Bonding( kompozit dolgu) yaptıranlar ve hekim arkadaslarım

Littlemore

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2016
471
344
Merhaba,
Kızlar ön 4 dişim az çarpık. Bunlara kompozit dolgu ile uzatma düzeltme yaptırmak istiyorum. Dr olur dedi. Ama devlette yapıyorlarmı varsa hangi hastane ist için. Tavsiye verebilirmisiniz.
Yaptıranlar memnunmu
Yapılırken ağrı sızı vs oluyormu?
Özelde tanesine 700 dediler çok pahalı bana.

Bi klinikte 250 dedi. Malzeme kalitesini nasıl anlicaz ki hiç bilmiyorum. Dr arkadaslarda yazarsa çok minnettar kalırım.
Ha bu arada bnm diş eti de arada iltihaplanma sıkıntım var bildim bileli. Bi kaç yılda diş eti küretaj yaptırıyorm. Sene de 1 de diş tası temizleme. Bnm için sıkıntımılurmu bu işlem.:anne:

Merhaba doktor değilim ancak kırılan ön dişimde kompozit var. Özel hastanede yaptırdım doktorumun kendi kliniği de vardı. Baya estetik oldu, kararma yapmadı(çok temiz kullandım) dikkat ettim vs derken 1 yıl geçti ucundan çatladı yine. Doktorum demişti zaten kompozitler aşırı dayanıklı değildir ama diğet tedavilerden daha iyidir sağlam kökümüz var diye. Bu sene başka doktora yaptırdım yan dişini de estetik amaçlı yaparım dedi. Kırılma kesin yaşanıyor onu bilin, 250-350 arası iyi fiyat, malzeme ne olursa olsun çatlayacak. sıcak soğuk vs ekmek bile ısırmıyorum ben şuan. gözünüze çok batmıyosa yaptırmayın derim

Merhaba doktor değilim ancak kırılan ön dişimde kompozit var. Özel hastanede yaptırdım doktorumun kendi kliniği de vardı. Baya estetik oldu, kararma yapmadı(çok temiz kullandım) dikkat ettim vs derken 1 yıl geçti ucundan çatladı yine. Doktorum demişti zaten kompozitler aşırı dayanıklı değildir ama diğet tedavilerden daha iyidir sağlam kökümüz var diye. Bu sene başka doktora yaptırdım yan dişini de estetik amaçlı yaparım dedi. Kırılma kesin yaşanıyor onu bilin, 250-350 arası iyi fiyat, malzeme ne olursa olsun çatlayacak. sıcak soğuk vs ekmek bile ısırmıyorum ben şuan. gözünüze çok batmıyosa yaptırmayın derim
İşlem sırasında acı uyusma kanama vs oluyormu. Kırılmasına çok uzuldum ya

Acı ağrı vs hiçbir şey hissetmedim uyuşturulmadı da. Çok korkarım normalde ama doktorum sürekli kaldırdı bak aynaya şekline nasıl, beğendin mi, pürüzlü mü vs hep içim rahat olsun diye göstererek yaptı. Kanama da olmadı, benim bi toplu iğne başo kadar kırıktı güzelce düzledi o kısmı, pürüzlüydü kırılan yer. sonra yavaş yavaş dolguyu şekli vs halletti. Maalesef krılıyor. Ekmek ısırmak meyve ısırmak hayal yani benim için

Ben ön iki dişimin arasını kapatmak için yapmıstım. Baya oldu ama hala sağlamlar. Acısız ağrısız kısa bir işlem. 4 yıldır kullanıyorum. Dürüm falan yiyorum sürekli elma falan da kütürdetirim. Hiç sorun olmadı .

ak için yapmıstım. Baya oldu ama hala sağlamlar. Acısız ağrısız kısa bir işlem. 4 yıldır kullanıyorum. Dürüm falan yiyorum sürekli elma fal
Merhabalar, yaptıran kişiler cevap verirseniz çok mutlu olurum sırf bu konu için bu siteye üye oldum konu ile alakalı yazan yaptıran bir çok kişiye soruyorum kompozit dolgu ben de yaptırmayı düşünüyorum ama uzun vade de kalıcılığı gidişatı nasıl olur çok merak ediyorum, görüşlerinizi paylaşırsanız gerçekten çok memnun olurum çevremde yaptıran olmadığı için danışabileceğim kimse yok...

Merhabalar, yaptıran kişiler cevap verirseniz çok mutlu olurum sırf bu konu için bu siteye üye oldum konu ile alakalı yazan yaptıran bir çok kişiye soruyorum kompozit dolgu ben de yaptırmayı düşünüyorum ama uzun vade de kalıcılığı gidişatı nasıl olur çok merak ediyorum, görüşlerinizi paylaşırsanız gerçekten çok memnun olurum çevremde yaptıran olmadığı için danışabileceğim kimse yok...
Merhaba; ben 2 yıl önce ön dört disimi kompozit dolgu yaptırdım kendi dişlerim kadar rahat kullanıyorum herhangi bir ağrı sızı vs yok. Uyuşturmadan kısa sürede yaptı doktorum. Sadece ilk zamanlar ağızda yabancı madde hissi veriyor o kadar. Bu işlem sonrası gülüşüm değişti daha özgüvenli gülüyorum. Öncesinde saklardım.... herneyse bence yapın. Kırılırsa falan diye düsünmeyin. Gerçek dişlerimizde kirilabiliyor.

doktor 3 - 4 yıl dedi sonrasında renk değişikliği vs oluyormuş yani değiştirmek zorunda kalıyormuşuz sizin de henüz yeni sayılır inşallah uzun yıllar kullanırsınız ben 5 yıldan fazla kullanan varsa diye sizinle aynı yorumu yapsalar o zaman gaza geleceğim :)

Merhaba,
Kızlar ön 4 dişim az çarpık. Bunlara kompozit dolgu ile uzatma düzeltme yaptırmak istiyorum. Dr olur dedi. Ama devlette yapıyorlarmı varsa hangi hastane ist için. Tavsiye verebilirmisiniz.
Yaptıranlar memnunmu
Yapılırken ağrı sızı vs oluyormu?
Özelde tanesine 700 dediler çok pahalı bana.

Bi klinikte 250 dedi. Malzeme kalitesini nasıl anlicaz ki hiç bilmiyorum. Dr arkadaslarda yazarsa çok minnettar kalırım.
Ha bu arada bnm diş eti de arada iltihaplanma sıkıntım var bildim bileli. Bi kaç yılda diş eti küretaj yaptırıyorm. Sene de 1 de diş tası temizleme. Bnm için sıkıntımılurmu bu işlem.:anne:
Merhabalar, ben uzman bir diş hekimiyim. Dolgu ile yapılabilecek uzatma ve düzeltme işlemlerinde belirli bir takım sınırlar vardır ve gittiğiniz hekim arkadaşım bu sınırlar dahilinde size hizmet sunacaktır. Tek sorununuz çarpıklık ise ortodontik bir müdahaleyi de düşünebilirsiniz.

Televizyon vs. de gördüğünüz estetik sonuçları elde etmek için kullandığımız materyallerin belirli bir kalitede olması gerekmektedir ve en estetik sonuçlar için en iyi malzemeler kullanıldığında maliyet ne yazık ki yükselmektedir. Devlette genellikle en üst düzeyde kalitedeki estetik kompozit materyalin bulunması söz konusu olmamaktadır dolayısı ile belki işlem öncesinde kendinizi ekonomik olarak hazırlayıp özelde güvendiğiniz bir hekime gitmek sizin için daha tatmin edici bir sonuç elde edilmesini sağlayabilir. Malzeme kalitesini anlamanız tabi ki mümkün değil ama bir şey olması gerekenden daha ucuz ise o noktada şüphelenebilirsiniz.

Merhaba; ben 2 yıl önce ön dört disimi kompozit dolgu yaptırdım kendi dişlerim kadar rahat kullanıyorum herhangi bir ağrı sızı vs yok. Uyuşturmadan kısa sürede yaptı doktorum. Sadece ilk zamanlar ağızda yabancı madde hissi veriyor o kadar. Bu işlem sonrası gülüşüm değişti daha özgüvenli gülüyorum. Öncesinde saklardım.... herneyse bence yapın. Kırılırsa falan diye düsünmeyin. Gerçek dişlerimizde kirilabiliyor.
Merhaba dişlerinizle ilgili sorun neydi acaba ben de yaptırmak istiyorum ama sorduğum doktor sararma yapar dedi lamine önerdi onda da kucultme işlemi olacağından istemiyorum açıkçası

ben 12-13 yıl oldu yaptıralı (daha fazla da olabilir). Öyle belirgin bir renk değişimi olmadı. kahve, sigara vs tüketmememin de payı vardır. hafif soluk durmaya başladı son zamanlarda, o yüzden bir ara yeniletmeyi düşünüyorum. yaptırmasam da kullanılmayacak türden değil. soluk beyaz duruyor. bende ara doldurmak için değil, uçta gelişim eksikliği gibi bozukluk vardı onları düzeltmek için yapıldı. yapan hekime, kullanılan melzemeye göre de değişiyordur sonuç sanırım. şahsen memnunum bu yöntemten. sağlam dişimin kesilmesini istemedim, o yüzden başka yöntemlere yönelmedim.

Merhaba; ben 2 yıl önce ön dört disimi kompozit dolgu yaptırdım kendi dişlerim kadar rahat kullanıyorum herhangi bir ağrı sızı vs yok. Uyuşturmadan kısa sürede yaptı doktorum. Sadece ilk zamanlar ağızda yabancı madde hissi veriyor o kadar. Bu işlem sonrası gülüşüm değişti daha özgüvenli gülüyorum. Öncesinde saklardım.... herneyse bence yapın. Kırılırsa falan diye düsünmeyin. Gerçek dişlerimizde kirilabiliyordokyorunu
doktorunuz kim bende yaptırıcam düzgün yapan doktor arıyorum

merhabalar hangi hekime yaptırmıştınız acaba?

X