkadaşıma kalsa herkes ona aşık herkes ona yürüyor onu tanıyan herkeste tam aksini söylüyordu ben arkadasima inaniyordum erkektir yalan söyler diye. Bilmiyorum ben samimi buluyordum onca sey paylastik defalarca evime geldi güldük eģlendik vakit gecirdik.

Önceden cok yakın oldugumuz sonra sebepsizce uzaklastığımız bir kız arkadaşım vardı. Herhangi bir sorun yasamadık ara sıra konusurduk. Bu kız arkadaşım hakkında erkek/kadın arkadaş,flört vs.. herkes beni uyardı, herkes hakkında kötü seyler soyledi. Bense herkese "hayır,kız yanlış anlaşılıyor/öyle biri deĝil/iftira atıyorlar/çok masum(saf)biri vs.." derdim. Bu kız arkadaşımın benim baska bir arkadasımla iliskisi olmuştu. Adamı da baya seviyordu ,adam buna kötü davranıyor aldatıyor,üzüyor diye ben adamla iletisimimi kestim. Kıza da bu ask acısı cekme süreçlerinde hep destek oldum. Yeri geldi ailesiyle sıkıntı yasadı babasından büyük şiddet gördü gel bende kal ne kira ne fatura hicbir sey ödeme dedim, maddi sikıntı yasadı destek oldum. Arkadaşım oldukca flörtöz biridir, ne alakaysa eli silahlı meslek gruplarından görüşmediği insan kalmamıştır. Hatta bu gruplardan kimi tanısam arkadaslarimin sevgilileri bile ya o bana istek atti,görüstük olmadı vs.. seklinde muhabbeti anlatırlar hep.Asla yadırgamadım hatta yadırgayana da ben kızardım ,sana ne sana noluyor, istediğiyle konuşur diye.Burası giriş kısmıydı.
Eski konularımı bilenler bilir. Deli divane aşık olduğum ayrildiktan sonra bilmem kac seans terapi aldığım bir erkek arkadaşım vardı. Kız arkadaşım o erkek arkadaşımla tanısma surecime,iliski sürecime sahit oldu, ayrılık surecinde de üzüldüğümü biliyordu ama cok detay vermedim. Daha gecen ay bana gelip eski erkek arkadaşım(adına ali diyelim) hakkında "ya ali benim bir arkadaşımla takiplesmis,hesabini da herkese acik yapip değişik fotoğraflar paylasmıs" dedi, bende "olabilir,biz ayrıldık,herkes kendine yakışanı yapar"dedim. Açıkcası tavrı o zaman bana biraz dedikoducu gelmişti.
Dün sosyal medyada denk geldim. Bu kız arkadaşım , ali'yi takip etmeye baslamıs. Ali ise onu takip etmiyor.Ali'nin profili kapalı yani takip ettiğini bilmeme ihtimali yok. Birbirlerini tanıyorlar ama hiç sohbetleri yok. Hatta Ali bu arkadasimi da hic sevmezdi. Ben arkadasimin bu yaptigini kabullenemedim yani memlekette adam mı kalmadı. Oldukca güzel bir kız birsürü seceneği var. Ne alaka benim eski sevgilimle. Kızla samimiyetimiz olmasa muhabbetleri bilmese gene tamam diyeceğim. Arkadaşıma mesaj attım "yürümediğin biri kaldıysa ona da yürü ayşe"deyip engelledim. Sonrada kız instagramini kapatti. Yani ben anlam veremiyorum neden benim eski sevgilimi gidip takip ediyor amacı ne arkadaş arkadaşa bunu yapar mı ?
kaşınıyor insanlar bazen, çok zıplayanın ayağına pislik bulaşır otur izle. Güzel olduğunu kendince ispatlıyor sana ve kendine buda bi hastalık.

kaşınıyor insanlar bazen, çok zıplayanın ayağına pislik bulaşır otur izle. Güzel olduğunu kendince ispatlıyor sana ve kendine buda bi hastalık.
Bunu teyit etmek icin benim eski sevgilime yürümesi lazımmış demekki kendini benimle yarışa mı soktu anlamıyorum

Herkesle samimi olmasan mı acaba… yediğin kazıklar konusunda hatayı kendinde ara. O zaten kötüymüş, anlayamadıysan ya da anlamaya zaman vermediysen akıl yürütmediysen sen de kusurlusun
Kız cok güzel mağduru oynuyordu bende inanmıstım

Bişey diyeyim mi iyi bile oldu. Bu kız kendi başını zorla belaya sokardı bu aranmacılıkla, sen de arkadaşım deyip kurtarmaya destek olmaya çalışır dururdun. En azından görüşmeyeceksin böyle biriyle artık. Erkek erkek diye yedi durdu vaktini sonunda seninkine de bulaştı. Bu Ali de asker miydi sanki ben öyle hatırlıyorum

Bişey diyeyim mi iyi bile oldu. Bu kız kendi başını zorla belaya sokardı bu aranmacılıkla, sen de arkadaşım deyip kurtarmaya destek olmaya çalışır dururdun. En azından görüşmeyeceksin böyle biriyle artık. Erkek erkek diye yedi durdu vaktini sonunda seninkine de bulaştı. Bu Ali de asker miydi sanki ben öyle hatırlıyorum
Polisti evet galiba. Bir de beni uyaranlarda o arkadaşın yanında görülürsen senide öyle zanederler demisti

Ya zaten arkadaşıma kalsa herkes ona aşık herkes ona yürüyor onu tanıyan herkeste tam aksini söylüyordu ben arkadasima inaniyordum erkektir yalan söyler diye. Bilmiyorum ben samimi buluyordum onca sey paylastik defalarca evime geldi güldük eģlendik vakit gecirdik.
Bence erkekler anca yeni sevgilisine yalan atar eskisi icin takintiliydi vs diye
Gerci karakterli olan onu da yapmaz da neyse
Ben hicbir normal erkek arkadasimin baska bi kiz hakkinda yalan attigini gormedim
Erkekler neyse onu soyluyor genelde

Siz ne kadar gereksiz insan var, sırtınıza yük ediyorsunuz ve bunu da gönüllü bile isteye yapıyorsunuz. Bu kişilerden kazık yiyorsunuz ve hiç ders almıyorsunuz. Bir kişi söyler iftira olur, iki kişi olur yanlış anlıyorsunuz denir de çevrenizde ne kadar insan varsa toplanıp hep bir ağızdan yapma etme diye uyarıyor, siz yine de bildiğinizi okuyorsunuz.

Kendinize deger verip, ben bunlari hak etmiyorum dediginiz anda artik boyle sacmasapan tiplerin hayatinizda barinma sansi kalmiyor. Once kendinize sonra cevrenize olan bakis acinizi degistirmelisiniz. Tabi ki bircok kotu deneyimler yasiyoruz ve yasamaya devam da edicez ama bi yerden sonra benim hayatim zaten bunlarla dolu demektense artik bunlarin hicbirini kabul etmiyorum moduna gecince kendi gozlerinizle goreceksiniz kamburlarinizin nasil bir bir yok oldugunu.
Ayrica insanlarin avukatligini yapmayi birakin lutfen.

En kotu gununde destek olmussunuz, yakın arkadasınızmıs. Gitmiş dunyada erkek kalmamis gibi sizin eskinizi(ve sizin için önemli olan bir eski) takiplemis. Bu bildiğin kahpelik. Böyle tipler gercekten hasta oluyor bır süre sonra kendi ruhu kararmış olucak
Kesinlikle affetmeyin hayatınızdan tamamen cikarin. Size türlü türlü bahaneleri olucaktir, şu yüzden bu yüzden diye. Dinlemeyin bile. Herkes hak ettiğini yaşar

Hatayı kendimizde de aramak gerekiyor. Böyle insanlara nasıl taviz verebiliyorum diye. Bende de birtane erkek düşkünü vardı. Şutladım. Hayatından çıkardığın için mutlu ol ve önüne bak 😊

herkes birini bu kadar kötülüyorsa mutlaka altından bişey çıkıyor
ateş olmayan yerden duman çıkmaz
1 kişi dedikodu yaptı
1 kişi iftira attı
10 kişi de mi dedikodu yapıyor iftira atıyor
insanların derdi yok yemiyor içmiyor bütün enerjisini buna iftira atmaya mı harcıyor
zaten erkek düşkünü biriymiş
bu kadar erkek düşkünü arkadaş hakkında söylenti çıkmasa bile iyi değil ki
sevgilimle bir araya getirmem ben böyle erkek düşkünü birini asla
çok özür dilerim linçlemeyin sözüm meclisten dışarı ama
söz konusu kahpelik olunca bi kırılma noktası var
o kırılma noktasını aşan insanlar bi daha eskisi gibi olmuyor bu kahpelik konusunda
benim bi arkadaşım vardı
bi kere çok sağlam aldatıldı, aldatılana kadar dünyanın en sadık insanıydı
o aldatılma olayından sonra her sevgilisini aldatmaya başladı
zaman içinde bunu kendi çapında normalleştirdi
aldattım çünkü o da sadakati hak etmiyordu
aldattım çünkü bana ilgi göstermiyordu
aldattım çünkü şu şu konuda yetersizdi diye diye kendine sebepler bulup haklı görür olmuştu kendini
bi yerden sonra artık aynı anda 2 sevgili yapıp ikisinden birine bu durumu söylüyordu
yani bak x senle beraberim ama y adında da bi sevgilim var bilgin olsun diye
2 kişi falan bu durumu kabullenerek onunla ilişki yürütünce bunu da normalleştirdi ve
ben kimseyi kandırmıyorum dürüstçe söylüyorum, onlar razı geliyor diyerek bu durumu "aldatma" statüsünden bile çıkarmıştı
gel zaman git zaman evli birine kafayı taktı
o ilişki başına bela oldu
asla ders almadı ve o evli sevgili yapana kadar
evlilerle beraber olmayı yanlış gören kadın
şu an resmen "insan evli biriyle beraber olabilir yanlış bulmuyorum" demeye başladı
yani kahpeliğin sonu yok bunlar kendilerine bi kırılma noktası belirleyip
kırılma noktasını aştıktan sonra daha beterlerini yapıyorlar
şimdi exini takibe alan kadın bunda sorun görmez
yarın öbür gün sevgilini elinden alır bunda da sorun görmez

Sen ne gevşek mişsin ayşe diye de ekleseydin keşke. İtin yoksa sahibinin hatrı vardır. Saygısız insanlara tahammüllüm yok.

X