Bir garip sinif degisimi konusu

sibelizim

Kağanin annesi
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2013
2.986
2.926
Ben buraya çoğu kez yazmıştım burdaki tüm tecrübeliler bana 1 sene daha bekle demisti ama ..konu su oglum 2016 aralık sonu doğumlu yani 69 aylık eger isteseydik dilekçe ile ilk okul 1.sınıfa seneye başlayacaktı fakat gittiği anaokulunun pedegoğu hazir cocuk dediği için 1.sınıfa başladı bu cuma öğretmen bizi çağırdı bizim beyefendinin henüz oyun çocuğu olduğunu söyledi ve izletti herneyse neticede müdüre gittik dilekçe yazdık aynı okulun bahçesinde anasınıfı var ona geçmesi için. Anasinifinin ihtiyaç listesini aldık vs sonra eve geldik bana e okuldan öğrencimin durumunun pasif olduğunu mesajı geldi aradan 1 saat gecti beni rehber hocası aradı sizin iş karıştı size mesaj gelmiş ama sistemde yokmus müdür p.tesi meb'i arıycakmis olmazsa pasif de olsa 1.sınıfa devam eder sınıfta oynar diye saçmaladı ve kapattı saat de 5 di sevgili öğretmenler bana bir yol gösterin bu ne demek oluyor?1.sınıf icin hazir degil dediler ikiletmedik ama şimdi galiba anasınıfı da olmuyor ne yapmaliyim?
Güncelleme: Bugün okula gittim cocuk kayıtlarda 1.sınıf olduğu için anasınıfına geçiş olmuyormuş cevrede anaokulu olan bir okula nakil yapılı ordan geri çekebilirmiyiz meb'e sorucam,eger olmazsa 1.sınıfa devam dedi yarin arayacak beni bende sınıf öğretmeni ile görüştüm gelmesi benim için sorun değil bir şekilde öğretiriz ama 2.sınıfta nolcak?diyor pek yönetimle karşı karşıya kalmak istemiyor.Ben cocuk duygusal olarak hazir değilse sırf kendi içlerindeki prosedürden ötürü çocuğu harcatmak istemiyorum.nasil bir yol izlenmeli anaokulu olmazsa okula yollamazsam devamsızlıktan 1.sınıf tekrarı mümkün mü

Son düzenleme:
Çok ilginç🙄konuyla ilgili bir bilgim yok ama umarım bilgisi olan arkadaşlar yazıp yardımcı olurlar😌

Keşke ne kadar hazır deseler de göndermeseydiniz,bana kalsa 2016 ocak doğumlu oğlum anasınıfı olurdu ama sistem gereği mecbur 1 sınıf oldu...kim ne derse desin bu yaşlar hala oyun yaşı 🤷🏻‍♀️

Keşke ne kadar hazır deseler de göndermeseydiniz,bana kalsa 2016 ocak doğumlu oğlum anasınıfı olurdu ama sistem gereği mecbur 1 sınıf oldu...kim ne derse desin bu yaşlar hala oyun yaşı 🤷🏻‍♀️
Evet peki şimdi ne yapabiliriz? Kim ne derse derken ülkenin pedegoğuna güvenmenin hata olduğunu düşünmemiştim o zaman

Çocuk hazır olsa bile bana göre ne gerek var diye düşünüyorum. Ekim 2016 oğlumu anaokuluna gönderdim bu sene tekrar. Çevreden sene kaybetmesin muhabbeti yaptılar. Neye yetişiyor da sene kaybedecek. Hayat telaşesine ne kadar geç atılsa o kadar kar bence. Sizin problem de umarım çözülür. Prosedür nasıl işliyor bilmiyorum ama çözülmeyecek bir sorun değil bence

Sizin işiniz ilçe mem ile, oraya dilekçe vereceksiniz. Dilekçeyi basit tutun, yok okul önce 1. sınıf yaptı da sonra ana okuluna geçti de gibi şeyleri yazmayın. Çocuğunuzun motor becerilerinin ve hazırbulunuşluğunun 1. sınıf için hazır olmadığını, ana okuluna vermek istediğinizi belirtin.

Sizin işiniz ilçe mem ile, oraya dilekçe vereceksiniz. Dilekçeyi basit tutun, yok okul önce 1. sınıf yaptı da sonra ana okuluna geçti de gibi şeyleri yazmayın. Çocuğunuzun motor becerilerinin ve hazırbulunuşluğunun 1. sınıf için hazır olmadığını, ana okuluna vermek istediğinizi belirtin.
Biz bu görüşmeler olunca bir dilekçe yazmıştık bahsettiğiniz o mu acaba?anasınıfına geçmesi içindi

X