(¯`¸·´¯)Bunlar da Benim Canlarım(¯`·¸´¯)

nevbahar

Herkes Olmuş Sahtekar
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2007
3.910
13
39
Beslediğim birtanelerimi sizinle paylaşmak sizinle tanıştırmak istedim bende:1rolleyes:

Bu şeker benim fıstığım.Aslında 3.Fıstıkta diyebiliriz çünkü daha önce 2 tane fıstığımı kaybettim:çok üzgünüm:Bu Fıstığım tamamen patrondur isterse gelir kendini bi güzel kaşıtır beğenmesse ısırır:)Evde biz yokken de dahil sürekli salıktır. Salon kendisinin asıl mekanıdır:)İşten geldiğim gibi kesin 1 saatim onundur sonraki boş dakikalarımdada hep yanımdadır:sm_cool:

03072007160kd8.jpg

Bunlarda 16 haziranda evime yatılı gelen canlarım kapluşlarım:)

16062007153th5.jpg

Isıtıcının üstünde duran erkek olan kapluşum adı Zibidi ama daha sonradan bir arkadaşım ekleme yaptı ve Zibidi Şevket olarak adı kesinleştirildi:) Kayanın üzerinde duran dişi kapluşum adı Zilli ama burdan sevdiğim bir arkadaşımın adınıda ekledik ve Zilli finduk olarak adını kesinleştirdik:)İkiside çok fena bu resimlere göre boy attılar büyüdüler çok tatlılar sürekli bir açlık döngüsü içinde kimi ayakta görseler saldırıveriyorlar akvaryum camına:Roflol:Onları izlemek büyük keyif

19062007155gt6.jpg

Büyük bir hayvan aşığıyım hayatımdan hiç eksik olmadılar Allah'ta eksik etmesin onların bana verdiği haz karşılıksız çıkarsız sevgi başka yerde asla bulamayacağım türden bir sevgi. Umarım birgün herkez hayvansever olur!

Hayvanların çok güzel canım doymak bilmiyor diyorsun kesinlikle bir kapluşuna 5 veya 6 tane yem ver bu yemleri istersen ikiye böl sabah ve akşam olarak verebilirsin ama kıyamam falan dersen ki eğer sonucunu sana söyliyim obez olmaktır ve bu bir hastalıktır sağlıklı büyümelerini istiyorsan dediğim miktarda yem verirsin :)

Canım öncelikle teşekkür ederim a.s.ama ben bir kapluşuma günde 3 yada bazen ekstra 4 tane yem veriyordum:uhm:6 fazla olmaz mı daha 1 aylıklar ama:uhm:zaten acıyıp hep koşmalarında yem versem yavrularım çatlardı sanırım obezlikten:Roflol:

Doğru veriyorsun canım benim kapluş büyük olunca ona göre söyledim kusura bakma yanlış bilgilendirdim senide

çok tatlılar nevbaharcığım hayvan sevgine şapka çıkartılır iyiki varsın sevgiler

Çok teşekkür ederim.Bende sizin yorumlarınızı zevkle takip ediyorum hayvanlarımız hakkında böyle düşünen insanlarımızın halen olması çok güzela.s.

Kapluşlarımın evime ilk geldiği zamanlardan bir anı ozamanlar yemi ikiye bölüp yiyorlardı şimdi ise elimden yemi kapmalarıyla yutmaları bir oluyor:)

[youtube]yA1VuYr4J2k[/youtube]

yerım onları ben bende cok baktım.en son aldıgım bayagı buyudu.kocaman oldu.ama sonra kabuugun altı erıdı yumusacık oldu sonra veda ettı.

yerım onları ben bende cok baktım.en son aldıgım bayagı buyudu.kocaman oldu.ama sonra kabuugun altı erıdı yumusacık oldu sonra veda ettı.

Teşekkür ederim önceliklea.s.Sizin kaybınızada çok üzüldüm. Onların aramızdan ayrılışı çok acı oluyo maalesef.:teselli:

Evet arkadasim cok zor benimde 3 yildir bakip buyutugum kusum vardi evladim yok olmadi ama inan yerini kusum doldurdu cok ilgilendim ilgilendigimden cokta karsilik verdi bana taki birgun tatile ckinca benim arkamdan firar etmis
evden hayatta yapmazdi kapi pencere acikti daima acaba beni aramayami cikmistiki gitti dye dusunuyorum halen. ismi cey ceydi suanda kopegimin adi cey cey oda cok tatli ama buyuk kucagima alip sevemiyorum. bende
senin gibi bir hayvan dostuyum kopegimden haric baliklarim bide bahcemde guvercinlerim var iykide varlar!!!...

Evet arkadasim cok zor benimde 3 yildir bakip buyutugum kusum vardi evladim yok olmadi ama inan yerini kusum doldurdu cok ilgilendim ilgilendigimden cokta karsilik verdi bana taki birgun tatile ckinca benim arkamdan firar etmis
evden hayatta yapmazdi kapi pencere acikti daima acaba beni aramayami cikmistiki gitti dye dusunuyorum halen. ismi cey ceydi suanda kopegimin adi cey cey oda cok tatli ama buyuk kucagima alip sevemiyorum. bende
senin gibi bir hayvan dostuyum kopegimden haric baliklarim bide bahcemde guvercinlerim var iykide varlar!!!...

Öncelikle kaybınız için çok üzüldüm.Sizin de zaten hayvan dostu olduğunuz yazınızdan belli oluyor. Bende en son 7-8 yıl önce köpek beslemiştim bir dahada olmadı maalesef:1no2:Size hayvanlarınızla birlikte mutlu günler diliyoruma.s.

benimde tıpkı senin muhabbet kuşunun aynısından var rengide yeşil adıda coşkun ve bende onu çok seviyorummmm

merhaba nevbahar
ufaklıklar çok tatlı,yerleri de çok güzel...
benim bir obez kedi kızım var, onun da adı Zilli...Sen yazılarından da belli çok iyi
yürekli, tatlı dilli bir kızsın.hayat sana tüm dileklerini versin ....

merhaba nevbahar
ufaklıklar çok tatlı,yerleri de çok güzel...
benim bir obez kedi kızım var, onun da adı Zilli...Sen yazılarından da belli çok iyi
yürekli, tatlı dilli bir kızsın.hayat sana tüm dileklerini versin ....

Canan ablacım öncelikle çok teşekkür ederim bu güzel yorum ve güzel dilekleriniz için.Zilliye sizinle birlikte sağlıklı mutlu günler dilerim birde avartarınızda ki şekerin iyi olmasını uysallaşmasını umarıma.s.

Beslediğim birtanelerimi sizinle paylaşmak sizinle tanıştırmak istedim bende:1rolleyes:

Bu şeker benim fıstığım.Aslında 3.Fıstıkta diyebiliriz çünkü daha önce 2 tane fıstığımı kaybettim:çok üzgünüm:Bu Fıstığım tamamen patrondur isterse gelir kendini bi güzel kaşıtır beğenmesse ısırır:)Evde biz yokken de dahil sürekli salıktır. Salon kendisinin asıl mekanıdır:)İşten geldiğim gibi kesin 1 saatim onundur sonraki boş dakikalarımdada hep yanımdadır:sm_cool:

03072007160kd8.jpg

Bunlarda 16 haziranda evime yatılı gelen canlarım kapluşlarım:)

16062007153th5.jpg

Isıtıcının üstünde duran erkek olan kapluşum adı Zibidi ama daha sonradan bir arkadaşım ekleme yaptı ve Zibidi Şevket olarak adı kesinleştirildi:) Kayanın üzerinde duran dişi kapluşum adı Zilli ama burdan sevdiğim bir arkadaşımın adınıda ekledik ve Zilli finduk olarak adını kesinleştirdik:)İkiside çok fena bu resimlere göre boy attılar büyüdüler çok tatlılar sürekli bir açlık döngüsü içinde kimi ayakta görseler saldırıveriyorlar akvaryum camına:Roflol:Onları izlemek büyük keyif

19062007155gt6.jpg

Büyük bir hayvan aşığıyım hayatımdan hiç eksik olmadılar Allah'ta eksik etmesin onların bana verdiği haz karşılıksız çıkarsız sevgi başka yerde asla bulamayacağım türden bir sevgi. Umarım birgün herkez hayvansever olur!

tanıştığıma memnun oldum.benim de 2 kaplumbağam vardı.bu arada kızlar.k.valide muhabbet kuşu besliyordu 2 tane .birini firar etti.dedimki dışarda yaşayamaz ölür.kediler için kolay bir av tam uçamıyor çünkü.geçen gün uyarmama rağmen diğer muhabbetide dışarıya göndermiş.resmen ölüme gitti yani.içim yandı.:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

tanıştığıma memnun oldum.benim de 2 kaplumbağam vardı.bu arada kızlar.k.valide muhabbet kuşu besliyordu 2 tane .birini firar etti.dedimki dışarda yaşayamaz ölür.kediler için kolay bir av tam uçamıyor çünkü.geçen gün uyarmama rağmen diğer muhabbetide dışarıya göndermiş.resmen ölüme gitti yani.içim yandı.:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Öncelikle teşekkür ederima.s.Ve o kuşlar için çok ama çok üzüldüm.Dışarı bilmedikleri için zaten afallıyorlar ve gerçekten kolay yem oluyorlar:çok üzgünüm:Umarım şansları olurda iyi bir ailenin balkonuna denk gelirler.Bazen öyle denk gelip kurtulan kuş olabiliyor

X