Bir Eş Düşünün..

Konuyu taa ocak2020de acmamis olsan üzerine konuscak cok sey olurdu muazzam yazmissin ama su an muhtemelen konuşasin gecmistir. Adam seni yazar yapmış bilmem farkinda misin yani biraz daha evli kalsan şair olur çıkarmışsın. Çünkü kronik mutsuzluk güzel yazmaya neden olur, güzel şiir yazmak icin ise tam bir delirmeye ihtiyaç vardır :) neyseki orda durmussun.

İşte tam da böyle hissedilen aşklar asıl bitmesi gerekenlerdir. Tabi bu donk edene kadar 30 a geliosun..

Icini huzursuz eden seyi aslinda kendin de cok net biliyosun. Adama ayriligin acisini ve zorluklarini yaşaması icin firsat vermemissin. Adam evli olmaktan bekar olmaya smooth bi gecis yapmış sayende. Yani hem evli olmamanin nimetlerinden faydalaniyor baskalariyla oluyor kendi ortami oluyor hem de minimum zararla bunlara sahip; seni görüyor cocuklari goruyor . İçini rahatsiz eden sey çocukların icin bu duruma katlanıo olmak.

Her hissettigini cok guzel yansıtarak yazmissin ya senin gibi derdini anlatabilen kadinlar icin duruyorum su sitede resmen teşekkür ederim :) insani farkli farkli hayatlara surukleyebiliosunuz çünkü.

Bir arkadas erkek arkadasin oldugunu hissettir yazmis yani boyle biseyi cocuksu bulmuşsun bana kizmazsan eger senin tum sorunlarinin bu noktada basladigini soylemek istiyorum.

İçinde hiç mi hiç artistlik yok senin =) aklina bile gelmiyor düşün

Ve boyle bi insan ozguveni uzerinden yerlebir edilip cok rahat bastirilabilir somurulebilir. Yani sen maalesef narsist adamlara aşık olmak üzere yaratilmissin. 35ten sonra insan mantığıyla yol almaya baslar. İleriki hayatin içinde bu konuda kendini değiştirirsen daha rahat edersin. Yani senin dis görünüşte makyajda suste puste kendinde aramis oldugun onca seyin cevabi aslinda cok basitti. O adama hakaret edip sinirlendirmeden köpek muamelesi yapacaktin senden iyisi olmazdi. Ha oyle biriyle olma zaten bi daha hic ama kendini degistirmedikce o tarz adamlari çekmen de muhtemel.
Sizi sayfadan dobra ve samimi yazılarınızla tanıyorum .
Yazdıklarınız kendim ile konuşmalarıma çok yakın geldiği için dönüp bir kaç kez daha okudum .
Çok teşekkür ederim.

Siz çocuklarına değer veren güzel bir annesiniz. Ama yavaş yavaş eşinizden ayrıldığınızı çocuklara söylemelisiniz. O nun her zaman onların babası olacağını, onlar için hiç bir şeyin değişmediğini, sadece artık sizin kocanız olmadığını, artık yaşadığı, uyuduğu ayrı bir evi olduğunu anlatmalısınız. Yapamam diyorsanız bir uzmandan yardım alabilirsiniz. Öyle güzel anlatıyorlar ki bu konuyu, bazı çocuklar artık iki evimiz mi olacak yaşasın şeklinde seviniyorlar bile bu duruma. O adamı artık eve almayın bence doğrusu bu. Haftada iki günse alsın götürsün gezdirsin çocuklarını doya doya. Evi tek odaysa ne fark eder orada da oyunlar oynasın çocuklarıyla. Akşam uyku saatlerine doğru da getirsin bıraksın ve gitsin. Sizin için de, çocuklarınızın bir an önce durumu kabullenip kendilerini kandırılmış hissetmemeleri için, özellikle size güvenlerini kaybetmemeleri için de bu gerekli.
Ben duygularımdan kaygılarımdan arındıktan sonra harika şekilde yönettim süreci .Artık babalarından haftasonu kalıp geliyorlar .Önceleri bi direnç gösterdiler sonraları bende ki duruştan ilham alarak kaygıları bitti.

Boşanma çocukları sandığınız kadar etkilemiyor. Çocukları asıl kötü etkileyen mutsuz, sorunlu anne babalar. Bırakın boşandığınızı iyice kavrasınlar, siz ruh sağlığınızı koruyun. İnanın çocuklar boşanmadan sandığınız kadar etkilenmeyecek ama psikolojisi bozulmuş mutsuz bir anne onlarıda yıkabilir. Babaları zaten allahın belası bir tip babalarından korumakta size düşüyor güçlü olun.
Yazdıklarınıza ziyadesiyle katıldım ,yaşayarak.Teşekkür ederim .

Bir yıl sonra bu güzel gelişmeleri okumak çok iyi geldi inFlamess inFlamess
İnşallah umduğunuzdan daha mutlu olursunuz.
Arkadaşlardan biri demiş zaten.
Ben de benzerini düşünüyorum.
Çocuklara gözünün içi gülen bir anne bir ömür yeter.
Gülün ki gözünüzden alsınlar bi ömürlük sükuneti.
Gülün yeter ki, kaygı maygı kalmaz çocukta.

Bu kitap Türkçe'ye çevrildi mi bilmiyorum ama içinde harika bir metafor var.

Kümeste bir tehlike sezildiğinde iki civciv hemen birbirlerinin gözüne bakıyorlar. Biri kaygısız duruyorsa, diğeri de otomatik rahat davranıyor.
Yazar ebeyevn çocuk ilişkisinin bütünüyle bu çerçevede geliştiğini anlatıyor.

Anne kaygısız ve stressizse çocuk, hangi fiziksel koşullarda olursa olsun kendini güvende hissediyor.

Musmutlu olun inşallah 💛
Screenshot_20210321-145816__01.jpg

Çok teşekkür ederim .
Evet kitap okurum,eğitimim de var ama kendimi ifade etme gücüm ;çocukken hiç duyulmamış olmamın geliştirdiği aksi tesir.
Şöyle ki anlaşılmaya o kadar ihtiyaç duyuyormuşum ki sadece günlük tutarak rahatlayabildiğimi hatırlıyorum .
Evlenene kadar günlük tutmuş biriyim .
Evlendikten sonra ise bir nebze buralarda rahatladım .Bazen buralarda da anlaşılmayınca kendime tamamen küsmüştüm .
Kitap ortak noktamız. Ama zaten belli hemhalliğiniz:)
Lisans neydi?

Adamı hayatınızdan def esecektiniz. Adamı eve kabul etmeniz çok yanlış sanki çok ahlaklı bir baba da çok örnek olur çocuklarına.cocuklarinizi bu kadar korumaya çalışmayın verin babasına evine götürsün.1 artı sıfır evde de yaşanılabilir bişey olmaz sizde abartmışsınız.surekli alttan alan siz kadınıza gelmesine bile izin vermeyeceksiniz cocuklari aşağı indirin kendileri gider adamla ne muhatap oluyorsunuz çok hatalı davraniyorsunuz

Kitap ortak noktamız. Ama zaten belli hemhalliğiniz:)
Lisans neydi?
Lisansımı merak ettirecek kadar yazımın kuvvetli olduğunu düşünmüyorum açıkçası :))
İfade gücünün lisansa dayandığını da.
Merak etmişsiniz söyleyim .Örgün işletme bitirdim .Auzef lisans çocuk gelişim 3.sınıfım bu sene .Eğitimi çok seviyorum adalet de bitirmiştim hukuka geçiş için ama evliliğim de odaklanamadım .
Suan uzlaştırmacılık sınavına hazırlanıyorum belki sonrası hukuka geçiş için de bi isteğim yeniden doğabilir .

Lisansımı merak ettirecek kadar yazımın kuvvetli olduğunu düşünmüyorum açıkçası :))
İfade gücünün lisansa dayandığını da.
Merak etmişsiniz söyleyim .Örgün işletme bitirdim .Auzef lisans çocuk gelişim 3.sınıfım bu sene .Eğitimi çok seviyorum adalet de bitirmiştim hukuka geçiş için ama evliliğim de odaklanamadım .
Suan uzlaştırmacılık sınavına hazırlanıyorum belki sonrası hukuka geçiş için de bi isteğim yeniden doğabilir .
Kuvvetli dikkatimi direk cekennoydu.
Kitap kurtları anlar birbirini:)

Kuvvetli dikkatimi direk cekennoydu.
Kitap kurtları anlar birbirini:)
Keşke okuduğum kitapları hayatımda pratiğe dökebilsem .Siz ne tür kitaplara ilgilisiniz ?Hayatınıza büyük dokunuşları olmuş kitap önerileriniz var mı?
Suan ben şiddetsiz iletişim ve öfke dansı okuyorum daha önce büyük aşkla okuyup bitirdiğim kitaplar oldu özellikle çocuklarımla ilgili oyun oynama sanatı ,oyun terapisi tarzında kitaplar da çok bitirdim ama içselleştiremiyorum sanırım .

Bu arada ben malesef tüm bunların bahane olduğunu düşünüyorum. Eski eşinizi hayatınızdan çıkarmaya gücünüz yok çünkü hala seviyorsunuz. Bu nedenle de çocuklar bahane edilmiş.
Mesela tam olarak bu. Siz 'çocukları bahane ederek' eski eşinizle iletişiminizi tamamen koparmaya cesaret edemiyorsunuz. Bununda süsleyip püsleyip çocuklarım için sadece diye dile getiriyorsunuz. Ve daha da vahimi kendinizi de bu yalana inandırmışsınız. Besbelli eşiniz biliyor hala karıcım vs dediğine göre. Bence sizi istemiyor çünkü yazmışsınız karı kız peşinde hala. Çapkınlıkları rahat yapacam diye dört köşe olmuş sevincinden. Kısacası alay edip aklınızı karıştırıyor sizin.

Mesela tam olarak bu. Siz 'çocukları bahane ederek' eski eşinizle iletişiminizi tamamen koparmaya cesaret edemiyorsunuz. Bununda süsleyip püsleyip çocuklarım için sadece diye dile getiriyorsunuz. Ve daha da vahimi kendinizi de bu yalana inandırmışsınız. Besbelli eşiniz biliyor hala karıcım vs dediğine göre. Bence sizi istemiyor çünkü yazmışsınız karı kız peşinde hala. Çapkınlıkları rahat yapacam diye dört köşe olmuş sevincinden. Kısacası alay edip aklınızı karıştırıyor sizin.
Ben çok fedakar bi anneyim.Duygularla beslenen ve besleyen bi yapım var.
Dünyaya bir çocuk getiriyorsam muntazam şekilde ruhunu beslemek isterim ,fiziki bakım akademik başarılar vs den çok önce gelir .

Bi insanı yargılamadan,kesin kanıya varmadan önce onun ruhuna ve beynine girmek ,öyle hissedip öyle yaşamak gerek ;bu da imkansız siz sadece tahmin de bulunabilirsiniz yazdıklarımla kesin bir üslup kullanmanız sadece kendi hissettikleriniz ve yaşadığınız kadardır .

Çocuklarımın babasından ben zaten boşandım 2019 Ağustos da evleri ayırdık .O zamandan bu yana zerre kadar ona duygusal bi yaklaşımım olmadı .Ki zaten konu üzerinden çok uzun zaman suan çocuklar onun evinde gidip kalıyorlar .
Ben gün ona nasıl davranıyorsam o da bana hala sırnaşık.
Mevzu bunlar degil zaten her şeyden önce o benim çocuklarımın babası ve ömür boyunca benim için sadece bu nedenle hep kıymetli kalacak .
Eğer gerçekten onu istiyor olsaydım konumda sansürsüz her şeyi yazdığım gibi o kısmı da yazardım .Derdim ki arkadaşlar unutamadım eve alıyorum stratejim ne olsun ki bu adam bana aşık olsun kölem olsun .
Ben sizi tanımıyorum siz beni.İnsanların burada ki dertlerine bu şekilde yaklaşmak yerine sadece anlaşıldığını hissettirmekle bile tanımadan bi şifa olursunuz .

Son düzenleme:
Keşke okuduğum kitapları hayatımda pratiğe dökebilsem .Siz ne tür kitaplara ilgilisiniz ?Hayatınıza büyük dokunuşları olmuş kitap önerileriniz var mı?
Suan ben şiddetsiz iletişim ve öfke dansı okuyorum daha önce büyük aşkla okuyup bitirdiğim kitaplar oldu özellikle çocuklarımla ilgili oyun oynama sanatı ,oyun terapisi tarzında kitaplar da çok bitirdim ama içselleştiremiyorum sanırım .
Bazen şartlar hayatımıza dökmemize engel olabiliyor.

Kişilik, ruh dünyası, psikiyatr, psikolog, sosyolog, felsefeci, bütüncül/ fonksiyonel Tıp alanında makale ve uzmanları takip ediyorum canım.

X