Saç Rengi ve Saç Boyama Bu bakır kahve tonunu nasıl elde edebilirim?

Borellus80

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2018
4.862
16.731
42
Çok güzel gerçekten ,peki açıkla koyu kumral arası saçtada ilkte bu rengi almazmı ne kadar zaman sonra yapmak gerikir bi daha oturması için rengin.
Ben hiç açıcı kullanmadım,daha önceleri sadece kahve ve kumral tonları boyuyordum.Çok açık değildi saçlarımın rengi.Bu rengi bakır tonlarını üst üste boyayarak elde ettim,bakırda sürekli tazelemeniz gerekiyor zaten aktığı için,yaklaşık bir senedir bakir tonlarını kullanıyorum ama her boyamaya yıpranmaması için %6 lık yani 20 volüm oksidan ilave ediyorum boyaya.

Son düzenleme:

Adaadalardan

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2022
705
1.039
31
Beyaz tenli ve çilliyim daha önce kızıl saç kullandım ama çok turuncu olduğu için boya olduğu belli oluyordu. Şimdi böyle bir renk boyamak istiyorum doğal görünmesi için. Boyadığıma değecek kadar turunculuk katsın ama açık kahverengi de barındırsın istiyorum. Bununla ilgili bilgisi olan varsa lütfen yazsın. Şu an saçımda hiç işlem yok 3 yıldır boyamıyorum.
Palette altın pırıltılı toffee - 765

gmzoo

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2021
39
20
Ben hiç açıcı kullanmadım,daha önceleri sadece kahve kumral tonları boyuyordum.Çok açık değildi saçlarımın rengi.Bu rengi bakır tonlarını üst üste boyayarak elde ettim,bakırda sürekli tazelemeniz gerekiyor zaten aktığı için,yaklaşık bir senedir bakir tonlarını kullanıyorum ama her boyamaya yıpranmaması için %6 lık yani 20 volüm oksidan kullanıyorum.
Anladım teşekkür ederim,hangi markayı kullanıyorsunuz.

Borellus80

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2018
4.862
16.731
42
Anladım teşekkür ederim,hangi markayı kullanıyorsunuz.
Market boyası kullanmıyorum,kuaförlerin kullandığı tüp boyalar var onlardan alıyorum çünkü onların renk seçeneği çok daha fazla ve daha profesyonel sonuçlar veriyor.Genellikle neva color bakır tonlarını tercih ediyordum ama en son silky coloration diye bir boya kullandım.İnternetten sipariş verebilir ve ya kozmetik depolarından temin edebilirsiniz bu tarz boyaları.En son kullandığım boyayı ekleyeyim size.

Eklentiler

• 20220531_113036.jpg
    20220531_113036.jpg
    54,9 KB · Görüntüleme: 20

gmzoo

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2021
39
20
Market boyası kullanmıyorum,kuaförlerin kullandığı tüp boyalar var onlardan alıyorum çünkü onların renk seçeneği çok daha fazla ve daha profesyonel sonuçlar veriyor.Genellikle neva color bakır tonlarını tercih ediyordum ama en son silky coloration diye bir boya kullandım.İnternetten sipariş verebilir ve ya kozmetik depolarından temin edebilirsiniz bu tarz boyaları.En son kullandığım boyayı ekleyeyim size.
Çok teşekkürler resminide koymuşsunuz zaten aynisini bi deniyeyim iyi oldu eklediğiniz.

Borellus80

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2018
4.862
16.731
42
Çok teşekkürler resminide koymuşsunuz zaten aynisini bi deniyeyim iyi oldu eklediğiniz.
Rica ederim ama bu boyada 1 kutuya 1,5 oksidan kullanılması gerekiyormuş normalde,yani 50 ml boya+75 ml okdidan ama benim beyazım çok olduğu için 50 ml+60 ml gibi bir karışım uyguladım.

Son düzenleme:

Stanislao

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2022
30
23
21
20220609_213416.jpg
20220609_212048.jpg

Selamlarr palette tarçın bakır ile yoğun bakırı karıştırıp saçıma boca ettim ve ortaya bu sonuç çıktı güzel tuttu sayılır. Kaşlarımı da boyadım aynı boyayla