Burcus91'in Diyet Günlüğü

burcus91

Guru
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2011
344
14
32
Slm kızlar ben aranıza yeni katıldım şöle bi özet qeçeym sorunlarımı :-) ben 20 yaşndaym we 95 kiloyum malesef :26: bunu kafama çok takıyorum ama zayıflayamıyorum çünkü şartlar elwerişli deil şöyle ki ramazan dolayısıyla qece çalışıyorum we patronlar ne qetirirse onu yemek zorndayız (qenelde börek oluyo ) yemek seçme şansımız yok iftara kadar da uyumak zorundayım çalışmak için yaklaşık 10 saat çalışıyorum ki bazen iftar yapmadan işe qittiqim oluyo o derece yorqun oluyorum yani akşam 10 sabah 8 konfeksiyondayım we makineci olduqum için sürekli oturuyorum :KK50: bayramda sözüm war kıyafet alırken baya bi bunalıma qirdim beden bulamadıqım için :KK14: bu hep böyle oluyo zaten kısmetse seneye nişanımla düqünüm olacak we ben yine hiçbişe bulamıycam üstüme qöre bulsam da yakışmayacak hiçbişe ben zayıflamak istiyorum ama bu şartlarda nasıl? :KK14:

boyun kac canm bıraz yemene dıkkat etmeye calıs he ustune gorede bulursun artık bız tombullara gorede gusel seyler war fazla stres yapoma belkı daha cok kılo alırsın yada verırısın en guselı dıyetsıyene gıt uymaya cals en gusel cozum

boyun kac canm bıraz yemene dıkkat etmeye calıs he ustune gorede bulursun artık bız tombullara gorede gusel seyler war fazla stres yapoma belkı daha cok kılo alırsın yada verırısın en guselı dıyetsıyene gıt uymaya cals en gusel cozum

diyetisyene qidecek maddi durumum yok açıkçası kendi imkanlarımla bişeler yapmak zorndayım boyum 1.70 aslına bakarsan çok da yemem 3 qün aç kalsam umrumda olmaz ama qenetiqmle mi alakalı bilmiyorm ki :KK50:

bence fırsat bulduğunda spor yapmaya çalış.
yürüyüş, egzersiz, ip atlama, olmadı aç müziği oyna.
denedim ve faydasını gördüm diye söylüyorum.Callanetics egzersizlerine başla.
günde 1-1,5 saatini alır.
ben 14 günde göbekten 10 cm incelmiştim.
vereceğin 3 kiloyu 10 kg vermişsin gibi görünürsün.sıkılaşıp, incelirsin.
istersen internetten fotoları falan incele.
21 gün sürüyor.bırakmadan pes etmeden 21 günü tamamlarsan birkaç beden zayıf olursun.

dene.asla pişman olmazsın.hatta başlayacağım dersen yarış yaparız.bende başlamak istiyordum ne zamandır :KK19:

İş yerine yanınızda yemek götürme imkanınız yok mu?Yani tabi sefer tası hazırlayın demiyorum da form bisküvi ile süt olur,meyve olur,hiç olmadı kepek ekmek arası domates vs olur.Börek yemekten iyidir yani hepsi :KK61:

İş yerine yanınızda yemek götürme imkanınız yok mu?Yani tabi sefer tası hazırlayın demiyorum da form bisküvi ile süt olur,meyve olur,hiç olmadı kepek ekmek arası domates vs olur.Börek yemekten iyidir yani hepsi :KK61:

ben de öle düşündüm aslnda kararlıyım bu hafta sonu haftalıqımı aldıqımda markete qidip sırf diyet için alcam yiyecekleri we başlıcam bi yerlerden başlamak qerek deil mi :KK56:

bence fırsat bulduğunda spor yapmaya çalış.
yürüyüş, egzersiz, ip atlama, olmadı aç müziği oyna.
denedim ve faydasını gördüm diye söylüyorum.Callanetics egzersizlerine başla.
günde 1-1,5 saatini alır.
ben 14 günde göbekten 10 cm incelmiştim.
vereceğin 3 kiloyu 10 kg vermişsin gibi görünürsün.sıkılaşıp, incelirsin.
istersen internetten fotoları falan incele.
21 gün sürüyor.bırakmadan pes etmeden 21 günü tamamlarsan birkaç beden zayıf olursun.

dene.asla pişman olmazsın.hatta başlayacağım dersen yarış yaparız.bende başlamak istiyordum ne zamandır :KK19:

ben yarın qece haftalıqımı alıyorum we başlıcam :KK1: o dediqn eqzersizlere de bi bakaym dediqn qibi yarış yapalm hem belki hırs olur daha çabuk inceliriz :KK34:

Kafana göre birşey yapma sakın vucüt dengeni bozarsın

Önce bir doktora git kilonun nedeni hormanal olabilir.

Tiroidlerin az çalışıyorsa kilo yapar böyle bir sıkıntın olabilir senin bilmediğin veya buna benzer hotmanal durumlar kiloyu tetikliyor.

Sakın kendine göre açlık diyetlerine felan girme

Kafana göre birşey yapma sakın vucüt dengeni bozarsın

Önce bir doktora git kilonun nedeni hormanal olabilir.

Tiroidlerin az çalışıyorsa kilo yapar böyle bir sıkıntın olabilir senin bilmediğin veya buna benzer hotmanal durumlar kiloyu tetikliyor.

Sakın kendine göre açlık diyetlerine felan girme

zaten bnm anne tarafım böle kemiklerimiz iri malesef bnm teyzem tartıda zayıf olduqu halde iri qösterirdi mesela yapılı bi wücüdumuz war aslına bakarsanHemen açlık diyetine qirmicem ama eqzersizlerle beraber yemeqi azaltmayı düşünüyorum yani aç kalmadan doyurucu şeylerle qeçiştirmeyi düşünüyorum öqünlerimi ki zaten yiyeceqim 2 öqün :KK61:

bütün sorun hareketsiz olmak zaten bende aynen masa başı çalışıyorum sürekli kiloma dikkat etmek zorunda kalıyorum. bu egzersizler belki faydalı gelir hırs yap ve dene. azmin elinden hiçbişey kurtulamaz :KK66:

bütün sorun hareketsiz olmak zaten bende aynen masa başı çalışıyorum sürekli kiloma dikkat etmek zorunda kalıyorum. bu egzersizler belki faydalı gelir hırs yap ve dene. azmin elinden hiçbişey kurtulamaz :KK66:

walla ya otur otur büyüdü iyice basenlerm zatn kilo qersem de qöbekten weriyorum kalça kalıyo yine :44:

Merhabalar.
Sizler için kolaylık olması açısından yeni bir bölüm açılmıştır.
Diyet günlükleri bölümü
Ve konunuz bu bölüme taşınmıştır.
Keyifli paylaşımlar:)

merhaba kızlar bende 77 kiloyum ve 24 yaşındayım ekim kasım gibi nişanım var ve incelmek istiyorum..Callanetics egzersizlerini yeni duydum araştırıcam birlikte başlayalım :) inşallah ilk hedefim 70 sonrasında 65 :):)

[/B][/I]
merhaba kızlar bende 77 kiloyum ve 24 yaşındayım ekim kasım gibi nişanım var ve incelmek istiyorum..Callanetics egzersizlerini yeni duydum araştırıcam birlikte başlayalım :) inşallah ilk hedefim 70 sonrasında 65 :):)

zıkkım eqzersizleri bi indirebilsem başlıcam da indiremedm ki :KK43:delirmemek elde deil .......... mi ne dertse oaçılıyo hep werdkleri linklerde ama inmiyo :KK14:

slm burcus91 konun yeniymiş bende aranıza katılmak istiyorum şimdi bi gözatayım dedim neler var neler yok diye en yakın zamandan senin konunu buldum.diyeti beraber yaparsak birbirimize yardımcı olmuş oluruz.ama ben ramazandan sonra başlamak istiyorum çünkü saat 8-9da yemek yemiş oluyoruz sonra sporada zaman kalmıyor yani diyete güzelce başlamak için bikaç hafta daha beklicem.bu zamanlarda da yediklerime dikkat etsem sanırım iyi olacak :18:

slm burcus91 konun yeniymiş bende aranıza katılmak istiyorum şimdi bi gözatayım dedim neler var neler yok diye en yakın zamandan senin konunu buldum.diyeti beraber yaparsak birbirimize yardımcı olmuş oluruz.ama ben ramazandan sonra başlamak istiyorum çünkü saat 8-9da yemek yemiş oluyoruz sonra sporada zaman kalmıyor yani diyete güzelce başlamak için bikaç hafta daha beklicem.bu zamanlarda da yediklerime dikkat etsem sanırım iyi olacak :18:

ben diyete başladm zaten şimdilk :KK1: yediklerimi yarıdan yarıya indirdm ama aç kalmıyorum bu qece öle yaptm yani bu qeceden itibaren başladm dediqn qibi 8 9 dan sonra pek fırsat olmuyo ama bizm ev 2 katlı merdiwenleri koşa koşa inip çıkıyorum sporu öle yapıyorum şimdilik :KK9: buraya her sabah iftarda sahurda yediklerimizi yazalm fikir olur birbirimize :KK34:

Sahur menüm:
1 tane karper peynir üçqen olandan
5 tane liqht zeytin ( tadı iqrenç :KK1: )
1 fincan form çayı
1 tane yeşil biber
1 tane muz
çeyrekten biraz az da ekmek buqün kepek ekmeqi almayı unutmuşm normal yem ama kepek ekmeqi alcam onu yicem bundan sonra

ben diyete başladm zaten şimdilk :KK1: yediklerimi yarıdan yarıya indirdm ama aç kalmıyorum bu qece öle yaptm yani bu qeceden itibaren başladm dediqn qibi 8 9 dan sonra pek fırsat olmuyo ama bizm ev 2 katlı merdiwenleri koşa koşa inip çıkıyorum sporu öle yapıyorum şimdilik :KK9: buraya her sabah iftarda sahurda yediklerimizi yazalm fikir olur birbirimize :KK34:

Sahur menüm:
1 tane karper peynir üçqen olandan
5 tane liqht zeytin ( tadı iqrenç :KK1: )
1 fincan form çayı
1 tane yeşil biber
1 tane muz
çeyrekten biraz az da ekmek buqün kepek ekmeqi almayı unutmuşm normal yem ama kepek ekmeqi alcam onu yicem bundan sonra

he unutmuşum yazmayı 2 litre de su içtim :KK1:

X