Çocuk Hastalıkları bir garip saglik sorusu...

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

kirmizigitar

Guru
Kayıtlı Üye
4 Mart 2011
10.375
11.987
Mune Mune ne olur konum tasinmasin, sorunum saglik ve burda illaki daha cok kitleye ulasabilirim.

uzun zamandir doktor doktor gezdirdigim ogluma en sonunda alerjik astim ve alerjik rinit teshisi kondu. 27 aylik bu arada. fakat ona ilaclari icirmem imkansizz. ilac icirme onerileriniz benim icin cozum olmayacaktir bastan belirtmek isterim.

sorum su; bu alerji ilaclarinin seker ya da emilen tablet formu, asisi (5 yasindan kucuklere onerilmiyor ama deneyimleyen varsa 5 yas alti sevinirim)ya da hic degilse konsantre sekilde damlaya cevrilmis olanlari mevcut mudur? bilen deneyimleyen oldu mu? (daha once kullandigimiz damla vardi ancak 10 kilo uzerindeki cocuklara kullanilmiyor)

ya da alerjinin sebep oldugu seyi net olarak belirleyip alerjenleri hayatimizdan uzak tutmasi ve hastaligin ilerlememesi icin ilacsiz tedavisi mumkun mu?

goren yasayan bilen deneyimleyen varsa bekliyorum mutlaka.

Oglum 2 yasindayken alerjik astim tanisi kondu.sadece koruyucu bir ilaci var o cigneme tableti seklindeydi.onun disindakiler surup ve fisfis seklinde idi.bizde cok zorlandik ilk zamanlar surup icirmekte ama zamanla alisti.yani ilac icirmek demeyin demissiniz ama bu isin baska caresi yok.cigneme tabletleri disinda sizin bahsettiginiz formda ilaclarada hic rastlamadim.neye alerjisi oldugunu tam olarak ogrensenizde tam koruma saglayamiyorsunuz.mesela benim oglumun ev akarlarina polene ve cam agacina alerjisi var.hadi ev akarlarini temizlikle spreyle hallettiniz diyelim poleni ve digerlerini halledemiyorsunuz maalesef.ve tabi virusler.alerjik astim oyle bir rahatsizlikki kisir donguye giriyorsunuz.astim virusun yeelesmesi icin zemin hazirliyor virus astimi tetikliyor .uzunca bir zaman mücadele gerekiyor.ama geciyor.oglum suan 12 yasinda suan sadece koruyucu kullaniyor.cunku akcigerler gelisimini tamamladi.artik eskisi kadar sik hasta olmuyor da.uzuluyorsunuz biliyorum.aynilarini yasadim.ama geciyor.Allah dermansizini vermesin.

Evinizde temizlik malzemeleri ve yumusaticiyi cikarin lavanta kaynatip odada gezdirin dogal tedavi icin yarin arkadaslara sorarim simdi gec oldu rabbim şifasini verir insaAllah bu tip durumlarda ev degisikligide gerekli benim oglum atlatti ama kucuk oldugu icin benim yaptiklarimi yazmam dogru olmaz

Alerji, bağışıklık sisteminin zararlı olmayan maddeleri de patojen algılayarak saldırması şeklinde ortaya çıkan bir hastalık. Tedavi edilmesi gereken şey bağışıklık sisteminin patojen tanıma becerisi. Modern tıbbın sunduğu alerji ilaçları aksine bağışıklık sistemini baskılayıp tepki vermesini engellemek suretiyle alerji semptomlarını hafifleterek çalışıyor. Alerjik insanların semptomlarının değil, semptomları ortaya çıkaran süreçlerin kaynağının tedavi edilmesine ihtiyacı var.

Homeopati adı verilen, hastalığın ve semptomlarının değil hastanın ve hastalık kaynağının tedavi edilmesi anlamına gelen bütüncül tıp yaklaşımıyla çözebilirsiniz alerji sorununu.

Damdan düşmüş biri olarak tavsiyelerim şu şekilde:
1. Fitoterapi bilen bir doktorla görüşün. İstanbul'daysanız çocuk doktoru Ömer saltan'ı araştırabilirsiniz.
2. Alerji tedavisinde temel prensip vücuda kimyasal girişini minimize edip, mevcut toksisiteyi azaltarak bağışıklık sistemi üzerindeki baskıyı yok etmek. Bu kısa cümlenin açılımı biraz geniş. Fitoterapi bilen doktor bulmakta ya da muayene ücretini karşılamakta zorluk çekecekler için kısaca yazacağım.

- Kimyasal girişini durdurmak için en başta doğal beslenmek gerekir. Deterjanlar, şampuanlar, sentetik kokular yerine doğal alternatifleri tercih edilmeli. İlaçlara fitoterapi teknikleri yetersiz kaldığında son çare olarak başvurulmalı.

- bağışıklık sistemi en fazla mesaiyi sindirim ve detoksa harcadığı için fazla mesaiyle gereksiz yorulmaması için çocuğunuzun kendine özel ve doğru zamanlama ile beslenmesi gerekir. Kan grubuna uygun beslenirse aşağı yukarı kendine uygun beslenmiş sayılabilir.

- Vücudun doğal detoks sistemini yöneten organ karaciğerdir. Karaciğerin çalışmasına yardımcı olmak için "ağır metal şelasyonu" başlanmalıdır. Bu noktada doğal tıbbi yağlardan ve tuzlardan faydalanılıyor. Klordioksit alanda çok ünlü.

Yukarıda yazdığım hemen her konuda doktor gözetiminde kişisel deneyimlerini ve araştırıp uyguladıklarını çok ayrıntılı yazan Glutensiz Beslenme ve Yemek Tarifleri | Bir başka WordPress sitesi ve https://vitamingiller.com/ bloglarını mutlaka incelemenizi tavsiye ederim.

X