Bugün hamile olabilcegimi ögrendim

Mrs3535

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2018
103
162
Merhaba,

az önce üc tane gebelik testi yaptim ve hepsi positiv cikti. Nerdeyse hic bir erken gebelik belirtisi yasamadigim icin acikcasi hic beklemiyordum. Istedigim bir gebelik oldugu halde duygularim cok karisik onun icin size sormak istiyorum ilk hamileliginizi ögrendinizde nasil his etmisdiniz? Beni birden korku sardi sanki biraz daha bekleseymisiz, özgürlügümüz elden gidiyor gibi :) Istenen bir gebelikte bu duygulaar normal mi? Iki hafta sonra doktor randevum var ultrason icin, o güne kadar kafamda yokmus gibi düsünmek istiyorum yoksa günler gecmez :) ve birde yarin ilk covid ignemi olacaktim, sonra doktorumu arayaip ne yapmam gerektigini soracagim ama gebelik ve asi konsunusa tecrübesi olan arkadaslar bildiklerini paylasirsa sevinirim :)

Koredizisever

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2021
474
324
25
Asiyi erteleyebilirsin . 0 dan bir insanin buyume sorumlulugunu almak tabiki karmasik duygulara yol acacaktir. Umarım guzel rol model olursunuz ebeveyn olarak

MahidevranSultan

Yıllar geçse de üstünden, bu kalp seni unutur mu..
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2020
4.877
5.541
Ben baya bi şoka girmiştim şimdi benim içimde bi bebek mi var,yani ben şu an dünya üzerinde birinin annesi miyim, biri bana anne mi diyecek ,acaba cinsiyeti ne, eşime nasıl söylesem,bunun gibi düşünceler ard arda dolmuştu içime ama çok güzel heyecanlar:)) sağlıkla kucağına alırsın inşallah❤️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-07-2022

Hamileliğimin 11. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 207 gün kaldı.

Bebeğinizin vücudu düzelmeye devam ediyor. Gövdesi uzar ve duşusu daha dik olur. Rahminizin boyu artık küçük bir greyfurt büyüklüğünde. Bu hafta sonunda bebeğiniz yaklaşık 30 ml (3 çorba kaşığı) amniyotik sıvı işçinde yüzüyor olacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 8 gr. - Yaklaşık boyu : 31 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Zmrtf

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2013
101
44
Merhaba,

az önce üc tane gebelik testi yaptim ve hepsi positiv cikti. Nerdeyse hic bir erken gebelik belirtisi yasamadigim icin acikcasi hic beklemiyordum. Istedigim bir gebelik oldugu halde duygularim cok karisik onun icin size sormak istiyorum ilk hamileliginizi ögrendinizde nasil his etmisdiniz? Beni birden korku sardi sanki biraz daha bekleseymisiz, özgürlügümüz elden gidiyor gibi :) Istenen bir gebelikte bu duygulaar normal mi? Iki hafta sonra doktor randevum var ultrason icin, o güne kadar kafamda yokmus gibi düsünmek istiyorum yoksa günler gecmez :) ve birde yarin ilk covid ignemi olacaktim, sonra doktorumu arayaip ne yapmam gerektigini soracagim ama gebelik ve asi konsunusa tecrübesi olan arkadaslar bildiklerini paylasirsa sevinirim :)
Hayırlı olsun 🥰🥰ben de 2 gün önce kan testi verdim beta hcg 12.2 çıktı ..Bugün yne kan vereceğim ..Tam olarak ilk ne zaman kadın doğuma gittiniz ? Ne zaman gitmeliyim bilmiyorum ..Adetime 2 gün kaldı ..ben de aşı olmadım ve çalışıyorum pcr istiyorlar ama aşı olamayacağım sanırım 😭doktora gidince danışacağım ben de 😊

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-05-2022

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 161 gün kaldı.

Bu hafta içinde bebeğiniz hızlı ve tüm vücut olarak büyüdü. Mecvut yapı ve uzuvları genişledi ve daha gelişmiş hale geldi. Bebeğinizde yeni bir yapı oluşmadı. Bebeğinizdeki büyüme atağı, aynı şekilde sizde de gözleniyor. Meyve, sebze, tahıl, kepek gibi içinde yüksek miktarda lif içerin gıdalar tüketmek, kabızlık sorununuza yardımcı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Mrs3535

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2018
103
162
Hayırlı olsun 🥰🥰ben de 2 gün önce kan testi verdim beta hcg 12.2 çıktı ..Bugün yne kan vereceğim ..Tam olarak ilk ne zaman kadın doğuma gittiniz ? Ne zaman gitmeliyim bilmiyorum ..Adetime 2 gün kaldı ..ben de aşı olmadım ve çalışıyorum pcr istiyorlar ama aşı olamayacağım sanırım 😭doktora gidince danışacağım ben de 😊
Ben 7. haftada gittim, yurt disinda yasiyorum, burada kan testi yapmiyorlar bebegin kalp atisi ultrasonla belli olabilcegi zaman doktor randevu veriyor :) bende ne yazik ki asimi olamadim ve kadin doktorum dogumdan önce olma dedi

Sedose

Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2021
327
224
26
Merhaba artışınız ne durumda acaba. Benimde adete 3 gün kala 17 çıktı. Bir gün kala 26 çıktı

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-07-2022

Hamileliğimin 8. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 224 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin kol gelişimi kritik dönemi sona erdi. Bebeğinizin kolları artık doğru yerinde ve doğru oratısal boyutunda. Hala perde şeklinde olsada bebeğinizin el ve ayak parmakları belirginleşmeye başladı. İkinci adet dönemini geçirmiş olmanız gerekiyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2 gr.