Nefroloji - Böbrek Hastalıkları Bobrekte kitle

Dilara 2225

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2020
178
37
41
Merhaba arkadaslar bobrekte kitle olan veya birtanidigi olan varmi birde mikro cerrahi ile almak ne demek basina gelen bilgisi olan varmi kanser demek mi

Merhaba arkadaslar bobrekte kitle olan veya birtanidigi olan varmi birde mikro cerrahi ile almak ne demek basina gelen bilgisi olan varmi kanser demek mi
Merhaba benm bobregimde kitle var kanser demek degil. Kitleye giden damarlari tikadilar 1 yil once. Kanamali gittigim icin operasyonla almadilar kitleyi.
Daha dogrusu kanamadan dolayi icerisi gorunmuyordu. Ama daha sonra da cerrahiye yanasmadilar cunku bibrekte % 70 kayip olacakti en az.

Çok geçmiş olsun annemde var kolon kanseri vardi iki sene gecti simdi genel kontrollerde cikti kitle de olabilir yag da olabilir pet çekilmesi gerekir dediler

Sizde kilo kaybi idrarda kanama veya bunun gibi belirtileri oldumu

Sizde kilo kaybi idrarda kanama veya bunun gibi belirtileri oldumu
Bende hicbir belirti olmadi bir gun asiri.derecede agri olustu . Bunun yaninda tansiyonum dustu ve hastaneye gittim. Hastanede mr cektiler ve orda bobrekte kanama tespit edildi. Hastaneye yatirdilar. Kanama kendi kendine durdu bi sur3 sonra. Sonra gun verdiler kitle tekrar beklenip kanama olmasin diye. Kitle de baya buyyk bu arada. Brnm kitlemin yag dokusu gibi diyebilirim icine kan doluyor besleniyor ve kanama oluyor.

Benim kayinvalidemde tesaduf eseri cikti. Halsizlik ve bayginlik disinda birseyi yoktu. Sonra kendiliginden gecince anlamistik
Kitlenin yeri sebebiyle acil ameliyat oldu bobregin tamamini aldilar Yuzde 98 3. Evreymis zara sicrasa heryere atlarmis sicramasi yoktu.
Kemoterapi uygulanmazmis
Su an sadece genel tek bobrek kontrolu var
Hayatina devam ediyor bir sorunu yok.

Tomografi de cekmis olabilirler. Inanin o sureci hatirlayamiyorum tam hangi hastanelere gittik ne kadar sure yattim hic haturlamiyorum

Allah sifa versin cok gecmis olsun cevabiniz icin cok tesekkurler

Kitlem icin kanser mi dedim . Hayir kanser olsa yuruyecek.halin olmazdi dediler bi arastirma test olmadi onla ilgili.

Sadece cok yalvardim kitleyi alin ben artik bunla.yasamak istemiyorum. Riskle yasamak istemiyorum dedim. Ki amaliyat olsaydim ozelde olacaktim. Doktor ben kasap degilim dedi beni gonderdi.

Gecmis olsun evet tek bobreklede yasaniyor daha yeni kolon kanseri ni bile Tam atlatamamisken insallah bobrek te cikmaz psikilojik olarak artik annem kaldirmaz

Sadece cok yalvardim kitleyi alin ben artik bunla.yasamak istemiyorum. Riskle yasamak istemiyorum dedim. Ki amaliyat olsaydim ozelde olacaktim. Doktor ben kasap degilim dedi beni gonderdi.
Insallah su Anda durumuz iyidir evet gercekten sorunlu degilse doktorlar herseyi alalim keselim demiyor en azindan bazilari bende tiroit ten ameliyat oldum birini aldilar biri kaldi acmisken ikisini Alin zaten digeride bozulcak dedik doktor almam nezaman bozulursa ozaman aliriz dedi belki bir ay sonra belki on yil sonra ama suanda almam dedi

Hacettepe universitesinde doktorlarim cok iyiydi iismlerini yazacagim. Lutfen bi once onlara gidin

Benim sikayetim zaten yoktu. Bi anda kanama oldu. Kanamadan dolayi olebilirdim. Cunku doktor kanamayi kendilerinjn durdurmadigini oyle bi ilac olmadigini. Artik kanayacak yer bulamayip oyle durdugunu soyledi.

Ben de bu sebeple tekrar ayni seyleri yasamak istemedim. Kitle damarlara tikanan boncuklarla su anlik durduruldu. Alinsaydi da bobrek kaybim olacakti. Ne olcak bilmiyorum.

Kanama dedigim de ic kanama oldu distan gorunmuyor kanama. Bana bi yerde tomografi bi yerde mr cekilmis. Tastan suphelenmisler renkli cekmemisler o yuzden sanirim.

Çok geçmiş olsun annemde var kolon kanseri vardi iki sene gecti simdi genel kontrollerde cikti kitle de olabilir yag da olabilir pet çekilmesi gerekir dediler

Metastazdan korkuyorsunuz ama hemen moralinizi bozmayın. İlla kanser yayılmış demek değil. Damar yoğunlaşması bile olabiliyor. İleri tetkiklerinizi yaptıracaksınızdır zaten.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…