Borç Ödeme Günlüğü-01.04.2024

Dün borsa birhayli düştü haliyle benim de kasam ekside suan. 15000 tl den 13000 tl ye düştü. gün sonu 15 bin üstü olunca hemen cekip biryere ödeme yapıyorum. umarım kısa sürede toparlanır.

Arac ile sınavımız bitmeyecek bu sefer de teker patlamış ön iki tekeri yenilememiz gerekecek orta kalite teker 1800 tl. toplamda 3600 tl kadar masrafımız olacak.

maaşlar da bayramdan sonra yatacakmıs. ne yapacagımızı merak ediyorum

Üniversite ve kpss hazırlıgım güzel gidiyor. YKS için hergün düzenli kitap okuyup test çözüyorum ve yine hergün youtube den 2 video izliyorum.

pazartesi gününden itibaren işyerimde ayrı yoğun eve gidince yemek mi yapsam evi mi toplasam ders mi çalışsam borsadan sirket grafik mi baksam sasıp kalıyorum. sanırım sayor.atlik planlama yapıp dakika geciktirmeden uymam gereki

Yolumun üstündeki manavdan patates, domates, salata, ıspanak marul aldım. 225 tl

Peynir, lor peyniri ve yufka 240 tl

Bugun baska harcamam yok. Hayat cok pahalı.

Doğalgaz faturası kesilmiş 1510 tl.
Telefon faturası 270 tl
Su faturası 190 tl
Elektrik faturası 300 tl gelmiş

Eşim ayın 5 inde maaş alacak ama kesintilerden elde ne kadar kalır veya kalır mı bilmiyorum

Bugün işe baya geç kaldım. Planlama yapamadım. Dün akşam ıspanak almıştım onu yıkayacaktım ama kaldı. Eve gidince ıspanak ları ayıklamak yıkamak zor olacak umarım iftara yetişir.
Dün akşam yatmadan 15 dk evi topladım. yarım saat kitap okudum yarım saat türkçe testi çözdüm.
1 matematik videosu izledim.

9 günlük tatilin ilk günü. Detaylı temizliğe ve yks için bir dersi bastan sona bitirmeye karr verdim.
Ayın 5 inde eşim maaşını aldı. Tabi bir kısmı şcraya kesilip buyuk kısmı da eksi hesaba kesildiği için elimize 8 bin tl kaldı. Benim ve babamın maası bayramdan sonraya kaldıgı için 10 gün baya sıkısacagız.
Doğalgaz faturası su fat internet telefon elektrik toplamda 3 bin civarı tutuyor.
Geriye 5 bin tl kaldı.
1-1500 tl arası kzıma bayramlık alacagım. Eşim ve ben olanlardan idare edecegiz.
Geriye 3500 kaldı. 500 tl mazot için ayırdık.
10 günlük süreç için 3 bin tl kaldı. Kızın ıslak mendili, gazlı bezi, izotonik, alt açma bezi, depend, eldiven, desenfektan hiç kalmadı.
Eve süt yumurta haftalık pzar alısverişi yapılması gerekiyor. Umarım yeterli olur.
Ödemeler malesef kaldı.

Ayın 15 i maaş günüydü sağolsun geldiği gibi bitti

*34.000 yatan maaş-toplamda 11 bin tl eksi hesapların ve kredi kartlarının faizlerine ödedim.
*6.500 tl babamın üstüne olan kızımın son okul taksitini yatırdım. temmuz ayında aylık 18.000 tl olarak tekrar baslayacak. zam ayı oldugu için oyle bir güzellik yaptı okul.
*yine 6000 tl babamın üstüne olan kredi taksitini yatırdım son 1 taksit kaldı inşallah.
*babam bu ay destek olamadı aksine ben toplamda 5.000 attım bayram öncesi. Ayın 5 i maaş günü belki o zaman gönderebilir.
*ev faturaları-kasap-manav-araca gaz vs derken bir 4 bin tl de öyle harcandı.
*6000 tl yapılandırdıgım kredi kartına yatırdım.
*elimde maaşa kadar1.5-2 bin civarı kaldı. ayın 5 inde eşim cuzi bir miktar maaş alacak onunla da 15 ine kadar götürürüz heralde.

önümüzdeki ay babmın son kredisi oldugu için ve temmuz da zamlı maaş alacagım için kendi ödemelerime biraz daha fazla yapabileceğim böylelikle ödediğim faiz azalacak. öyle veya böyle bir şekilde cıkacagız bu işin içinden inşallah

Günaydn.
*Bugun babam 12.000 tl gönderdi.
Yapı kredi 300 tl ödendi kalan toplam borç 1100 tl
*Babam akbank kredi 1400 tl ödendi kalan 7 taksit toplam 9800 tl
* babam akbank kredi kartı 460 tl ödendi
Kalan toplam borç 2300 tl
* benim vakıfbank yapılandırılmış kredi kartı taksiti 6500 tl ödendi kalan toplam 110 bin tl

*Katılımevim aldıgımız bir arac vardı taksitleri devam ediyor. 2700 tl ödendi/ kalan 5 taksit/kalan toplam 14.000 tl
* çogu borcun toplam kalan tutarı 30 bin tl altına düştü. Temmuz ayından sonra bir ksmı biterse buyuk ödemelere ara ödeme yapabilecegim.
*mayısın son haftası eşimin ek olarak çalıştıgı işlerinden ödeme alacak 20 bin civarı. Borsaya koyup günlük işlemde aldıklarımla ödeme yapmaya devam etmek istiyorum

Sabah işe gelirken 2 simit 1 ayran aldık 40 tl ödendi.
Öğle yemeğini dısarda yemeyecegim bir yemek ort 200 tutuyor. Evden de getiremedim bugun idare.

X