Boşanma süreci lütfen YARDIM

elanez

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2024
1
0
31
14 senelik evliyim bi oğlum var ve boşanma sürecine girdim aldatığını öğrendim en son olarak çok duygusal boşlukdayım içim daralıyor huzursuzum iyi değilim nasıl toparlicam hicbir fikrim yok. Tabi bu aldatmaya gelene kadar ne saygımız kaldı ne sevgimiz aslnda aramızda birlikde hic bir paylaşımımız kalmadı vs . Kendisi hata suan bu boşanma sürecinde beni sucluyor cabalamadık itin beni istemedin bıraktın beni diye . Çok kötü hissediyorum içim daralıyor boşluğa düşüyorum napcam nasıl atlatcam bilmiyorum bu hissler gecıyormu ?

Öncelikle evli degilim.Sizi belki anlayamam ama empati kurabiliyorum çünkü defalarca düşündüğüm evliliğe karşı uzak durduğum bir konu bu ..ALdatmanin bir nedeni yoktur, olmamalı abla ya .Yani bence eşin kolaya kaçıp seni suclami.Şöyle bu tamamen onun karakteri ile alakalı bir şey.Kendini suçlama ve de eğer bir şeyler bittiyse ve eşin de pişman değilse bosan.Cocuklar olduğu için genel de aileler sürekli bir seylerin üzerini örtmeye çalışır ama öncelik her zaman insanın kendisi olmali.Evet evli değilim ama sürekli bir şeyler okuyup psikologlar vs takip ediyorum ve bu benim sana bir kız kardeşin olarak tavsiyem.Sunu da unutmamak lazım evlenmek kadar boşanmak da bir sınavdır,bir şanstır .Yani çok üzüldüm keşke böyle olmasaymis ama bu süreçte öncelikle kendine değer vermeyi bırakma ve oglun için güçlü olmaya çalış.Rabbim yardımcın olsun ve sabrını versin.Dualarim seninle olacak

Benim annem babam torunları varken boşandı. 3 kardeşiz, kardeşim 10 yaşındaydı o zaman. Biraz olaylı oldu hepimiz çok yıprandık ama geçiyor. Mutsuzsanız evliliği sürdürmeye gerek yok ki zaten olucaksa bu ayrılık bir gün illa oluyor. Yıpranmaya ve çocuğunuzu yıpratmaya izin vermeyin.
Bide aldatma mevzunuz varsa daha hiç bir şekilde güveniniz kalmaz ki sürekli aklınızda bi şüphe olur. Dünyada tek boşanan siz değilsiniz..

X