Bunu bana kim yapmis olabilir???

mmervevizzzz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2015
49
11
36
Merhaba kızlar geçen cuma-cumartesi küçük kuzenimin düğünü vardı.Kendisini gerçekten kendi kardeşim gibi çok severim.Annem.sali gününden gitti yemeklere temizliğe yardım eder diye. Bende cuma günü saat 12 gibi orada oldum 3 gibi gelin eve geldi evde müzik açıp oynadık falan güzeldi hersey ben saat 5 gibi karşıdaki kuaföre gittim saçımı yaptırdım bende 200 tl vardı annemde 50 tl verdi yanında bulunsun dedi o anda da büyük kuzenim yanimizdaydi para vereyim mi nakit yok ama kart veririm dedi. Bende sağol yavrum var benim param cok mu pahalı karşı kuaför 250 lira yetmez mi dedim tamam dedi 20 lira saça verdim 30 lirayı geri koydum çantama 200 lirayı %100 eminim ki dusurmedim. Neyse gece eve geldik ben setlerimi cuzdanimi cantamin en altına koydum ve para içinde cumartesi oldu gelini verdik ben yine saat 5 gibi kuaföre randevu aldım 4 gibi banyoda makyaj yapmaya başladım büyük kuzenim banyoya geldi arkadan çok merak ediyorum saçımı cekermisin dedi (bu arada onların kuaförden geldiği 2-3 saat falan olmustu) gelin kuaforune cagirdilar ama ben evde yardıma ihtiyaç olunur diye gitmedim neyse ben makyajımı yaptım cuzdanimi alıp cikicam bi baktım bebek içerde cantamda cuzdanim yok kuzenimin bebeği var 1 yaşında daha yeni yuruyo küçük çocuk tabiki karıştırır her yeri odaya dikkatli baktım cuzdanim camın oralarda köşede kapalı ama fermuari açtım içini 30 lira var 200 lira yok içeri girdim bebek Odadaki cantamimi çantalarımı karıştırmış dedim hatırlamıyorum halı da falan 200 lira bulursanız benim dedim haberiniz olsun annem kadın şok oldu bütün odayı odadaki poşetleri her yeri aradık ama yok yok yani neyse ben gittim kuaföre kimsenin günahını almak istemiyorum yinede sordum 200 lira buldunuzmu diye yok dedi kizlar ki dusurmedigimden çok eminim yinede sordum saçımı yaptırıyorum ama bi yandan nasıl dua ediyorum Allah im gittiğimde bulunsun diye eve gittim teyze dedim ben bu akşam 'taki takamicam 100 lirayı 'taki için ayirmistim dedim hiç bi tepki vermedi neyse herkes giyindi 7 gibi yola cikicaktik oturma odasında oturuyoruz bebeğin elinde bişey var büyük kuzenim dedi bak benim kızım herşeyi elinde gezdiriyor sen bide kızıma suç atiyon dedi dedim ben senin kızına suc mu attım sadece yerde 200 lira bulursanız benim dedim dedim ben tuvalete girdim mutfak masasında el çantası var çanta kapalı 5 dak sonra balkona çıktım yine çanta masa üstünde ama bu sefer içi açık icinde de tam 5 lira var ben yapmadım demeye getiriyor o para gerçekten helal paraydı kardeşim gibi sevdiğim kıza takımı takamadim düğünde oynadık güldük foto çekildik ben yine hiç surat yapmadım gelinede gittim 'taki takamadim galiba parayı dusurdum yanlış anlama sakin dedim daha yeni evli diye telefon açmadım henüz kızlar kimseye kondurmak istemiyorum kimsenin günahını almak istemiyorum ama okuyunca sizce bunu kim yapmış olabilir? dipnot: annem sali gitti demiştim ya anneminde dün aklına gelmiş büyük kuzenim annemin gittiği günden beri teyzeme biz eşimle bayramdan sonra maaş alicaz hiç paramız yok bize 200 lira ver diyormuş...

Ne denirki böyle bir durumdabilemedim,kimsenin günahıda alinmazki görmeden,böyle huyları varmiydi daha önceden kuzeninizin...

Malesef hic hos degil basiniza gelenler.
Kimin yaptigini bilmemizin imkani yok ancak dusurmediyseniz evde olan birileri almis olabilir.
Bundan sonra o kisilerle biraraya geldiginizde dikkat edersiniz cantaniza, cuzdaniniza, gecmis olsun.

Evet vardı küçükken annem falan biliyor huyunu ama ben evlenmiştir duzelmistir diye tahmin ettim hala da konduramiyorum
Himm böyle bir durum varsa bile yinede odur demek yanlış olur,adı çıkmış ya bir kere yapmamış olsa bile geçmişi bunu lekeliyor işte yazık...yapacak birsey yok,kimseyi suclayamiycaginiza göre olayı kapatmaktan baska sansiniz yok malesef

Dugun zamani evin gireni cikani belli olmaz eve giren bi yabancıda almis olabilir yani her kik diye dusunurseniz suizan etmis olacaksınız giden para azbuz bisey degil ama giden gitmis canınız sagolsun acaba kim aldı şu mu bu mu diye kalbinizi karartmayin derim ben
Yanlış hatırlamiyorsam Müminin kayıp malı sadaka hükmündedir diye bi hadisi serif duymustum inşallah teselliniz olsun bu hadisi şerif

Dugun kalabaliginda biyle tatsiz seyler oluyor suphe etsende kime ne diyebilirsin gozunle gormeyince..bizim dugundede eve geldigimizde tskilan tum paralar calismisti ev kalabalikti baya gerilmistik hatta polis filan cagirdik miktar coktu rezil rusva olmustu gecemiz yani gozle gormeden yapcak bisey yok giden gitti suphe ettiginiz kisiye mesafe koyarsin anca..baskada bisey ne soyleyebilirsin ne yapabilirsin

daha öncede yapmış olması ve o ara paraya ıhtıyacı olması dusundurucu gercekten ama yınede suçlamak ıcın yeterli değil ayrıca cocukda almıs olabılır buda bır secenek yınede sız bundan sonra dıkkatlı olun

Dugun kalabaliginda biyle tatsiz seyler oluyor suphe etsende kime ne diyebilirsin gozunle gormeyince..bizim dugundede eve geldigimizde tskilan tum paralar calismisti ev kalabalikti baya gerilmistik hatta polis filan cagirdik miktar coktu rezil rusva olmustu gecemiz yani gozle gormeden yapcak bisey yok giden gitti suphe ettiginiz kisiye mesafe koyarsin anca..baskada bisey ne soyleyebilirsin ne yapabilirsin

Polis yapanı buldu mu peki ?
Misafirler nasıl karşıladı polisin gelmesini ?

Çok kötü bi durum olmuş sizinkide çok geçmiş olsun...

Hata sende çantayı elinden bırakmıyacaktın o günlerde mutlaka hırsızlık olur vallahi kimin düğünü olursa olsun tedbirini alacaksın insanların çoğu geçin sıkıntısı çekiyor öyle havalı ve süslü dolandıkları bakma yani kızımın dahi düğünü olsa ortalıkta para ve altın bırakmıyacaksın, tedbirini alacaksın , sana ders olsun

Canim keske o bayanin cebine cantasina baksaydiniz ya da kuaforun cekmecelerine falan atmistir belki belli olmasin diye.Kameraya baksaydiniz.Yani sahsen benim basima gelse ben once benim cantama bakin derim aklanmak icin.Kuafordeki kizlardan baka kimse bilmiyorsa bilemicem ama yinede kesin degil hemen gunahini almayin canim yinede siz ama onun yaninda konuyu acin eger biri aldiysa haram olsum allah cezasini versin falan diyin abartmadan bakalim ne dicek

X