Bu bizi çok oynatacak parmağında 🤭

Shusui

Guru
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2010
2.772
8.393
IMG_20221222_110955.jpg

Tip bu hanımlar. Eşimin arkadaşının kedisi doğum yaptı. Ücretli sahiplendirmeye kıyamadılar , bildiğimiz güvenli yere gitsin bebişler dediler ve tüm itirazlarıma rağmen bu oğlanda bize geldi. İtiraza gerek yokmuş, ben daha önce 6 yıl golden cinsi köpek baktığım için o kadar zor olacak zannettim ama köpeğe göre çok daha kolaymış bakmak. 2.5 aydır bizimle şu an 4.5 aylık.

Daha önce kedi bakmadığım için normal mi bunlar sormak istedim. Mesela büyük örtünün altına elimi koyup oynatıyorum , zıplıyor yakalıyor falan. Bir süre yakalamasına izin vermezsem ağzıyla örtüyü kaldırıp atıp elimi ısırıyor 🤭 Tezgaha çıkmasına ben kızıyorum. Tezgahta basarsam hemen kaçıyor ama eşim veya kızım yakalarsa öylece duruyor. Hatta eşimden mama istiyormuş. Ve en fenası kızım ilk başta çok sıkıştırdı. Hep acıyla miyavlıyordu ve ben koşarak gelip kızıma kızıyordum. Şimdi aynadan görüyorum kızım kendi bebeğiyle oynuyor. Yanına gidip oturup öyle bir bağırıyor ki sanki bir yerini kesiyorlar. Kızımda 4.5 yaşında anne gerçekten bir şey yapmadım diye ağlıyor. Baya tuzak kuruyor. Gelip oturuyor önüme miyav miyav miyav , noldu diyorum yürüyor takip ediyor muyum diye bakarak. Takip ediyorum beni farklı yerlere götürüyor evde orada beraber oturacağız. Duşakabinin içine, kendi kum kabının yanına , yatak odasında yatak ile petek arasına falan. Orada oyun oynayacağız yada onu seveceğim. Kalkar gelirsem yine geliyor miyav miyav. Görmezden gelirsem de küfreder gibi Mav muv mi miv birşeyler diyor 🤣

Hem komik geliyor hem de merak ediyorum acaba zeki mi bu diye. Numaralar falan mı öğretmeye başlasam acaba 🤭

ya kedilerin bulundukları yeri ele geçirme gibi huyu var. sizin eve aldığınız kedi belli bir süre sonra sizi hizmetçi kendini efendi olarak görmeye başlıyor. bende de var böyle bir hanımefendi. ne sevdirir ne öptürür. ama et but bişey yenildiği zaman masanın karşısına geçer bir acındırır kendini sanki dünyanın en masum kedisi sanki bilmiyoruz onun ne düzenbaz olduğunu. yani kısaca kediniz evet çok zeki ve sizi parmağında oynatıyor. ama iyi ki varlar onlarda olmasa bu hayat geçmezdi

çok sevimli yaaaa ölürüm ben onaaaa evet zeki parmağında oynatacak sizi ama bundan çok keyif alacaksınız 💖💖💖

X