Saç Bakım Ürünleri Brezilya fönü markası bilen? Brezilya mı Amerika mı?

baharguzeli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2016
338
228
Merhaba hanimlar evde kendim brezilya fonu yapmak istiyorum ama ne cok pahali bir urun ne de cikan gazdan oldurecek kadar dandik bir urun kullanmak istemiyorum.. daha once deneyimlediginiz onereceginiz markalar var midir? Bir suru buldum ama kullananlarin yorumlarini goremedim. Eger uygun fiyata bulamazsam bir diger secenek de 90 tlye enzo markasiyle brezilya fonu yapan bir kuafor var. Bio gold gibi 25 tlye aldiklari %100 zehir bir urun olmasindan korkuyorum ama 200 300 de veremiyorum.. napsam bilemedim

Selam,

Brezilya fönü yaptırmayın! İçindeki zehir resmen. Uzun vadede kansere sebep olabiliyor. İçinde bulunan formaldehyde maddesi saçın düzleşmesine sebep olan madde ve bu madde kansere sebep oluyor. Derinle kesinlikle temas ettirme. Ben de 3 kere Brezilya fönü yaptırmış bir mağdurum. Son yaptırışım iki hafta kadar önce oldu fakat inanılmaz derecede saçlarım dökülmeye başladı banyoda. Saçıma deniz tuzu uyguluyorum ki etkisi gitsin ve saçımı daha kötü yapmasın.
İçinde formaldehyde bulunmayan ilaçların özellikleri ise yine kimyasal içermeleri kimyasalların ısıyla etkileşime girdiklerinde formaldehyde'e dönüşmesi. Yani çok çok zararlı.

Yabancı dilin varsa şunu mutlaka oku (yoksa da google translate'ten çevirebilirsin)
http://www.short-hair-style.com/does-brazilian-blowout-cause-hairloss.html

Saçlarımız geri dönülemez şekilde hasar alabilir, yaptırmamak en iyisi!

İyi geceler

X