Boşanma davasında ses kayıtları

LarkeTanner

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2020
2.202
2.075
33
Merhaba arkadaşlar . Karşınızdaki kişinin telefonla ses kaydını almak suç diye biliyorum. Fakat karşınızdaki kişi mesajla hiç bi şekilde tehdit hakaret vs de bulunmuyor bunları telefonda yapıyorsa yani başka ispat etme imkanımız yoksa bunu ses kaydı alıp mahkemeye sunabilir miyiz? Daha önce boşanma davasında bunları kullanan oldu mu ? Sorun yaşadınız mı? Ayrıca tehdit ve hakarettten de şikayetçi olmak istiyorum. Şahsıma iffetime yönelik ağır hakaret ve küfürler var .

Ses kaydı alın.. adama da sesini kaydediyorum deyin bilsin. O zaman delil olur diye düşünüyorum gizli değil. Konuşturun bir yerinde bak kayda alıyorum deyin.
İyide öyle dersem konuşmaz ki zaten. Gerçi geçen konuşmada dinlet annene de dinlet mahkemede lazım olur sana demişti ama kayda al demedi. Onu rızası var sayabilir miyiz ?

Al ses kaydını birşey Olmaz.. Gidip savcılığa şikayet edin uzaklaştırma alın ve alırken bunu kullanın..

Hukuka aykırı delildir bahsettiğiniz ses kayıtları. Normalde kabul görmez ama boşanmada kabul edildiği kararlar var yok değil. Sonuçta özel hayatın gizliliği eşler arasında biraz daha farklı.

Siz sunun bakalım mahkeme kabul edebilir de. Bu konuda Yargıtay kararları var araştırıp dilekçenize ekleyin.

Hukuka aykırı delildir bahsettiğiniz ses kayıtları. Normalde kabul görmez ama boşanmada kabul edildiği kararlar var yok değil. Sonuçta özel hayatın gizliliği eşler arasında biraz daha farklı.

Siz sunun bakalım mahkeme kabul edebilir de. Bu konuda Yargıtay kararları var araştırıp dilekçenize ekleyin.
Ciddi ithamlar var hakkıma . Sürekli bağırıp çağırıyor ve sürekli ağır küfürler ederek konuşuyor. Ben ses kaydı almaz isem nasıl ispatlayacağım? Nasıl kendimi koruyacağım? Nasıl inanacaklar bana ? Bir yerde mecburum diye düşünüyorum.

Ciddi ithamlar var hakkıma . Sürekli bağırıp çağırıyor ve sürekli ağır küfürler ederek konuşuyor. Ben ses kaydı almaz isem nasıl ispatlayacağım? Nasıl kendimi koruyacağım? Nasıl inanacaklar bana ? Bir yerde mecburum diye düşünüyorum.
Uzaklaştırma talep edebilirsiniz. Hassas bir konu olduğu için kabul görüyor genelde.

X