bir insanlık sorgulaması ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mavistez

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2018
4.775
3.683
Ben tane tane konuyu anlatmak istiyorum çünkü içimi birilerine dökmeye ihtiyacım var.
4 yıl önce eşimle severek kısa sürede evlendik. tanışmamızın üstünden 1 yıl geçtiginde evlendik. ikimizde güzel yerlerde çalışan durumu iyi olan insanlarız. ben çalışırken başka şehirdeydim evlenince hem memleketime hem de eşimin ailesinin yaşadıgı sehirde yasamaya çalışmaya başladık.eşim hep memleketimizdeydi.

başlarda eşimin ailesi ile ilgili bi sıkıntı yaşamadım. ta ki dügünümüze artık böyle 2-3 hafta kalana kadar.
Eşimin ailesi 2 cocuguna da ev düşünmüş. ama evin kredisi devam ediyordu ve eşimin babasının üstüneydi. beni istemeye geldiklerinde böyle dedi babam da bizim için fark etmez benim damadım illa güzel yerde calışmak zorunda degil. sadece namazını kılsın kılmıyorsa da o yöne meyilli olsun haram lokma getirmesin dedi. biz ev istemiyoruz dedi
bunlar ısrarla o evde oturmamızı böyle karar verdiklerini ve yapacaklarının sadece düğünde takı takmak oldugunu gerisini ogullarının yapacagını söyledi . babamda kız tarafı ne yaprsa hepsini yaparız ekstradan beyaz aiesya da alırız dedi.

benim eşim ailesiyle yasadıgı için ve zamanında hic birikim yapmadıgı için düğün eşyalarını gelinligi filan birlikte aldık bizde bende birikmiş vardı. ben ekstradan mutfak eşyası elektrikli ev aletlerimsüpürge ütü herseyi aldım. babamda yatak odası takımı camasır makinesi filan aldı. böylelikle biz eşimle borca girdik baya. evimizde bizim olacagı için herseyi eve göre aldık.

buraya kadar sıkıntı yok.
düğünden bir gün sonra eşim ailesi 4 milyar harcamış düğün günü neye harcandı inanın bilmiyorum o kadar para , halasından borc almışlar o borcu bizim üzerimize takılan nakitlerden ödeyeceklermiş eşim ve babası böyle konuşmuş. bana fikrimi soran yok. ve bu olay öncesinden de dügün gününden bir güm önce babası bana iş yerimden yüklü nir ikramiye yattı cocuklar ihrtiyacınız olursa söyleyin demişti. 2 günde birden ne degişti .
o an düğünüm ertesğ günü balayına cıkıcaz bu arada balayını ben ayarlamıştım . 3800 e falan
kızdım eşime bana sormdan böyle karar veremezsin bunlar ikimizin takısı .ama tatsızlık olmasın diye balayına gitmedenmgittik verdik parayı halasıgile

sonra hersey yolunda geldik balayından haftada bir eşimin ailesine gidiyorız. kv im rüyalarında eşimi gördügünü uyanınca hasretinden agladıgını söylüyor.ben gene ses etmiyorum
ardından 3 ay gecti biz eşimle 3 ay bıyunca borclarımızı ödedik .
o ara eşimin arabası vardı kendi aldıgı ama zamanında anneannesinden borc alarak almış onu da bilmiyordım. anneannesi borcunu istiyormış.
babası bize söyledi altınları satıp borcı ödememizi istediler. bende olmaz dedim arabayı sat borcunu öde kalan parayla da ufak tefek borclarımızı öderiz.
zaten araba bekar zamanından kaldı diye sürekli arabayı bizden istiyorlardı. daha 2 haftalık evliyken bile istediler. onda da borc varmış ondan öyle yapıyorlarmış. bu sürecte ben eşime kızdım ztn ailesinden daha cok onun sucu var. benden bunları gizledigi için.

neyse arabayı da sattık oh kafa rahat etti en azından bizden bişi istemiyorlar kafamıza göre takılıyorız.

sonra bunların durumu yokmuş . ki kv im dügünümden önce bir odaya 4 milyarlık perde yaptırdı. ve salon takımı aldı kendine . dügündn sınra onlara verilen takılarla bielzik yapmış kendine.
kurban kesmeyeceklermıs. bizde kesecektik . ben ztn eti sevmem yapmasını da bilmem. kurban sabahı keser kesmez onlara gittik kurban etleiryle cogunu bıraktık birlşkte yeriz diye.

bunun üzerine kv im kurban da hastalandı tansiyonları düştü hastaneye götürdük eşimle ben. kp ve kaynım gelmedi . özel hastanede herseyimyaptırdık.

ertesi gün benim ailemin yanına gittik. dönüş yolunca kv eşimi arayıp senin düm annenin tansiyonu düştü sen nedne beni aramadın bugün sabah sen git eşinin annenin babasına anne baba de dedi .

ve olaydan sonra biz evde yokken evimizin kapı eşigine gönderdigimiz kurban etlerini ve hastanede ödedigimiz para miktarını koyup kaynım gitmiş.

bu olayın üzerine ben ameliyat oldum benim ameliyatıma gelmedi aramadı bile.

sonra neyse iyileştim ben eşimi yine onlra götürdüm borclarımız bitti diye babası ben bu evin kredisini ödüyorum bana her ay para yardımı yapım yoksa evimden cıkın dedi.

ben cıkmayalım ipler tamamen kopar flaan dedim ama meger haberim yokmuş bizim adama babası ztn kac aydır diyormış bana yardımcı olmayacaksanız cıkın evimden.

babamın yanında babası sey demiş . benim asabımı bozmasınlar , evimden cıkarırım onları satarım parasını yerim. ben bunu duyunca artık cıkalım dedim.
neyse biz ev tuttuk tasındık evin içinde azıcık esyamız vardı. ertesi gün onalrı da alıp anahtarı verecekti eşim. kaynım gelmiş kapının anahtarını cilingir ile degiştirip gitmiş.

ardından bi süre görüşmedik 1 yıl kadar .
eşimi annesi dogum günü için aradı . ben istedim telefonu akşam size gelecegiz anne dedim. eşimi akşamına götürdüm. barıştık. eşimin askeew gitcegini söyledik.

hersey normal telefonla seviyeli şekilde görüşüyorduk. eşimin askere gidecegi zamanı biliyorlardı. askere gitmeden önce 1 gün önce eşimin annesi ve kardeşi gldi. babası gelmedi. neymiş işe gitmiş.
olur mu öyle sey o zaman biz akşam siz gidince ugrarız dedim.o gün eşim artık dedi gitmicem benn babama napmışım askere gidiyorım gelmiyor falan akşam gitmedik.
ertesi gün oldu eşim askere gidecek sabah annesi aradı bagırmış dün bekledik baban siz geleceksniz diye dondurma aldı gelmediniz.

sonra neyse ben yine bişi demedim. asker ugurluyoruz otogarda eşimin arkadasları var. benim annem babam var.
eşimin sadece annesi geldi. kardesi bile gelmedi.

6 ay eşim askerdeyken . ne eşimi ne beni aramadı ailesi. ben o sürecte hep calıştım. tabi bunlar olurken de psikolojimi bozdukları için tedavi flaan gördüm ilaçla.
neyse eşim askerden geldi .biz yine konuşmadık. bu süre sonunda eşimde bende calıştıgımız için ev ve araba aldık.
benim annem babamda bu sürecte bir kere dünürlerini arayıp dünür neden böyle yapıyorsunuz demedi.
ama hep yanımızda oldılar ev alırken babam 25 milyar kredi cekti bizim için.

hersey yolundaydı biz onlarsız mıtlı mesut yasıyorduk ki. eşimin kanser oldugunu ögrendik.
cocuk olup olmayacagını etkileyecek bi kanser türü ve ben yıkıldım.
cnkü bu zamana kadar bunları yasadık diye cocuk istemedim. o hep istedi.

neyse ben yine dedim ölüm kalım var annenlere ara söyle. neyse söyledik eşim ameliyat oldu bin şükür iyi huylumyayılım olmayan türmüş.
ama bizim normal sartlardan cocuk sahibi olamayacagımız ortaya cıktı.

bunu ailesi de benim ailemde biliyordu. neyse biz onun ailesine söylemeden eşim iyileşince hemen tedavi gördük.

allahıma şükğrler olsun ilk denemede nasip oldu. 7nci haftadan beri kanamalarım oldu annemlerde hep yattım . annem baktı . ailesine de söylemeyecektim daha eşim dedi işe gitmiyorsun ortak tanıdıklardan duyarlar . biz söyleyelim 9 haftaşıkkrn söyledik.
ama dedik de riskli yatıyorım düşük tehlikesi var . tedaviyle oldu. her gün igne vurulıyorum allahtan hersey beklicez diye.

kv im beni arayıp işte seni de öpuyorum bebegi de . işte baban hayal kuruyor büyünce siz dügüne gidince bizde kalır . biz bakarız ona . önce sizin cocugınız sonra bizim cocugımız falan dedi.

ben daha cocugum ile ilgili hayal kurmuyordum. ilk 3 ay riskliydi ztn tüp bebek.
neyse ben gene ssabır. agzımı acmadım

sonra detaylımultrasomda sıkıntı cıktı . eşim ailesine anlattımpahalı bi test var onu yaptırcaz aldırmayı düşünmüyrz ama kendimizi hazırlamak istiyorız diye. annesi babası 2-3 h
fta boyunca bizi hic aramadı.
oglum kızım tedaviyi nasıl uaptınız onca borc ödüyorsunuz o test için paranız var mı demediler.

annemlere söyledik annemlere parayı biz verelim yaptırın dediler. korkmasınlar diye söylemedik aslında biz kan testini yollamıştık bile

neyse o da iyi geldi . cok şükür.
ama arayan soran yok.
son zamanda eşim bir kere konuşmaya gitti . bak bunları bunlaromyapıyorsunuz eşim üzülüyor artık kendinize gelin demeye .
o konuşmada iyi geçmiş . annesi babası suclımoldugını kabul etmiş dikkt edicez tabi sizin evladınız falan.

ama bunun üzerinden 4 hafta geçti . ne beni ne onu arıyorlar. bende artık bıktım. eşime dedim hep sen konu olunca götürdüm.
benim için aile kavramı önemlydi hep gecinmeye calıştım. ama artık bitti.
35 haftadayım belki dogurdım neden aramıyorlar yani dedim.

ben hep yaranmaya calıştım hiç bisey söylemedim.eşim de ilk evlendigimiz zamanlarda sucluydı benden sürekli bişeyler gizledigi icin ama artık ona da suc bulmuyorum

bundan sonra tamamen bitti dedim eşime.
eşim bende istemiyorum onların yükünü taşımayı dedi. bu saatten sınra ne dogumumu haber etmeyi ne cocugumu göstermeyi düşünüyorım.
allah katında ve vicdanen cok rahatım.
sadece sunu merak ediyorum .
neden?
bir insan neden bunları düşünür ve yapar söyler .
etrafınzda böyle insanlar var mı? siz buna benzer seyler yasadınız mı.
hamile halimle içimi dökmek istedim
Eşim ve ailesi beni istemeye gelirken ceplerinde beş kuruş yoktu birikmiş. Takilarim eşyalarım hepsini kredi çekip aldılar. Eşimin babası bizim için ev almış kredi ödüyordu. Buyuzden eşimin tarafından takılan bütün takıları babasına teslim ettik borçların bir jismini ödesin diye kalaninida krediyi üstlenip 2 yıl boyunca ödedik. Eşimin babasida ev kredisi ödedi Allah razı olsun. Benim tarafımdan takılan takilarida bebek olur diye ayırmistik. Benim düğün zamanı da eşimin babası birinden 40 gram bilezik borç almış ama onu ben kayinpederim geri ödedikten snra duydum olabildiğince destek oldular. Zorda kaldığı zamanda da ev kredisi öderken az biraz destek olmuşuzdur kp re. Sizinkiler biraz tuhaf. Eşini sürekli baristirmaya çalışma sessiz kal derim. Çocuk konusunda da bişey deme bence. Eşin karar versin. İpleri koparman gereken yerde koparmamissin. Eşine hiç karismasaydin şimdiye zaten gorusmeyecektiniz. Bu şekilde tavır takinman onların gözünde seni tamamen suçlu kılar. Hiç karışma. Eşin doğumu söylerse söyler 🤷

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-05-2022

Hamileliğimin 11. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 207 gün kaldı.

Bebeğinizin vücudu düzelmeye devam ediyor. Gövdesi uzar ve duşusu daha dik olur. Rahminizin boyu artık küçük bir greyfurt büyüklüğünde. Bu hafta sonunda bebeğiniz yaklaşık 30 ml (3 çorba kaşığı) amniyotik sıvı işçinde yüzüyor olacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 8 gr. - Yaklaşık boyu : 31 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

yalniz kalpler

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2019
5.505
10.993
okuyayim derdinizi dinleyeyim dedim ama bir yerden sonra sonu gelmiyor. boyle bunlarin muhasebesini tutmak, zihninizde yer etmesi size de zarar. gebeymissiniz anlattiniz bitti rahatladiniz. surdurmeyin. sonunu okuyamadigim icin ne soruyorsunuz ne tavsiye vereyim bilemedim.

tugce9192

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2020
1.788
2.501
30
konunuz çok uzundu,biraz atlayarak okudum,yorumları da aynı şekilde. şurası gözüme çarptı ama :

aksini söyleseniz de demek ki zorunuza giden maddi açıdan destek görmemeniz.
O yazdığım say tamamen dalga amaçlı arkadaşa cevaptı, anlatmak istediğinin tam aksini söylemeye çalıştım:) gidip en olmadık yere takilmissiniz:):)

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 71 gün geçti.

tugce9192

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2020
1.788
2.501
30
Teşekkür ederim yorumlar için . Konunun tamamını okuyan kişilerin ne demek istediğimi anladığını düşünüyorum.

Buzamana kadar hep ben çaba sarf ettim . Şuan ki noktada en son konuşmama arayıp sormama olayı da yaptıkları için yaklaşık 1 aydır ne aşımı ne beni merak edip , ne de kıymetli torunlarını.

Bu saatten sonra esimi arayıp konuşmak isterlerse konuşabilir görüşebilirlerde . Eşimin görüşmek isteyeceğini düşünmesem de bu şekilde olması beni rahatsizcetmez

Konu bana ve çocuğuma gelince, zaten hamilelik güllük gülistanlık bir dönem değil. Şuan ki sağlığıma hamile çok şükür. Beni aradıklarında sorduklarında görüşmek istemediğimi eşim söyleyecek . Sebeb-i de çok açık bi şekilde eşim anlatıcam . Ki merakbedilip bunlar sorulursa . Bu şekilde olunca ben suçlu olucam kötü gelin olucam .
Şu saatten sonra evlâdım sağlıklı olduğu sürece üzülecek başka bir konu göremiyorum.
Bu zamana kadar yapmadigim şeyi artık çocuğumun onların arasında onların insansizlikkari görüp onlar gibi olmasın diye yapacağım.

Doğumundan haberi olmak isteyen biri zaten arardı. Kalmış surda 4 hafta . Onların umrunda değilsem. Onlara maddi olarak bi ihtiyacım yok . Manevi olarakta düğünümde, eşim askere gittiğimde 6 ay merak edip nasılsın diye aranmadıysam . Hamile iken de manevi bi destek görmediysem. Bırakıyorum kendimi bende bencilce kendimi ve çocuğumu düşünüyorum.

Yorumlar icinbtesekkur ederim . Iyi günlerrrr

YouAreMyCure

Efem 💕💕💕💕 ennurum
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2017
53
2.874
27
Be
Ben tane tane konuyu anlatmak istiyorum çünkü içimi birilerine dökmeye ihtiyacım var.
4 yıl önce eşimle severek kısa sürede evlendik. tanışmamızın üstünden 1 yıl geçtiginde evlendik. ikimizde güzel yerlerde çalışan durumu iyi olan insanlarız. ben çalışırken başka şehirdeydim evlenince hem memleketime hem de eşimin ailesinin yaşadıgı sehirde yasamaya çalışmaya başladık.eşim hep memleketimizdeydi.

başlarda eşimin ailesi ile ilgili bi sıkıntı yaşamadım. ta ki dügünümüze artık böyle 2-3 hafta kalana kadar.
Eşimin ailesi 2 cocuguna da ev düşünmüş. ama evin kredisi devam ediyordu ve eşimin babasının üstüneydi. beni istemeye geldiklerinde böyle dedi babam da bizim için fark etmez benim damadım illa güzel yerde calışmak zorunda degil. sadece namazını kılsın kılmıyorsa da o yöne meyilli olsun haram lokma getirmesin dedi. biz ev istemiyoruz dedi
bunlar ısrarla o evde oturmamızı böyle karar verdiklerini ve yapacaklarının sadece düğünde takı takmak oldugunu gerisini ogullarının yapacagını söyledi . babamda kız tarafı ne yaprsa hepsini yaparız ekstradan beyaz aiesya da alırız dedi.

benim eşim ailesiyle yasadıgı için ve zamanında hic birikim yapmadıgı için düğün eşyalarını gelinligi filan birlikte aldık bizde bende birikmiş vardı. ben ekstradan mutfak eşyası elektrikli ev aletlerimsüpürge ütü herseyi aldım. babamda yatak odası takımı camasır makinesi filan aldı. böylelikle biz eşimle borca girdik baya. evimizde bizim olacagı için herseyi eve göre aldık.

buraya kadar sıkıntı yok.
düğünden bir gün sonra eşim ailesi 4 milyar harcamış düğün günü neye harcandı inanın bilmiyorum o kadar para , halasından borc almışlar o borcu bizim üzerimize takılan nakitlerden ödeyeceklermiş eşim ve babası böyle konuşmuş. bana fikrimi soran yok. ve bu olay öncesinden de dügün gününden bir güm önce babası bana iş yerimden yüklü nir ikramiye yattı cocuklar ihrtiyacınız olursa söyleyin demişti. 2 günde birden ne degişti .
o an düğünüm ertesğ günü balayına cıkıcaz bu arada balayını ben ayarlamıştım . 3800 e falan
kızdım eşime bana sormdan böyle karar veremezsin bunlar ikimizin takısı .ama tatsızlık olmasın diye balayına gitmedenmgittik verdik parayı halasıgile

sonra hersey yolunda geldik balayından haftada bir eşimin ailesine gidiyorız. kv im rüyalarında eşimi gördügünü uyanınca hasretinden agladıgını söylüyor.ben gene ses etmiyorum
ardından 3 ay gecti biz eşimle 3 ay bıyunca borclarımızı ödedik .
o ara eşimin arabası vardı kendi aldıgı ama zamanında anneannesinden borc alarak almış onu da bilmiyordım. anneannesi borcunu istiyormış.
babası bize söyledi altınları satıp borcı ödememizi istediler. bende olmaz dedim arabayı sat borcunu öde kalan parayla da ufak tefek borclarımızı öderiz.
zaten araba bekar zamanından kaldı diye sürekli arabayı bizden istiyorlardı. daha 2 haftalık evliyken bile istediler. onda da borc varmış ondan öyle yapıyorlarmış. bu sürecte ben eşime kızdım ztn ailesinden daha cok onun sucu var. benden bunları gizledigi için.

neyse arabayı da sattık oh kafa rahat etti en azından bizden bişi istemiyorlar kafamıza göre takılıyorız.

sonra bunların durumu yokmuş . ki kv im dügünümden önce bir odaya 4 milyarlık perde yaptırdı. ve salon takımı aldı kendine . dügündn sınra onlara verilen takılarla bielzik yapmış kendine.
kurban kesmeyeceklermıs. bizde kesecektik . ben ztn eti sevmem yapmasını da bilmem. kurban sabahı keser kesmez onlara gittik kurban etleiryle cogunu bıraktık birlşkte yeriz diye.

bunun üzerine kv im kurban da hastalandı tansiyonları düştü hastaneye götürdük eşimle ben. kp ve kaynım gelmedi . özel hastanede herseyimyaptırdık.

ertesi gün benim ailemin yanına gittik. dönüş yolunca kv eşimi arayıp senin düm annenin tansiyonu düştü sen nedne beni aramadın bugün sabah sen git eşinin annenin babasına anne baba de dedi .

ve olaydan sonra biz evde yokken evimizin kapı eşigine gönderdigimiz kurban etlerini ve hastanede ödedigimiz para miktarını koyup kaynım gitmiş.

bu olayın üzerine ben ameliyat oldum benim ameliyatıma gelmedi aramadı bile.

sonra neyse iyileştim ben eşimi yine onlra götürdüm borclarımız bitti diye babası ben bu evin kredisini ödüyorum bana her ay para yardımı yapım yoksa evimden cıkın dedi.

ben cıkmayalım ipler tamamen kopar flaan dedim ama meger haberim yokmuş bizim adama babası ztn kac aydır diyormış bana yardımcı olmayacaksanız cıkın evimden.

babamın yanında babası sey demiş . benim asabımı bozmasınlar , evimden cıkarırım onları satarım parasını yerim. ben bunu duyunca artık cıkalım dedim.
neyse biz ev tuttuk tasındık evin içinde azıcık esyamız vardı. ertesi gün onalrı da alıp anahtarı verecekti eşim. kaynım gelmiş kapının anahtarını cilingir ile degiştirip gitmiş.

ardından bi süre görüşmedik 1 yıl kadar .
eşimi annesi dogum günü için aradı . ben istedim telefonu akşam size gelecegiz anne dedim. eşimi akşamına götürdüm. barıştık. eşimin askeew gitcegini söyledik.

hersey normal telefonla seviyeli şekilde görüşüyorduk. eşimin askere gidecegi zamanı biliyorlardı. askere gitmeden önce 1 gün önce eşimin annesi ve kardeşi gldi. babası gelmedi. neymiş işe gitmiş.
olur mu öyle sey o zaman biz akşam siz gidince ugrarız dedim.o gün eşim artık dedi gitmicem benn babama napmışım askere gidiyorım gelmiyor falan akşam gitmedik.
ertesi gün oldu eşim askere gidecek sabah annesi aradı bagırmış dün bekledik baban siz geleceksniz diye dondurma aldı gelmediniz.

sonra neyse ben yine bişi demedim. asker ugurluyoruz otogarda eşimin arkadasları var. benim annem babam var.
eşimin sadece annesi geldi. kardesi bile gelmedi.

6 ay eşim askerdeyken . ne eşimi ne beni aramadı ailesi. ben o sürecte hep calıştım. tabi bunlar olurken de psikolojimi bozdukları için tedavi flaan gördüm ilaçla.
neyse eşim askerden geldi .biz yine konuşmadık. bu süre sonunda eşimde bende calıştıgımız için ev ve araba aldık.
benim annem babamda bu sürecte bir kere dünürlerini arayıp dünür neden böyle yapıyorsunuz demedi.
ama hep yanımızda oldılar ev alırken babam 25 milyar kredi cekti bizim için.

hersey yolundaydı biz onlarsız mıtlı mesut yasıyorduk ki. eşimin kanser oldugunu ögrendik.
cocuk olup olmayacagını etkileyecek bi kanser türü ve ben yıkıldım.
cnkü bu zamana kadar bunları yasadık diye cocuk istemedim. o hep istedi.

neyse ben yine dedim ölüm kalım var annenlere ara söyle. neyse söyledik eşim ameliyat oldu bin şükür iyi huylumyayılım olmayan türmüş.
ama bizim normal sartlardan cocuk sahibi olamayacagımız ortaya cıktı.

bunu ailesi de benim ailemde biliyordu. neyse biz onun ailesine söylemeden eşim iyileşince hemen tedavi gördük.

allahıma şükğrler olsun ilk denemede nasip oldu. 7nci haftadan beri kanamalarım oldu annemlerde hep yattım . annem baktı . ailesine de söylemeyecektim daha eşim dedi işe gitmiyorsun ortak tanıdıklardan duyarlar . biz söyleyelim 9 haftaşıkkrn söyledik.
ama dedik de riskli yatıyorım düşük tehlikesi var . tedaviyle oldu. her gün igne vurulıyorum allahtan hersey beklicez diye.

kv im beni arayıp işte seni de öpuyorum bebegi de . işte baban hayal kuruyor büyünce siz dügüne gidince bizde kalır . biz bakarız ona . önce sizin cocugınız sonra bizim cocugımız falan dedi.

ben daha cocugum ile ilgili hayal kurmuyordum. ilk 3 ay riskliydi ztn tüp bebek.
neyse ben gene ssabır. agzımı acmadım

sonra detaylımultrasomda sıkıntı cıktı . eşim ailesine anlattımpahalı bi test var onu yaptırcaz aldırmayı düşünmüyrz ama kendimizi hazırlamak istiyorız diye. annesi babası 2-3 h
fta boyunca bizi hic aramadı.
oglum kızım tedaviyi nasıl uaptınız onca borc ödüyorsunuz o test için paranız var mı demediler.

annemlere söyledik annemlere parayı biz verelim yaptırın dediler. korkmasınlar diye söylemedik aslında biz kan testini yollamıştık bile

neyse o da iyi geldi . cok şükür.
ama arayan soran yok.
son zamanda eşim bir kere konuşmaya gitti . bak bunları bunlaromyapıyorsunuz eşim üzülüyor artık kendinize gelin demeye .
o konuşmada iyi geçmiş . annesi babası suclımoldugını kabul etmiş dikkt edicez tabi sizin evladınız falan.

ama bunun üzerinden 4 hafta geçti . ne beni ne onu arıyorlar. bende artık bıktım. eşime dedim hep sen konu olunca götürdüm.
benim için aile kavramı önemlydi hep gecinmeye calıştım. ama artık bitti.
35 haftadayım belki dogurdım neden aramıyorlar yani dedim.

ben hep yaranmaya calıştım hiç bisey söylemedim.eşim de ilk evlendigimiz zamanlarda sucluydı benden sürekli bişeyler gizledigi icin ama artık ona da suc bulmuyorum

bundan sonra tamamen bitti dedim eşime.
eşim bende istemiyorum onların yükünü taşımayı dedi. bu saatten sınra ne dogumumu haber etmeyi ne cocugumu göstermeyi düşünüyorım.
allah katında ve vicdanen cok rahatım.
sadece sunu merak ediyorum .
neden?
bir insan neden bunları düşünür ve yapar söyler .
etrafınzda böyle insanlar var mı? siz buna benzer seyler yasadınız mı.
hamile halimle içimi dökmek istedim
Slm canim benim kayinpederimde ayni hatta dogum yaptiktan sonra kaynanam bile bana cok kotu davrandi

YouAreMyCure

Efem 💕💕💕💕 ennurum
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2017
53
2.874
27
Slm seni cok iyi anliyorum bana ewlenirken esimin ailesi hic birsey almadi annem babm da olmayinca esimin durumu duzelince aldik esya

Cicek kiz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2018
4.085
11.324
Okumuş iyi yerlerde çalışan birinin hala 'milyar' demesi beni şaşırttı.
Konuya gelecek olursam, eşiniz sizin çocuğunuz değil, ailesiyle görüşmesi icin niye siz araya giriyorsunuz geleceğiz diye arıyorsunuz? Bu kadar karismaniz dogru gelmedi bana. Zaten bu kadar paragöz aile icin bağları koparmamak adına birsuru şey yapmışsınız ne gerek var kesin ilişkiyi bitsin gitsin

Muhtelif Evhamli Hatun

Nirvana
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2015
7.887
27.940
konunuz çok uzundu,biraz atlayarak okudum,yorumları da aynı şekilde. şurası gözüme çarptı ama :

aksini söyleseniz de demek ki zorunuza giden maddi açıdan destek görmemeniz.

Tabi ki
Yoksa her olay sonrasında eşi bile görüşmek istemezken adamı her seferinde neden sürüklemiş ki?

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 53 Kg. ile 72 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 170 cm. Başlangıç Kilom :65 Kg. Şimdiki Kilom :48 Kg.

Katipsondanbir

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
16.090
59.143
32
Tabi ki
Yoksa her olay sonrasında eşi bile görüşmek istemezken adamı her seferinde neden sürüklemiş ki?
Eşi ailesine çok yardımda bulunmuş zamanında. Ama karşılık görmemiş. Kabullenmiş, üstüne soğuk su içmiş. Lanet etmiş uzak durmuş. Ama karısına anlatamamış. O da yaşayarak öğrenmek zorunda kalmış.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :85 Kg. Şimdiki Kilom :74 Kg.

Umayumay35

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2014
3.534
5.274
35
Ayyy içim daraldi allah aşkına hikayenin sonu ben de kocam da akıllandık a bağlansın.

Asker dönüşü el öpmeye götürdüm çocuğumu( eşimi) olursa kendimi keserim. 🤣🤣

Adam yine akıllı da gelin hanım ne yapmaya çalışıyor şuan onu çözmeye çalışıyorum 🤦‍♀️
Yaranmaya calisiyormus aile kavramı önemliymiş

tugce9192

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2020
1.788
2.501
30
Tabi ki
evet hanfendi ya her seferinde maddi bi karşılık görmek için götürdüm eşimi.
her götürdügümde önüme 3-4 MİLYAR atarlar diye bekledim.
😂
konu benim için kapanmıştır. cünkü bazı bayanlar var ki empati yapmak yerine degil her lafımızdan bişeyler cıkarmak için bişeyler diyor.

bir yerler calışmak para kazanmak demek para birimini dilediğim gibi ifade etmeme engel degil.o an öyle demek istemişimdir öyle demişimdir.

kaldı ki konu cok uzun gelenlere zorla okuyun da demedim. okumak isteyen her seyi okur anlar.

Mune Mune cim konu benim kapanmıştır. kilitlenmesi benim için daha iyi olur sende uygun görürsen 🌸

kilitlenmese de sıkıntı degil gelen mesajlara kendimi ifade etmeye calışmıcam . 🙏

tüm yorumlar için teşekkür ederim. sizler benim gibi kimseye yaranmaya calışmayın . ama para için ama degerleriniz için.
bakın örnek alın ben çok geç ögrenmiş oldum🤪
o da benim saflıgım olsun .

tugce9192

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2020
1.788
2.501
30
Eşi ailesine çok yardımda bulunmuş zamanında. Ama karşılık görmemiş. Kabullenmiş, üstüne soğuk su içmiş. Lanet etmiş uzak durmuş. Ama karısına anlatamamış. O da yaşayarak öğrenmek zorunda kalmış.
son olarak durumu özetleyen bi arkdasa tesekkür ederim konunun özeti aynen bu 🌸🙏

oblomovunhirkasi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2013
3.634
5.602
Eğer bunlar tümüyle anlattığınız gibiyse sizi tebrik ederim.
Gerçekten iyi bir çift olmuşsunuz.
Umarım çocuğunuzu da sağlıkla kucağınıza alırsınız.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2181 gün geçti.

Muhtelif Evhamli Hatun

Nirvana
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2015
7.887
27.940

İşte ben de onu diyorum katibim
Karısı ısrarla neyi anlamak istememiş?
Tek olay olsa neyse, sürekli bir olaylar dönmüş, adam pes etmiş, karısı etmemiş. Sebep? İnsan kocasına giç mi bakmaz? Benim eşim de ailesiyle görüşmüyordu. 1 2 kez ara babandır dedim. Hayır dedi tamam dedim. Gelmiş kaç yaşına elinden tutup parka götürür gibi sürekli sürekli niye. Sağ tarafımıza tükürdüler çevirelim de biraz da sol yanımıza tükürsünler der gibi

Ayrıca konu sahibinin neye kızdığını da anlamadım. En başından beri aile böyleymiş. Kendi kabullenmek istememiş. Kısacası kendi kendine gelin güvey olmuş. Eşi BİLE fark edip geri çekilmişken. Şimdi sitem ediyor.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 53 Kg. ile 72 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 170 cm. Başlangıç Kilom :65 Kg. Şimdiki Kilom :48 Kg.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.