Saç Rengi ve Saç Boyama bol resimli topik..:) kahve köpüğü meraklılıarına, kızıllıktan kurtulmak isteyenlere

AyShE GuL

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2008
1.383
15
öncelikle şunu söylemeliyim ki kahve köpüğü doğal zemini küllü kumral ya da çok açık zemini olanların düşünmesi gereken bir renk özellikle de sarıyla karıştırılınca hoş bir renk çıkıyor ortaya..:KK31:

bunun gibi...:KK31: $25012009b.jpg ]ilk boyamada bu tonlarda olmasa da akınca bu hali alıyor tabiiii küllü bir zeminde ya da pilatin üzerine..

amaaaaa eğer doğal saç renginiz benimki gibi koyu kumral veya daha koyu tonlardaysa düşünmeyin hatta zemini koyu bir renge ya da kızıl yansımalı renklere boyanmış olanlar hiç düşünmesin bile hem rengi açmaz hem de çok yoğun bir kızıllık verir ve tabii o kızıllıktan kurtulmak da çok zor...

$photo0014p.jpg bu ilk kahve köpüğü deneyimim (zemin koyu kumral)...:97:

$kahve köpüğünden sonraki hali dipler.jpeg bu 2. kahve köpüğünden sonra ortaya çıkan rengin akmış hali (palette kahve köpüğü + sarı karışımı)

veee bu da kahve köpüğünün veridiği kızıllıktan kurtulmak isteyenler için gelsin..

kahve köpüğünden sonra binbir güçlükle elde ettiğim küllü rengim ..bazı arkadaşlar bilir maviye boyamıştım kızıllıktan kurtulmak için saçımın mavi ciladan sonraki halini merak edenler için ekliyorum...

$Photo-0031.jpg

$Photo-0037.jpg

bi kaç kez maviyle cila yaptıktan sonra küllü renklerle boyadım…
ve sonuç…:KK8:

$Photo-0068.jpg

rengi boyamayı düşünüp kararsız kalanlara, rengini merak edenlere ve sonuçta ortaya çıkabilecek kızıllıktan kurtulmak isteyenlere yeterince yardımcı olabilmişimdir umarım...:KK31:

.................

mavi cila olayına ve küllü rengi nasıl elde ettiğime gelince;

bir tüp mavi boyanın üçte birini
peroksitin de 4 te birini koydum
koymadığım peroksit kadar da ılık su koydum ( bunu küllümangodan öğrenmiştim teşekkür edrim burdan...:KK16:)
ve saçımın her tarafına hızlıca sürdüm saçımın koyulaşmaya başladığını farkettiğim an yıkadım ortaya mavi yansımalı koyu kumral gibi bir renk çıktı ama bu kısmı sürekli dışarda olması gerekli kişiler için çok riskli ben yaz tatilinde evde olduğum bi hafta yaptım bunu ilk hafta akmıştı ztn geriye resmini koyduğum sarı ton çıktı onun üzerine koleston perfect 12.11 bir süre sonra da koleston naturals 8.1 uyguladım 2 kez 8.1 uyguladıktan sonraki boyamamda adını hatırlamıyorum ama küllülerde çok başarılı diyebileceğim bir boyanın 7.1 ini uyguladım (tabii bunları peşpeşe değil bir süre bekledikten sonra yaptım) ve çıkan sonuç resimdeki gibi oldu..:KK31:

Son düzenleme:
ilk resim de çok tatlıymış rengi hoş beğendim ben diğerleri de giderek açılmş hepsi de yakışmış yahu :-)

cnm bende bu rengi cok istiyorum ama suan hamileyim dogumdan sonra insallahhhh :nazar:

peki benim sacim siyah 3 ay once siyah boyamistim ve doguma kadar acilir siyah diye dusunuyorum, kendi normal sac rengimde kumral gibi bisey oluyo koyu yani, bu rengi istesem hangi boya kac nr yapmam gerekir bilgin varmi cnm ?

Hmm.. Çok güzel bir paylaşım. Etiketleri düzenleyeyim ki herkes faydalansın:KK34:

Emeğine sağlık..

en son rengine bayıldım küllü kumral olana:)bende istiyom ondan:)sen nasıl mavi cila yaptın cnm o kısmını anlatırmısın :)

ilk resim de çok tatlıymış rengi hoş beğendim ben diğerleri de giderek açılmş hepsi de yakışmış yahu :-)

teşekkür ederim tatlm...:KK16:

en son rengine bayıldım küllü kumral olana:)bende istiyom ondan:)sen nasıl mavi cila yaptın cnm o kısmını anlatırmısın :)

cnm cilayı ilk mesajıma eklicem tşklr...:KK34:

ilk renk yüzünü solgun göstermiş gbi geldi bana

ilk renk derken :26: modatürkiye yazan fotoyu kastediyorsan o ben değilim cnm onu küllü zemin ya da pilatin üzerine kahve köpüğü ve sarı karışımı boyanınca ortya çıkacak renk hakkında fikir versin diye koydum..

cnm bende bu rengi cok istiyorum ama suan hamileyim dogumdan sonra insallahhhh :nazar:

peki benim sacim siyah 3 ay once siyah boyamistim ve doguma kadar acilir siyah diye dusunuyorum, kendi normal sac rengimde kumral gibi bisey oluyo koyu yani, bu rengi istesem hangi boya kac nr yapmam gerekir bilgin varmi cnm ?

hangi rengi cnm küllü olanı mı yoksa kahve köpüğünü mü...:26:

mavi boyayı nerde bulacam bebegimmmmmmm:)
adı varmı mavi boyamı diycem..ay öyle bi yerde yaşıyorumkiiii zor bulurum burada offffffff:KK43:

kahve kopugu tatlim :26:

cnm ilk mesjmda söylemiştim kahve köpüğünden tam sonuç almak için ya küllü bir zemin ya da pilatine kadar açılmış bir zemin gerekiyor yani açılması lazım saçlarının ama yoğun kızılımsı bir ton beni rahatsız etmez dersen açık sarılarla karıştırıp boyayabilirsin tabii siyah boyanın saçından iyice akması lazım yoksa tutmaz...

ayyy tatlım kusura bakam ben foroğrafa düzgün bakmadım anlaşılan ilk fotoya sen sandım
o kız solgun o zaman:KK37:
bi kaç kez maviyle cila yaptıktan sonra küllü renklerle boyadım… yazdığın yerde ki renk çok hoş geldi bana küllü olan doğal bi ton olmuş zamanla renk oturuyo daha güzel oluyo

kahve köpüğüyle sarıyı ne ölçüde karıştırdın ?çok güzel olmuş tam benim istediğim tonlarda:KK49:

ayyy tatlım kusura bakam ben foroğrafa düzgün bakmadım anlaşılan ilk fotoya sen sandım
o kız solgun o zaman:KK37:
bi kaç kez maviyle cila yaptıktan sonra küllü renklerle boyadım… yazdığın yerde ki renk çok hoş geldi bana küllü olan doğal bi ton olmuş zamanla renk oturuyo daha güzel oluyo

:))) tşekkr edrim tatlım :KK34:

cnm guzel bi paylaşm olmus tşkrrler.. bu arada kahve köpüğü senin aşağıda koyacagm renge deılde dıger kutuya benzemıs ... bu kutu daha frklı .. bu koyacagm tonu bn dha cok sevıyorum kşke bunuda verseydi :/

Eklentiler

• $Bpalette-deluce.jpg
    $Bpalette-deluce.jpg
    58,2 KB · Görüntüleme: 111
saçlarımı istedgm gibi sarı yaptıktan sonra bende kahve köpüğü boyıcam meragım kaldı :)

X