blackys'in Diyet Günlüğü

blackys

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2011
626
190
Merhabalar.
Boyum 1.68 kilom 63 civarında sanıyorum. Çünkü şuan tartım yok ve kesin kilomu söyleyemiyorum. Geçen sene Mart ayında Montignac diyetini yaptım sıkı bir şekilde 3 ayda 6 kilo civarında kilo kaybım oldu. 61.5 kiloya düştüm. yazın da cok sıkı olmamakla birlikte dikkat ettim yediklerime ve kilomu korudum. Fakat 3 aydır yediklerime dikkat etmiyorum bu yüzden hafif bir kilo artışı oldu :KK43: yurtta kaldığım için arkadaşların çok etkisi oluyor :KK52:
Fakat bugün aynada kendime baktım ve karar verdim ESKİ KİLOLU GÜNLERİME DÖNMEK İSTEMİYORUM !
Yazın oldukça ünlü Türkiyede bir cok şubesi olan bir zayıflamam merkezine gittim ve bana bir diyet yazdılar. Açıkçası şuan montignac diyetinden bıkmış olduğum için bu diyeti uyglamak istiyorum:

Kahvaltı :
1 kk peynir veya 1 yumurta
5 zeytin veya ceviz
2 dilim ekmek
domates salatalık vb.

kuşluk :
1 porsiyon meyve

Öğlen :
1 porsiyon sebze yemeği (6 yemek kaşığı)
1 kase yoğurt
Bol salata (yağsız)

ikindi:
1 kk beyaz peynir 1 dilim karpuz
veya
1 porsiyon meyve
10 badem

Akşam:
3 köfte veya 1 but veya 3 baget veya 1 orta boy balık veya 10 12 yemek kaşığı kurubaklagil yemeği
1 kase yoğurt
bol salata

Gece:
1 su bardağı süt

Gün boyunca 3 litre su içmek çok önemli.

Herkesin bünyesi için farklı bir diyet olduğunu unutmayalım ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek için diyetisyene danışıp kişiye özel diyet yapalım.

Son düzenleme:
bu diyeti harfiyen uygulamayacağım tabiki kendime göre ufak değişimler yapacağım. mesela ekmek değişimi gibi ya da sebze corbası eklemek gibi,kuru kayısı incir vb. yemek gibi. Ama anakonu 1 öğünde ekmek yemek, şeker kullanmamak, beyaz un kullanmamak, zeytinyağı kullanmak. Perşembe günü alışverişe gideceğim Perşembe günü başlıyorum tam anlamıyla :KK3:

bu arada geçen sene uyguladığım mükemmel bir sebze corbası tarifim var. Hem tadı cok güzel hem de bağırsakları mükemmel çalıştırıyor ve tokluk veriyor :) işte tarifi

Malzemeler:[/B
1 küçük demet ıspanak
1 büyük soğan
1 domates
2 kabak
1 yemek kaşığı zeytinyağı

Bu malzemerin hepsini alelade doğruyoruz tencereye su ve malzemeleri ekleyip pişiriyoruz. malzemeler yumuşadığında blendırdan geçiriyoruz. yerken üzerine limon ve acı pul biber ekliyorum ben. tadı mükemmel oluyor. belki ilk denemenizde cok sevmeyeceksiniz ama 2.sinde canınız yemek isteyecek :) bu arada isterseniz içine brokoli pırasa karnıbahar gibi sebzeler ekleyebilrsinz fakat ben gaz yapabileceği için brokoli ve karnabaharı tercih etmiyorum fazla.

Bir arada size çok güzel ve kolay bir tatlı tarifi vereceğim hem de kilo yapmıyor ve çok tatlı oluyor :KK52:

Son düzenleme:
Şuan çok motive olmuş hissediyorum kendimi :nazar::nazar::nazar: perşembe tam gaz başlayacağım ve hergün yazacağım neler yediğimi ve en kısa zamanda bir tartı satın almak istiyorum.

Bu kadar gaza gelmişken şu tatlı tarifini de vereyim :KK49: ve dersime başlayayım.

Malzemeler:
3 - 4 kuru incir
250 ml süt

incirleri minik minik doğruyoruz sütü ve incirleri tencereye koyuyoruz süt kayanayana kadar pişiriyoruz kısık ateşte. sonra blendırdan geçiriyoruz. dolaba koyup soğumasını bekliyoruz birkaç saat. sonra çıkarıp tercihe göre tarçın ekleyebilirsiniz yiyoruz ve tası mükemmel ve baya tatlı oluyor. eğer cok tatlı gelirse 2 incir 1 kayısı ile yapılabilir.
montignac diyeti yaparken bir abla vermişti tarifi saolsun.

merhabalar yarın diyetimin ilk günü olacak :nazar: ve ben montignac diyetini tekrardan uygulamaya karar verdim çünkü çok güzel besleniliyor ve güzel zayıflatıyor. yarın bir sürü alışveriş yapmam gerek :KK1: çok hevesliyim şuan bir an önce yarın olsun da zayıflamaya başlayayım :KK1:

yarınki kahvaltım:
beyaz peynir
domates
5 tane yeşil zeytin
yeşil çay
2 dilim çavdar ekmeği
:KK52:

blackys kolay gelsin inşallah istediğin kiloya ulaşırsın!! :) ben de artık sağlıklı besleniyorum, diyetisyene hiç gitmedim ama vücuduma uygun listeyi hazırladım. tatlı ve özellikle çikolata sevdiğim için bu konuda kısıtlamıyorum kendimi.

sabah bir kase nesfit çikolatalı, süt de normal bildiğimiz uzun ömürlü sek süt (8.30da)
öğlen yemeği bir elma, küçük bir tabak akdeniz yeşillikli salata (zeytinyağı falan istediğim kadar), bir kutu minik danone yoğurt (1 TLliklerden ama yarısını yiyorum çünkü elma da sulu üstüne yoğurt şişiyorum) saat 13.30-14 gibi
akşam yemeğinde tam elim kadar tavuk, kırmızı et, hindi ya da iki köfte, yanında sebze. iglonun dondurulmuş sebzeleri var onları arkasında yazdığı gibi mikrodalgada ısıtıp üzerine taze kekik güzel oluyor örneğin havuca, sonra bezelye, brokoli ve renkli biberler. fırına domates koyuyorum, ya da yeşil biber közlüyorum deniz tuzu ve zeytinyağıyla, ya da haşlanmış patates; ve yoğurdumun kalanı. ekmeğe yer kalmıyor ama doymazsam bir dilim yerim örneğin bugün yedim. bu sebzelerin hepsi değil de genelde çoğu oluyor. bir de annem dereotlu kabaklı limonlu bir salata yapıyor tarifini öğrenir yazarım mükemmel ve çoook hafif!!

akşam yemeğinden sonra bir şey yemiyorum sadece saat 11 gibi portakal suyu sıkıyor annem onu içiyorum. acıkınca su içiyorum.
bu şekilde bir ayda 4 kilo verdim. sürekli okuldayım derslerim sabahtan akşama kadar o yüzden pek spor imkanım olmuyor ama okuldan eve yürüyerek gelirsem iyi oluyor yani yaklaşık 3 km. yaptığım tek spor beyin sporu ders çalışarak:))

elma ve yoğurt yiyerek birlikte kan şekerimi dengeliyorum.
günde bir mandalina hakkım var istersem sabah öğlen arası istersem öğlen akşam arası yiyorum. istersem de yarım yarım. öğlen hamburger ya da pizza yediğim de oluyor ama akşamı hafif tutuyorum ve her gün mutlaka yoğurdumu yiyorum çünkü yoğurt yağ yakıyor. iki üç günde bir kiraz sapı kaynatıp içiyorum ya da bergamotlu yeşil çay şişkinliği atsın diye çünkü her gün 2,5 litre su içiyorum. ya da akşamları sıcak çikolata yapıyorum içiyorum. yalnız her gün 4-5 kare kadar çikolata yiyorum. yani akşam abur cubur yerine değişik içecekler ve çikolata istersem eğer :) örneğin bugün iki tane elit choco eggy yedim bir tane de deniz kabuğu guylian.

merhabalar :KK49:
bir güzel kahvaltımı yaptım şimdi de öğlen yemeğimi yiyeceğim:

az zeytinyağıyla yapılmış bol soğanlı ıspanak yemeği
yoğurt

blackys kolay gelsin inşallah istediğin kiloya ulaşırsın!! :) ben de artık sağlıklı besleniyorum, diyetisyene hiç gitmedim ama vücuduma uygun listeyi hazırladım. tatlı ve özellikle çikolata sevdiğim için bu konuda kısıtlamıyorum kendimi.

sabah bir kase nesfit çikolatalı, süt de normal bildiğimiz uzun ömürlü sek süt (8.30da)
öğlen yemeği bir elma, küçük bir tabak akdeniz yeşillikli salata (zeytinyağı falan istediğim kadar), bir kutu minik danone yoğurt (1 TLliklerden ama yarısını yiyorum çünkü elma da sulu üstüne yoğurt şişiyorum) saat 13.30-14 gibi
akşam yemeğinde tam elim kadar tavuk, kırmızı et, hindi ya da iki köfte, yanında sebze. iglonun dondurulmuş sebzeleri var onları arkasında yazdığı gibi mikrodalgada ısıtıp üzerine taze kekik güzel oluyor örneğin havuca, sonra bezelye, brokoli ve renkli biberler. fırına domates koyuyorum, ya da yeşil biber közlüyorum deniz tuzu ve zeytinyağıyla, ya da haşlanmış patates; ve yoğurdumun kalanı. ekmeğe yer kalmıyor ama doymazsam bir dilim yerim örneğin bugün yedim. bu sebzelerin hepsi değil de genelde çoğu oluyor. bir de annem dereotlu kabaklı limonlu bir salata yapıyor tarifini öğrenir yazarım mükemmel ve çoook hafif!!

akşam yemeğinden sonra bir şey yemiyorum sadece saat 11 gibi portakal suyu sıkıyor annem onu içiyorum. acıkınca su içiyorum.
bu şekilde bir ayda 4 kilo verdim. sürekli okuldayım derslerim sabahtan akşama kadar o yüzden pek spor imkanım olmuyor ama okuldan eve yürüyerek gelirsem iyi oluyor yani yaklaşık 3 km. yaptığım tek spor beyin sporu ders çalışarak:))

elma ve yoğurt yiyerek birlikte kan şekerimi dengeliyorum.
günde bir mandalina hakkım var istersem sabah öğlen arası istersem öğlen akşam arası yiyorum. istersem de yarım yarım. öğlen hamburger ya da pizza yediğim de oluyor ama akşamı hafif tutuyorum ve her gün mutlaka yoğurdumu yiyorum çünkü yoğurt yağ yakıyor. iki üç günde bir kiraz sapı kaynatıp içiyorum ya da bergamotlu yeşil çay şişkinliği atsın diye çünkü her gün 2,5 litre su içiyorum. ya da akşamları sıcak çikolata yapıyorum içiyorum. yalnız her gün 4-5 kare kadar çikolata yiyorum. yani akşam abur cubur yerine değişik içecekler ve çikolata istersem eğer :) örneğin bugün iki tane elit choco eggy yedim bir tane de deniz kabuğu guylian.

kolay gelsin sana da canım kendine göre bi diyet bulman cok güzel ve güzel de kilo vemrişsin umarım istediğimiz kiloya ulasırız en kısa zamanda. bu arada sana bir çikolata önereyim ilk yemende biraz acı gelebilir fakat sonradan şekerli ve sütlü cikolataları için almayacak :KK1: üstelik kilo yapmayan bir çikolata bu markası Lindt %70 cacao. google a yazarsan tipini de görmüş olursun ben dene derim :nazar:
değişik tarifler hoşuma gider valla aynı şeyleri dön dolaş yemekten sıkılıyor insan :KK37:

annemle konuştum bugün indirim başlamış tüm mağazalarda ve bana kalem etek alacakmış. şu dapdar vücuda oturanlardan :18: 17 günüm var eğer medium beden eteğin içine girmek için :18:
iyi oldu gaza geldim:KK1:

aynada kendime bakıyorum da popo ve göbek uzamış resmen ya anlamıyorum acayip şeyler de yemedim ki hemen kilo alıyorum. :KK50:

bol bol su içiyorum. ama sürekli masa başında olmak çok kötü eve gidince 3 hafta spor yapıcam.

selamlar bugün biraz boğazım acıyor o yüzden ballı süt içmek zorunda kaldım :KK20:
sabah:
salatalık
peynir
5 zeytin
2 dilim çavdar ekmeği
yeşil çay

öğlen:
köfte
salata
2 çatal makarna

kolay gelsin sana da canım kendine göre bi diyet bulman cok güzel ve güzel de kilo vemrişsin umarım istediğimiz kiloya ulasırız en kısa zamanda. bu arada sana bir çikolata önereyim ilk yemende biraz acı gelebilir fakat sonradan şekerli ve sütlü cikolataları için almayacak :KK1: üstelik kilo yapmayan bir çikolata bu markası Lindt %70 cacao. google a yazarsan tipini de görmüş olursun ben dene derim :nazar:
değişik tarifler hoşuma gider valla aynı şeyleri dön dolaş yemekten sıkılıyor insan :KK37:

kereviz ve elma rendesini yoğurtla karıştır, yeşil kırmızı sarı biberleri közleyip minik minik dilimle baharatlarla yoğurtla karıştır, beyaz lahana havuç kereviz bunları bir güzel yoğur öldür yoğurtla karıştır, sonra kabağı ince ince dilimle balzamik sirkede beklet sonra süz o balzamiğin içine limon ve dereotu koyarak sos haline getir bir kaşık da zeytinyağı sonra kabaklarla karıştır çok güzel. bunların tuz oranları sana kalmış ister koy ister koyma :)

X