Bulaşık Makineleri bosh marka makinem var

Bosch, siemens, samsung, arçelik aslında güzel ve kullanışlı markalar. Alt veya arka tarafındaki kapağı açıp temizledin mi? Belki hortumunda sıkıntı var. Buradan yardım edemeyiz, servise göster bence.

hiç memnun değilim tam yıkamıyo ayrıca nekadar beklersem bekleyim ıslak bırakıyor ne yapmam lazım ?
Hangi model, biz de yeni Bosch bulaşık makinesi aldık, yıkama bittikten sonra acayip bir plastik kokusu var, araba lastiği gibi kokuyor. Sizin de öyle mi? Ben müşteri hizmetlerini aradım servis gönderecekler.

Bizimki de Bosch adına güvenip tercih ettik ama asla tavsiye etmiyorum .

Bende bosch kullaniyorum aksine cok memnunum. Deterjanla ilgili sıkıntı yasiyor olabilir misiniz?

Tam olarak hatırlamıyorum ben genel olarak program performanslarından memnun değilim.
Yıkamasına bir şey diyemem benim matlaşmış kaşıklarımı pırıl pırıl yaptı. Deterjandan kaynaklanıyor olabilir. Hangi deterjanı kullanıyorsunuz? Ben bir ara Pril’in sıvı bulaşık deterjanını kullandım bütün tencerelerimi matlaştırmıştı.

Deterjanla alakali olabilir...

ayrica ayri bir tuşu oluyor genelde -15 dakikalik kurutma programi-
Yani eskiden kurutma programi normal yikama programi icine dahildi...sonradan elektrik tasarrufu olsun diye ayirdilar diye biliyorum.
Ben mesela 70 derecede kurutma özelliğini acmiyorum...
Ama 40 derecede yikarsam basıyorum tuşa..bazi plastikler haric hepsi kuru çıkıyor.

Ayrica kaliteli deterjan kullanin...
Ben şuanda finish kullaniyorum ve memnunum

Yıkamasına bir şey diyemem benim matlaşmış kaşıklarımı pırıl pırıl yaptı. Deterjandan kaynaklanıyor olabilir. Hangi deterjanı kullanıyorsunuz? Ben bir ara Pril’in sıvı bulaşık deterjanını kullandım bütün tencerelerimi matlaştırmıştı.
Uzun yıllardır kimyasal deterjan kullanmıyorum , şu an ki makinede de hiç kullanmadım . Sadece bir çok organik marka denedim . Şu anda da green clean markasını kullanıyorum .

Forumda yeri geldikçe Bosch, Siemens alınmamalı, kötüler, alacaksanız Alman üretimi olan serilerinden alın dediğimde kaç kişi uydurmakla itham etti beni, yok annesi yıllardır kullanıyormuş, yok anneannesi şöyleymiş... Eskiden evet, artık hayır.
Üzülerek söylüyorum alacağınız malın üretim yerine bakın ülkemiz ise uzak durun. Bu teknolojik şeyler için geçerli, gıdada yerli olmasına özen gösterin.

Alman üretim Bosch, Siemens ya da LG, Miele (ona para yetmez gerçi), Samsung.

X