bir insanlık sorgulaması ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

daydaymama

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2021
672
1.800
Ben tane tane konuyu anlatmak istiyorum çünkü içimi birilerine dökmeye ihtiyacım var.
4 yıl önce eşimle severek kısa sürede evlendik. tanışmamızın üstünden 1 yıl geçtiginde evlendik. ikimizde güzel yerlerde çalışan durumu iyi olan insanlarız. ben çalışırken başka şehirdeydim evlenince hem memleketime hem de eşimin ailesinin yaşadıgı sehirde yasamaya çalışmaya başladık.eşim hep memleketimizdeydi.

başlarda eşimin ailesi ile ilgili bi sıkıntı yaşamadım. ta ki dügünümüze artık böyle 2-3 hafta kalana kadar.
Eşimin ailesi 2 cocuguna da ev düşünmüş. ama evin kredisi devam ediyordu ve eşimin babasının üstüneydi. beni istemeye geldiklerinde böyle dedi babam da bizim için fark etmez benim damadım illa güzel yerde calışmak zorunda degil. sadece namazını kılsın kılmıyorsa da o yöne meyilli olsun haram lokma getirmesin dedi. biz ev istemiyoruz dedi
bunlar ısrarla o evde oturmamızı böyle karar verdiklerini ve yapacaklarının sadece düğünde takı takmak oldugunu gerisini ogullarının yapacagını söyledi . babamda kız tarafı ne yaprsa hepsini yaparız ekstradan beyaz aiesya da alırız dedi.

benim eşim ailesiyle yasadıgı için ve zamanında hic birikim yapmadıgı için düğün eşyalarını gelinligi filan birlikte aldık bizde bende birikmiş vardı. ben ekstradan mutfak eşyası elektrikli ev aletlerimsüpürge ütü herseyi aldım. babamda yatak odası takımı camasır makinesi filan aldı. böylelikle biz eşimle borca girdik baya. evimizde bizim olacagı için herseyi eve göre aldık.

buraya kadar sıkıntı yok.
düğünden bir gün sonra eşim ailesi 4 milyar harcamış düğün günü neye harcandı inanın bilmiyorum o kadar para , halasından borc almışlar o borcu bizim üzerimize takılan nakitlerden ödeyeceklermiş eşim ve babası böyle konuşmuş. bana fikrimi soran yok. ve bu olay öncesinden de dügün gününden bir güm önce babası bana iş yerimden yüklü nir ikramiye yattı cocuklar ihrtiyacınız olursa söyleyin demişti. 2 günde birden ne degişti .
o an düğünüm ertesğ günü balayına cıkıcaz bu arada balayını ben ayarlamıştım . 3800 e falan
kızdım eşime bana sormdan böyle karar veremezsin bunlar ikimizin takısı .ama tatsızlık olmasın diye balayına gitmedenmgittik verdik parayı halasıgile

sonra hersey yolunda geldik balayından haftada bir eşimin ailesine gidiyorız. kv im rüyalarında eşimi gördügünü uyanınca hasretinden agladıgını söylüyor.ben gene ses etmiyorum
ardından 3 ay gecti biz eşimle 3 ay bıyunca borclarımızı ödedik .
o ara eşimin arabası vardı kendi aldıgı ama zamanında anneannesinden borc alarak almış onu da bilmiyordım. anneannesi borcunu istiyormış.
babası bize söyledi altınları satıp borcı ödememizi istediler. bende olmaz dedim arabayı sat borcunu öde kalan parayla da ufak tefek borclarımızı öderiz.
zaten araba bekar zamanından kaldı diye sürekli arabayı bizden istiyorlardı. daha 2 haftalık evliyken bile istediler. onda da borc varmış ondan öyle yapıyorlarmış. bu sürecte ben eşime kızdım ztn ailesinden daha cok onun sucu var. benden bunları gizledigi için.

neyse arabayı da sattık oh kafa rahat etti en azından bizden bişi istemiyorlar kafamıza göre takılıyorız.

sonra bunların durumu yokmuş . ki kv im dügünümden önce bir odaya 4 milyarlık perde yaptırdı. ve salon takımı aldı kendine . dügündn sınra onlara verilen takılarla bielzik yapmış kendine.
kurban kesmeyeceklermıs. bizde kesecektik . ben ztn eti sevmem yapmasını da bilmem. kurban sabahı keser kesmez onlara gittik kurban etleiryle cogunu bıraktık birlşkte yeriz diye.

bunun üzerine kv im kurban da hastalandı tansiyonları düştü hastaneye götürdük eşimle ben. kp ve kaynım gelmedi . özel hastanede herseyimyaptırdık.

ertesi gün benim ailemin yanına gittik. dönüş yolunca kv eşimi arayıp senin düm annenin tansiyonu düştü sen nedne beni aramadın bugün sabah sen git eşinin annenin babasına anne baba de dedi .

ve olaydan sonra biz evde yokken evimizin kapı eşigine gönderdigimiz kurban etlerini ve hastanede ödedigimiz para miktarını koyup kaynım gitmiş.

bu olayın üzerine ben ameliyat oldum benim ameliyatıma gelmedi aramadı bile.

sonra neyse iyileştim ben eşimi yine onlra götürdüm borclarımız bitti diye babası ben bu evin kredisini ödüyorum bana her ay para yardımı yapım yoksa evimden cıkın dedi.

ben cıkmayalım ipler tamamen kopar flaan dedim ama meger haberim yokmuş bizim adama babası ztn kac aydır diyormış bana yardımcı olmayacaksanız cıkın evimden.

babamın yanında babası sey demiş . benim asabımı bozmasınlar , evimden cıkarırım onları satarım parasını yerim. ben bunu duyunca artık cıkalım dedim.
neyse biz ev tuttuk tasındık evin içinde azıcık esyamız vardı. ertesi gün onalrı da alıp anahtarı verecekti eşim. kaynım gelmiş kapının anahtarını cilingir ile degiştirip gitmiş.

ardından bi süre görüşmedik 1 yıl kadar .
eşimi annesi dogum günü için aradı . ben istedim telefonu akşam size gelecegiz anne dedim. eşimi akşamına götürdüm. barıştık. eşimin askeew gitcegini söyledik.

hersey normal telefonla seviyeli şekilde görüşüyorduk. eşimin askere gidecegi zamanı biliyorlardı. askere gitmeden önce 1 gün önce eşimin annesi ve kardeşi gldi. babası gelmedi. neymiş işe gitmiş.
olur mu öyle sey o zaman biz akşam siz gidince ugrarız dedim.o gün eşim artık dedi gitmicem benn babama napmışım askere gidiyorım gelmiyor falan akşam gitmedik.
ertesi gün oldu eşim askere gidecek sabah annesi aradı bagırmış dün bekledik baban siz geleceksniz diye dondurma aldı gelmediniz.

sonra neyse ben yine bişi demedim. asker ugurluyoruz otogarda eşimin arkadasları var. benim annem babam var.
eşimin sadece annesi geldi. kardesi bile gelmedi.

6 ay eşim askerdeyken . ne eşimi ne beni aramadı ailesi. ben o sürecte hep calıştım. tabi bunlar olurken de psikolojimi bozdukları için tedavi flaan gördüm ilaçla.
neyse eşim askerden geldi .biz yine konuşmadık. bu süre sonunda eşimde bende calıştıgımız için ev ve araba aldık.
benim annem babamda bu sürecte bir kere dünürlerini arayıp dünür neden böyle yapıyorsunuz demedi.
ama hep yanımızda oldılar ev alırken babam 25 milyar kredi cekti bizim için.

hersey yolundaydı biz onlarsız mıtlı mesut yasıyorduk ki. eşimin kanser oldugunu ögrendik.
cocuk olup olmayacagını etkileyecek bi kanser türü ve ben yıkıldım.
cnkü bu zamana kadar bunları yasadık diye cocuk istemedim. o hep istedi.

neyse ben yine dedim ölüm kalım var annenlere ara söyle. neyse söyledik eşim ameliyat oldu bin şükür iyi huylumyayılım olmayan türmüş.
ama bizim normal sartlardan cocuk sahibi olamayacagımız ortaya cıktı.

bunu ailesi de benim ailemde biliyordu. neyse biz onun ailesine söylemeden eşim iyileşince hemen tedavi gördük.

allahıma şükğrler olsun ilk denemede nasip oldu. 7nci haftadan beri kanamalarım oldu annemlerde hep yattım . annem baktı . ailesine de söylemeyecektim daha eşim dedi işe gitmiyorsun ortak tanıdıklardan duyarlar . biz söyleyelim 9 haftaşıkkrn söyledik.
ama dedik de riskli yatıyorım düşük tehlikesi var . tedaviyle oldu. her gün igne vurulıyorum allahtan hersey beklicez diye.

kv im beni arayıp işte seni de öpuyorum bebegi de . işte baban hayal kuruyor büyünce siz dügüne gidince bizde kalır . biz bakarız ona . önce sizin cocugınız sonra bizim cocugımız falan dedi.

ben daha cocugum ile ilgili hayal kurmuyordum. ilk 3 ay riskliydi ztn tüp bebek.
neyse ben gene ssabır. agzımı acmadım

sonra detaylımultrasomda sıkıntı cıktı . eşim ailesine anlattımpahalı bi test var onu yaptırcaz aldırmayı düşünmüyrz ama kendimizi hazırlamak istiyorız diye. annesi babası 2-3 h
fta boyunca bizi hic aramadı.
oglum kızım tedaviyi nasıl uaptınız onca borc ödüyorsunuz o test için paranız var mı demediler.

annemlere söyledik annemlere parayı biz verelim yaptırın dediler. korkmasınlar diye söylemedik aslında biz kan testini yollamıştık bile

neyse o da iyi geldi . cok şükür.
ama arayan soran yok.
son zamanda eşim bir kere konuşmaya gitti . bak bunları bunlaromyapıyorsunuz eşim üzülüyor artık kendinize gelin demeye .
o konuşmada iyi geçmiş . annesi babası suclımoldugını kabul etmiş dikkt edicez tabi sizin evladınız falan.

ama bunun üzerinden 4 hafta geçti . ne beni ne onu arıyorlar. bende artık bıktım. eşime dedim hep sen konu olunca götürdüm.
benim için aile kavramı önemlydi hep gecinmeye calıştım. ama artık bitti.
35 haftadayım belki dogurdım neden aramıyorlar yani dedim.

ben hep yaranmaya calıştım hiç bisey söylemedim.eşim de ilk evlendigimiz zamanlarda sucluydı benden sürekli bişeyler gizledigi icin ama artık ona da suc bulmuyorum

bundan sonra tamamen bitti dedim eşime.
eşim bende istemiyorum onların yükünü taşımayı dedi. bu saatten sınra ne dogumumu haber etmeyi ne cocugumu göstermeyi düşünüyorım.
allah katında ve vicdanen cok rahatım.
sadece sunu merak ediyorum .
neden?
bir insan neden bunları düşünür ve yapar söyler .
etrafınzda böyle insanlar var mı? siz buna benzer seyler yasadınız mı.
hamile halimle içimi dökmek istedim
Ya kusura bakmayın ama suç sizde adam bile kendi ailesi ile görüşmek istememiş siz yine ısrarla götürmüşsünüz ne gerek var? Ne diye müdahil oluyorsunuz ki boşverin gitsin. Kendi ana babanız iyi işte ne güzel. Hiçbir şey beklemeyin onlardan olursa ne ala olmazsa da umursamayın. Sallayın gitsin.
 

NilMeSeKer

Rüzgar Saçlı Kız
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
30 Kasım 2010
8.638
15.230
Yahu güzel bacım, tamam anladım düşmüşsün açıkacağız diye mıçmaya korkan insanların arasına lakin vallahi içim şişti.

Yarın kaz gelecek diye bugünkü tavuğu kışkışlamayın. Az kalmiş doğuma çekirdek ailenle musmutlu olasın bacım. Kendi tavuğun kendi yumurtan hepinize yeter
 

zarammmm

Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2021
313
336
48
neye uymamış?her seye ıyduk ya .
dügünden sonra ogluna demişler takılardan borc ödücez verdik.
arabanın borcu var öde . arabayı satıp ödedik.
zamanla unutulacak olsa her yıl bi olay cıkarmazlardı ya.
bemde artık kendi cekirdek ailemle huzurlu olmak istiyorum.sürekli hayatıma karışılıp bişeylerin dikte edilmesini istemiyırum
Tabiki hepisine hakkınız var...eşiniz size bir çok konuda olayların tam olarak nasıl olduğubu anlatmadığı için uyup uyulmadığınıda billemezsiniz diye düşünüyorum...bellirli bir saaten sonra evet artık huzursuzluk çoğaldıktan sonra yollar ayrılmış..ama başlarda olanlardan dolayı tribe girilmiş sanırım..yani sizin anlattıklarınızdan bunu çıkartıyorum. Zaten eşinizde ailesiyle pek bir diyalog isteği içersinde değil...ee onlarda arayıp sormuyor..çekirdek ailenizde artık huzuru bulabilirsiniz..anlaşılan aileside geride duruyor artık
 

tugce9192

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2020
1.771
2.495
30
Yahu güzel bacım, tamam anladım düşmüşsün açıkacağız diye mıçmaya korkan insanların arasına lakin vallahi içim şişti.

Yarın kaz gelecek diye bugünkü tavuğu kışkışlamayın. Az kalmiş doğuma çekirdek ailenle musmutlu olasın bacım. Kendi tavuğun kendi yumurtan hepinize yeter
kız onlardan kaz da gelmez :)
agzından bal damladı heee
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 36 gün geçti.

tugce9192

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2020
1.771
2.495
30
Tabiki hepisine hakkınız var...eşiniz size bir çok konuda olayların tam olarak nasıl olduğubu anlatmadığı için uyup uyulmadığınıda billemezsiniz diye düşünüyorum...bellirli bir saaten sonra evet artık huzursuzluk çoğaldıktan sonra yollar ayrılmış..ama başlarda olanlardan dolayı tribe girilmiş sanırım..yani sizin anlattıklarınızdan bunu çıkartıyorum. Zaten eşinizde ailesiyle pek bir diyalog isteği içersinde değil...ee onlarda arayıp sormuyor..çekirdek ailenizde artık huzuru bulabilirsiniz..anlaşılan aileside geride duruyor artık
bu eşimin bazı seyleri gizleme konusu bi sizin dikkatinizi cekti ve bakış açınız cok hoşuma gitti:KK66:
olgun bi bakış açısı oldu teşekkür ederim🙏🙈
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 36 gün geçti.

Aylakkadin

Başlangıç 81 güncel 60.00 hedef 55.0
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2019
4.080
9.116
Ben tane tane konuyu anlatmak istiyorum çünkü içimi birilerine dökmeye ihtiyacım var.
4 yıl önce eşimle severek kısa sürede evlendik. tanışmamızın üstünden 1 yıl geçtiginde evlendik. ikimizde güzel yerlerde çalışan durumu iyi olan insanlarız. ben çalışırken başka şehirdeydim evlenince hem memleketime hem de eşimin ailesinin yaşadıgı sehirde yasamaya çalışmaya başladık.eşim hep memleketimizdeydi.

başlarda eşimin ailesi ile ilgili bi sıkıntı yaşamadım. ta ki dügünümüze artık böyle 2-3 hafta kalana kadar.
Eşimin ailesi 2 cocuguna da ev düşünmüş. ama evin kredisi devam ediyordu ve eşimin babasının üstüneydi. beni istemeye geldiklerinde böyle dedi babam da bizim için fark etmez benim damadım illa güzel yerde calışmak zorunda degil. sadece namazını kılsın kılmıyorsa da o yöne meyilli olsun haram lokma getirmesin dedi. biz ev istemiyoruz dedi
bunlar ısrarla o evde oturmamızı böyle karar verdiklerini ve yapacaklarının sadece düğünde takı takmak oldugunu gerisini ogullarının yapacagını söyledi . babamda kız tarafı ne yaprsa hepsini yaparız ekstradan beyaz aiesya da alırız dedi.

benim eşim ailesiyle yasadıgı için ve zamanında hic birikim yapmadıgı için düğün eşyalarını gelinligi filan birlikte aldık bizde bende birikmiş vardı. ben ekstradan mutfak eşyası elektrikli ev aletlerimsüpürge ütü herseyi aldım. babamda yatak odası takımı camasır makinesi filan aldı. böylelikle biz eşimle borca girdik baya. evimizde bizim olacagı için herseyi eve göre aldık.

buraya kadar sıkıntı yok.
düğünden bir gün sonra eşim ailesi 4 milyar harcamış düğün günü neye harcandı inanın bilmiyorum o kadar para , halasından borc almışlar o borcu bizim üzerimize takılan nakitlerden ödeyeceklermiş eşim ve babası böyle konuşmuş. bana fikrimi soran yok. ve bu olay öncesinden de dügün gününden bir güm önce babası bana iş yerimden yüklü nir ikramiye yattı cocuklar ihrtiyacınız olursa söyleyin demişti. 2 günde birden ne degişti .
o an düğünüm ertesğ günü balayına cıkıcaz bu arada balayını ben ayarlamıştım . 3800 e falan
kızdım eşime bana sormdan böyle karar veremezsin bunlar ikimizin takısı .ama tatsızlık olmasın diye balayına gitmedenmgittik verdik parayı halasıgile

sonra hersey yolunda geldik balayından haftada bir eşimin ailesine gidiyorız. kv im rüyalarında eşimi gördügünü uyanınca hasretinden agladıgını söylüyor.ben gene ses etmiyorum
ardından 3 ay gecti biz eşimle 3 ay bıyunca borclarımızı ödedik .
o ara eşimin arabası vardı kendi aldıgı ama zamanında anneannesinden borc alarak almış onu da bilmiyordım. anneannesi borcunu istiyormış.
babası bize söyledi altınları satıp borcı ödememizi istediler. bende olmaz dedim arabayı sat borcunu öde kalan parayla da ufak tefek borclarımızı öderiz.
zaten araba bekar zamanından kaldı diye sürekli arabayı bizden istiyorlardı. daha 2 haftalık evliyken bile istediler. onda da borc varmış ondan öyle yapıyorlarmış. bu sürecte ben eşime kızdım ztn ailesinden daha cok onun sucu var. benden bunları gizledigi için.

neyse arabayı da sattık oh kafa rahat etti en azından bizden bişi istemiyorlar kafamıza göre takılıyorız.

sonra bunların durumu yokmuş . ki kv im dügünümden önce bir odaya 4 milyarlık perde yaptırdı. ve salon takımı aldı kendine . dügündn sınra onlara verilen takılarla bielzik yapmış kendine.
kurban kesmeyeceklermıs. bizde kesecektik . ben ztn eti sevmem yapmasını da bilmem. kurban sabahı keser kesmez onlara gittik kurban etleiryle cogunu bıraktık birlşkte yeriz diye.

bunun üzerine kv im kurban da hastalandı tansiyonları düştü hastaneye götürdük eşimle ben. kp ve kaynım gelmedi . özel hastanede herseyimyaptırdık.

ertesi gün benim ailemin yanına gittik. dönüş yolunca kv eşimi arayıp senin düm annenin tansiyonu düştü sen nedne beni aramadın bugün sabah sen git eşinin annenin babasına anne baba de dedi .

ve olaydan sonra biz evde yokken evimizin kapı eşigine gönderdigimiz kurban etlerini ve hastanede ödedigimiz para miktarını koyup kaynım gitmiş.

bu olayın üzerine ben ameliyat oldum benim ameliyatıma gelmedi aramadı bile.

sonra neyse iyileştim ben eşimi yine onlra götürdüm borclarımız bitti diye babası ben bu evin kredisini ödüyorum bana her ay para yardımı yapım yoksa evimden cıkın dedi.

ben cıkmayalım ipler tamamen kopar flaan dedim ama meger haberim yokmuş bizim adama babası ztn kac aydır diyormış bana yardımcı olmayacaksanız cıkın evimden.

babamın yanında babası sey demiş . benim asabımı bozmasınlar , evimden cıkarırım onları satarım parasını yerim. ben bunu duyunca artık cıkalım dedim.
neyse biz ev tuttuk tasındık evin içinde azıcık esyamız vardı. ertesi gün onalrı da alıp anahtarı verecekti eşim. kaynım gelmiş kapının anahtarını cilingir ile degiştirip gitmiş.

ardından bi süre görüşmedik 1 yıl kadar .
eşimi annesi dogum günü için aradı . ben istedim telefonu akşam size gelecegiz anne dedim. eşimi akşamına götürdüm. barıştık. eşimin askeew gitcegini söyledik.

hersey normal telefonla seviyeli şekilde görüşüyorduk. eşimin askere gidecegi zamanı biliyorlardı. askere gitmeden önce 1 gün önce eşimin annesi ve kardeşi gldi. babası gelmedi. neymiş işe gitmiş.
olur mu öyle sey o zaman biz akşam siz gidince ugrarız dedim.o gün eşim artık dedi gitmicem benn babama napmışım askere gidiyorım gelmiyor falan akşam gitmedik.
ertesi gün oldu eşim askere gidecek sabah annesi aradı bagırmış dün bekledik baban siz geleceksniz diye dondurma aldı gelmediniz.

sonra neyse ben yine bişi demedim. asker ugurluyoruz otogarda eşimin arkadasları var. benim annem babam var.
eşimin sadece annesi geldi. kardesi bile gelmedi.

6 ay eşim askerdeyken . ne eşimi ne beni aramadı ailesi. ben o sürecte hep calıştım. tabi bunlar olurken de psikolojimi bozdukları için tedavi flaan gördüm ilaçla.
neyse eşim askerden geldi .biz yine konuşmadık. bu süre sonunda eşimde bende calıştıgımız için ev ve araba aldık.
benim annem babamda bu sürecte bir kere dünürlerini arayıp dünür neden böyle yapıyorsunuz demedi.
ama hep yanımızda oldılar ev alırken babam 25 milyar kredi cekti bizim için.

hersey yolundaydı biz onlarsız mıtlı mesut yasıyorduk ki. eşimin kanser oldugunu ögrendik.
cocuk olup olmayacagını etkileyecek bi kanser türü ve ben yıkıldım.
cnkü bu zamana kadar bunları yasadık diye cocuk istemedim. o hep istedi.

neyse ben yine dedim ölüm kalım var annenlere ara söyle. neyse söyledik eşim ameliyat oldu bin şükür iyi huylumyayılım olmayan türmüş.
ama bizim normal sartlardan cocuk sahibi olamayacagımız ortaya cıktı.

bunu ailesi de benim ailemde biliyordu. neyse biz onun ailesine söylemeden eşim iyileşince hemen tedavi gördük.

allahıma şükğrler olsun ilk denemede nasip oldu. 7nci haftadan beri kanamalarım oldu annemlerde hep yattım . annem baktı . ailesine de söylemeyecektim daha eşim dedi işe gitmiyorsun ortak tanıdıklardan duyarlar . biz söyleyelim 9 haftaşıkkrn söyledik.
ama dedik de riskli yatıyorım düşük tehlikesi var . tedaviyle oldu. her gün igne vurulıyorum allahtan hersey beklicez diye.

kv im beni arayıp işte seni de öpuyorum bebegi de . işte baban hayal kuruyor büyünce siz dügüne gidince bizde kalır . biz bakarız ona . önce sizin cocugınız sonra bizim cocugımız falan dedi.

ben daha cocugum ile ilgili hayal kurmuyordum. ilk 3 ay riskliydi ztn tüp bebek.
neyse ben gene ssabır. agzımı acmadım

sonra detaylımultrasomda sıkıntı cıktı . eşim ailesine anlattımpahalı bi test var onu yaptırcaz aldırmayı düşünmüyrz ama kendimizi hazırlamak istiyorız diye. annesi babası 2-3 h
fta boyunca bizi hic aramadı.
oglum kızım tedaviyi nasıl uaptınız onca borc ödüyorsunuz o test için paranız var mı demediler.

annemlere söyledik annemlere parayı biz verelim yaptırın dediler. korkmasınlar diye söylemedik aslında biz kan testini yollamıştık bile

neyse o da iyi geldi . cok şükür.
ama arayan soran yok.
son zamanda eşim bir kere konuşmaya gitti . bak bunları bunlaromyapıyorsunuz eşim üzülüyor artık kendinize gelin demeye .
o konuşmada iyi geçmiş . annesi babası suclımoldugını kabul etmiş dikkt edicez tabi sizin evladınız falan.

ama bunun üzerinden 4 hafta geçti . ne beni ne onu arıyorlar. bende artık bıktım. eşime dedim hep sen konu olunca götürdüm.
benim için aile kavramı önemlydi hep gecinmeye calıştım. ama artık bitti.
35 haftadayım belki dogurdım neden aramıyorlar yani dedim.

ben hep yaranmaya calıştım hiç bisey söylemedim.eşim de ilk evlendigimiz zamanlarda sucluydı benden sürekli bişeyler gizledigi icin ama artık ona da suc bulmuyorum

bundan sonra tamamen bitti dedim eşime.
eşim bende istemiyorum onların yükünü taşımayı dedi. bu saatten sınra ne dogumumu haber etmeyi ne cocugumu göstermeyi düşünüyorım.
allah katında ve vicdanen cok rahatım.
sadece sunu merak ediyorum .
neden?
bir insan neden bunları düşünür ve yapar söyler .
etrafınzda böyle insanlar var mı? siz buna benzer seyler yasadınız mı.
hamile halimle içimi dökmek istedim
1. Sizin konunuzda herkese söylüyorum. Insanlar size ne yaparsa fazlasını ister. Kimsedenbirsey beklemeden evlenin yasayin okuyun falan filan.

2. Esinizin duruşunu takdir ettim. Ezik sünepe bir tip degil.

3. Nedenini sorgulamayın. Hayatta vazi seyler nedensiz. Icinizdeki kavgayı durdurun. Allah yavrunuzu size bagislasin.
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 659 gün geçti.Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 152 cm. Başlangıç Kilom :81 Kg. Şimdiki Kilom :60.0 Kg.

tugce9192

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2020
1.771
2.495
30
1. Sizin konunuzda herkese söylüyorum. Insanlar size ne yaparsa fazlasını ister. Kimsedenbirsey beklemeden evlenin yasayin okuyun falan filan.

2. Esinizin duruşunu takdir ettim. Ezik sünepe bir tip degil.

3. Nedenini sorgulamayın. Hayatta vazi seyler nedensiz. Icinizdeki kavgayı durdurun. Allah yavrunuzu size bagislasin.
zaten okumasak meslegimiz paramız olmasa halimiz ne olurdı bilmiyorum .
adam bizi kapının önüne koyduktan sonra 2 sene kirada durup kendi evimizi aldık. eşim evlenene akdar cok savruktu onunda savurganlık huyunu törpüledim.

eşim ezik asla degil. o ev benimbunaltıyor burda huzur bulamıyorum diyordu meger
babası sıkıştırıyormuş. ama ailesine herseyi pat pat trip noktasına gelmelerinden önce konuşsa daha hasarsız hallederdik bazı şeyleri

içimde o kadar büyük kavga olmasının sebebi, asıl sebebi: zamanında eşimden önce görüştügüm kişiyi annem sırf memleklimiz degil anlaşamazsınız kültürümüz uymaz . demesi sebebiyle bırakmam. ben aileme önem verdim. eşimin ailesinin ; kendi ailemi ve beni benimsemesini isterdim . o yüzden bu kadar caba sarf ettim derinlerde olan asıl his buydu.

ama ömrü hayatımboyunca bir kız evlat istemeyen birinin gelini oldum. beni sevip benimsemesini beklemek benim salaklıgım.
içimdeki kavgayı durduruyorum.
saglıklı bir insan olmak için sonrada saglıklı anne , ebeveyn olmak için . onlara karşı içimde bu kin varken iyi davranmaya calışmak benim ruhumu hastalandırıyor.
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 36 gün geçti.

tugce9192

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2020
1.771
2.495
30
Şanslısınız yine de cunku eşiniz sizi ailesine karşı hic ezdırmemiş

Ve ben olsam kesinlikle yüz vermem
allah ondan o konuda razı olsun. ztn o da onlar gibi öerhametsiz olsa coktan ayrılmış olurduk
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 36 gün geçti.

zarammmm

Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2021
313
336
48
bu eşimin bazı seyleri gizleme konusu bi sizin dikkatinizi cekti ve bakış açınız cok hoşuma gitti:KK66:
olgun bi bakış açısı oldu teşekkür ederim🙏🙈
Okuduğum konularda ellimden geldiği kadar empati yapmaya çalışırım konu muhatablarıyla..rica ederim. Konuyu anlatırken baş satırlarında eşinizin bazı şeyleri gizlemesinden bahsetiğin anda zaten olayların hangi noktalara varabileceğini tahmin ettim. Çok yakın çevremde buna benzer bir konu yaşadım..aile borç harç içinde düğün yaptı ev düzdü ama oğullarıyla anlaşmışlar düğünde takılanlar borca gider diye...ve yetmezse bi müddet bize yardımcı olursun ödemelerde diye. Gelinin hiç birşeyden haberi yok. İlk önce bir altın kavgası yaşadılar sonra kp giden para kavgası yapıldı. Herkez kendisine göre haklı..sadece damat bey eşine anlatmalıydı...belki tepki göreceğinden korktu ama yinede anlatmalıydı.
 
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.