Burun deliklerinde ve kanatlarda asimetri

devoteyourheart

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2021
24
11
24
Öncelikle merhabalar diyorummm

Yaklaşık 1 ay önce burun estetiği oldum ve sinüzit temizleme işlemi de yapıldı. Kalın derili bir cildimin olmasının yanı sıra daha önceden sinüzit ameliyatı da geçirdiğim için revizyon kapsamına alındı. Uzun lafın kısasına gelecek olursam özellikle ilk çıktığımda oldukça kalkık bir burnum vardı ve karşıdan baktığımda gözüken iki adet burun deliğim vardı. Tampon, atel ve bantlar çıkınca bir nebze düşme oldu fakat hala yeterli değil. Daha erken olduğunu düşünüyorum bunun için çünkü 15 gün öncesine göre bile düşme görüyorum. Fakat burun kanatlarından biri daha yumuşak ve aşağıya doğru iken diğeri ise daha sert ve yukarıda. Bundan ötürü sol burun deliğim daha az gözüküyor iken sağdaki daha yukarıda gözüküyor. Alttan baktığımda şekil olarak aynı iken karşıdan bakıldığında az önce bahsettiğim gibi bir burun deliği yukarıda gözüküyor. Tahminen iki burun deliği ve burun kanadı ne zaman eşit seviyeye gelir?

Ben de tıpa tıp aynı durumdayım doktorum ödem ve şişlik diyor 3 ay kadar sabretmek gerek bir arkadaşım bantlamayı önerdi aşağıda olan kısım çok şiş dedi şişten dolayı daha aşağıda ve geniş duruyor dedi diğeri o kalıcı dedi yani ne olacak bilmiyorum burnunuzun fotoğrafı var mı?

Ben de tıpa tıp aynı durumdayım doktorum ödem ve şişlik diyor 3 ay kadar sabretmek gerek bir arkadaşım bantlamayı önerdi aşağıda olan kısım çok şiş dedi şişten dolayı daha aşağıda ve geniş duruyor dedi diğeri o kalıcı dedi yani ne olacak bilmiyorum burnunuzun fotoğrafı var mı?
Merhaba ben de yeni ameliyat oldum sol burun kapağım aşağıda ve basıl duruyor. Sizin ki düzeldi mi acaba? L lalalala123 L lalalala123

Merhaba burun kanatları için doktorum bana tıpa verdi 3 ay boyunca günde 6 saat takmak için doktorunuza bir danışsanız, az önce yine forumda bir arkadaş bahsetmiş kanattaki çöküklük onu kullanınca geçmiş.
Merhaba ben de yeni ameliyat oldum sol burun kapağım aşağıda ve basıl duruyor. Sizin ki düzeldi mi acaba? L lalalala123 L lalalala123

Merhaba ben de yeni ameliyat oldum sol burun kapağım aşağıda ve basıl duruyor. Sizin ki düzeldi mi acaba? L lalalala123
Merhaba benim tam düzelmedi sol üst kanat üstünde ödem olduğu için deliği kaldırıyor sizinde muhtemelen ödemden dolayıdır. Eğer altı ay içerisinde düzelmezse kanatlara müdahale yapacak ve düzeltecek. Normalde düzeliyormuş ama.Ödem ve şiş burnun her iki tarafında farklı gösteriyor kendini. 🤍

Horlama aparatı diye geçiyor, internetten almıştım ben eczanede var mıdır bilmiyorum. Galiba pek çok doktor umursamaz, ticarete dönmüş bir bölüm :-/

Eklentiler

• 45CEB16A-D646-4062-B47C-0CD6BEDB7E82.jpeg
    45CEB16A-D646-4062-B47C-0CD6BEDB7E82.jpeg
    37,8 KB · Görüntüleme: 64
Merhaba ben de yeni ameliyat oldum sol burun kapağım aşağıda ve basıl duruyor. Sizin ki düzeldi mi acaba? L lalalala123
Şu an 4. ayı doldurdum. Eskisine nazaran daha az göze batıyor burun ucu düştüğünden dolayı ama düşmesinden oldukça memnunum. İnsan burnuna benzemeye başlıyor ve mutlu oluyorum. Etrafımdakiler beğense de hala eksik bulduğum bir iki nokta var. Öncelikle burun ucum top gibi. Böyle düz aşağı doğru inerken burun ucuna dokunduğumda burun sırtı ile paralel gitmeyip çıkıntı gibi duruyor. Sanki böyle tam burun ucunu arı sokmuş gibi (en güzel örnek bu herhalde). Onun dışında ucu biraz daha düşerse daha mutlu olabilirim. Doktoruma kalsa şu anki hali müthiş

Arkadaşlar burun kanadim benimde aynı durumda klain ciltliyim ve bir tarafı şimdi daha yukarıda kanadın.4.ayimda doldu.moralim çok bozuk benim gibi olupta düzelen varmı lütfen

X