Biriyle arkadaşlığımı bitirmek istiyorum. Ama konuşma aşaması için yardımınız gerekli.

Hepinize teker teker cevap yazamadım, görüşleriniz için teşekkür ederim. Bahsettiğim kişi sadece karşındakini değil, kendini dahi ince şekilde düşünmüyor.
Örnek vereyim, yemeği soğumak üzere, ama hâlâ muhabbet hâlinde. Ben böyle küçük anekdotlara dikkat ederim. Bazen "canım yemeğin soğuyacak, ders başlayacak biraz hızlı ye" cümlesini kurmak zorunda kalıyordum. Sınırlarını ve sınırlarımızı hatırlatmak da bir yere kadar. Ben birini aramadan önce müsait olup olmadığını öğrenmek için mesaj atarım ki çok önemli bir durum olmadığı sürece kimsenin vaktini almak istemem. Herkes hayatıyla, veya kendi iç dünyasıyla meşgul bu dönemde. Ben de mizacım gereği, biriyle aylar sonra görüşsem bile "hayırsız sen beni niye aramıyorsun" triplerine girmem. Aramızda bir sıcaklık varsa o illâ ki hissedilir. Konuşmak istemeyen kişinin telefon numarasını ve sosyal medya hesabını direkt silerim, gelirse gelir. Gelmezse kendimi bir daha hatırlatmam. Bahsettiğim kişinin laf sokmaları da bir değil iki değil. Eğer aramalarına (zamanında) dönmüyorsam anlaması gerekti, ki laf soktuğuna göre anlamaması mümkün değil. Bunlara rağmen, kendini hâlâ çekmediyse "benden yana bir çıkarı vardır" diye düşünürüm. Neyse, çok uzattım.

Benim de komsum var ayni arkadasiniz gibi diger komsularimla gorustugumde kendini goturmedim diye laf carpar alinir evime arkdaslarimi cagirdigimda kendini de cagirmami bekler ortamlarda laf sokmuslugu da coktur bu arada bi kere dedim kaynanam yapsa senin su yaptigini nasil kavga ediyordum dedim.en son bi toplumda aramizda bi tartisma oldu iletisimimiz bitti cok sukur tek sorunum oglum oglunu cok seviyor acikcasi ben sorun etmem arkadasliklarini ama o degisik bi insan.

Ufak ufak mesafe koyun. Arama sıklığını azaltın,açmayın telefonu ,dönmeyin de. İsrar ederse müsait değilim diyebilirsiniz.
Sevgiliniz değil en nihayetinde, özel bir konuşma yapmaya gerek olduğunu sanmıyorum.

Benim de komsum var ayni arkadasiniz gibi diger komsularimla gorustugumde kendini goturmedim diye laf carpar alinir evime arkdaslarimi cagirdigimda kendini de cagirmami bekler ortamlarda laf sokmuslugu da coktur bu arada bi kere dedim kaynanam yapsa senin su yaptigini nasil kavga ediyordum dedim.en son bi toplumda aramizda bi tartisma oldu iletisimimiz bitti cok sukur tek sorunum oglum oglunu cok seviyor acikcasi ben sorun etmem arkadasliklarini ama o degisik bi insan.
Toplumda sizi yerin dibine sokmaya çalışması niyetini fazlasıyla belli etmiştir. İyi yapmışsınız iletişimi sonlandırmakla. "Uslanmayanın hakkı kötektir" demişler.

Toplumda sizi yerin dibine sokmaya çalışması niyetini fazlasıyla belli etmiştir. İyi yapmışsınız iletişimi sonlandırmakla. "Uslanmayanın hakkı kötektir" demişler.
O kadar rahatimki hesap soran yok sokmaya calisan yok iyiki boyle oldu kesinlikle sıkıya gelemiyorum ben kimseye hesap vermiyorum elin kadini bana hesap soruyordu kac keere konustum anlattim ama anlamiyordu sert de konustum yine ayniydi su zamana kadar neden buna izin vermisim diye kendime kiziyorum cocuklarimizin arkadasligi devam etsin ama kendiyle bi iletisimim olmasin

X