Boğaz reflüsü

mathsbayan

Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2022
19
2
30
Merhaba uzun bir süredir boğaz ağrısı yaşıyorum. Özellikle konuşunca ve yürüyüş yaptığımda direk boğazım ağrımaya, yutma güçlüğüne neden oluyor. Gittiğim kbb doktorları endoskopiyle baktıklarında bir problem olmadığını ya da farenjit, reflü gibi teşhisler koydular. En son gittiğim prof boğaz reflüsü olduğunu söyledi. Lansor verdi. Yeni başladım kullanmaya bu tarz boğaz ağrısı yaşayanlar var mı n şer yapıyorsunuz

Mide reflüsünü biliyorum lansor onun için de kullanılıyor ama boğaz reflüsünü hiç duymamıştım. İyileştirici bi gargara vs vermedi mi çok geçmiş olsun

Mide reflüsünü biliyorum lansor onun için de kullanılıyor ama boğaz reflüsünü hiç duymamıştım. İyileştirici bi gargara vs vermedi mi çok geçmiş olsun
Lansor ve gaviscon şurup verdi doktor. Lansoru kullanıyorum ama şurubun tadı çok kötü geldi şurubu kullanamıyorum onun yerine eczacı rennie tablet verdi. Kullanmaya başlayalı bir hafta oluyor ama düzelme pek yok boğaz ağrım devam ediyor. Bir ay kullan dedi doktor sonra tekrar yanına çağıracak.

Yıllardır olan bir sorun zaten. Doktorlar farenjit tanısı koymuştu. Ama farenjite neden olan reflü dedi doktor. Çok konuştuğumda ya da az yol yürüdüğümde boğazda yanma ağrı başlıyor hemen
Gecmis olsun ,şu an nasılsıniz? Ben de KBB ye gideceğim yarın.Benim de geçen ay geçirdiğim agir bir bir grip sonrasi geniz akintim ,kulağımda tokluk ve ara ara olup kaybolan bogaz yanmam oluşuyor.Ben de arastirirken bogaz reflusunden şüphelendim kendimde.Size sadece lansor mu verdi? Başka ilaç vermedi mi?

Gecmis olsun ,şu an nasılsıniz? Ben de KBB ye gideceğim yarın.Benim de geçen ay geçirdiğim agir bir bir grip sonrasi geniz akintim ,kulağımda tokluk ve ara ara olup kaybolan bogaz yanmam oluşuyor.Ben de arastirirken bogaz reflusunden şüphelendim kendimde.Size sadece lansor mu verdi? Başka ilaç vermedi mi?
Lansor ve gaviscon şurup verdi ama sadece lansor kullandım hiç bir faydası olmadı. 5 kutu bitirdim ama hala aynı sorunları yaşıyorum

Reflü diyeti yapsanız bayağı bir rahatlarsınız. Alkol sigara kötü etkiliyor. Yemekten sonra 3 saat yatılmayacak yemekle beraber içecek tüketilmemeli. Yemekten sonra 1.5-2 saat su dahi içilmemeli. Süt ürünleri kontrollü tüketilmeli. Süt tamamen yasak. Sabah aç karnına elma sirkeli su. Eşim Ahmet aydının bir kitabını okumuştu onda yazanları uyguladı. Mide koruyucu lansor tarzı ilaçlar mide asitliğini azaltıyor kullanırken iyi geliyor ama uzun vadede zarar veriyor. Tam aksine elma sirkesi ile mide asitliğini artırdığında yiyeceklerin daha iyi sindirilip geri gelmesine engel oluyordu. Eşim askeri disiplinde tüm kurallara uyuyor ve olumlu sonuç oldu. Onun da yıllardır kronik farenjit problemi vardı düzeldi.

X