Bir takım diş problemleri yardımcı olur musunuz ?

Patidostu

Çok pati az insan çok huzur
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2017
7.364
13.693
merhabalar sevgili kk üyeleri öncelikle şunu sormak istiyorum benim 2 sene önce iltihaplı bir dişim vardı(alt azı) o çekildi her neyse ama o dişin bağlı olduğu artık damak mı dersiniz çene mi dersiniz oluşan sertlik hiç geçmedi.Yani beni rahatsız etmiyor karşıdan belli olmuyor,ağrı yapmıyor dokununca sertlik var sadece.Bir sorun var mıdır sizce ?
3 tane azı dişim eksik ve bir sürü kanal tedavisi dolgu yapılması lazım dişlerime. Azıların hepsi çürük. Ve ben de inanılmaz derecede dişçi fobisi var ne zaman dişçiye gitsem hep kötü bir sonuç elde ettim.Karşıdan bakınca dişlerim düzgün,beyaz duruyor.Diş hijyenine dikkat ettiğim için hiç ağrı sızı da yaşamadım.Bu yüzden de hep erteledim.Ama artık korkunun ecele faydası yok.Yaş geldi 24 e. Olmayan dişlerim için köprü yaptırmayı düşünüyorum(devlette).İmplantlar çok pahalı oluyor o kadar bütçem yok.Tahmini fiyatlar ne kadardır ? Ne kadar dayanır ? 1 seneye yakın kullanıp sonra implantla değiştirebilir miyim ? Son olarakta acaba bu köprüleri dolgulardan sonra mı yaptırmalıyım ?

X