Burun tikanikligi..

Yasam111

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2015
999
1.027
36
Iyi aksamlar.
Kizim 77 gunluk geceleri burnu surekli tikali. Sut veya fizyolojik damla damlatiyorum ama bir iki saat sonra yine tikali. Oda nemlendiricisi aldim cok fayda etmedi..
Bunun nedeni ne olabilir? Gece bi kollu zibin ayakli pijama, ustune de ince kadife tulum giydiriyorum. Battaniyesi de cok kalin degil normal. Kombiyi az actik oda sicaklogi guzel. Bebegim uyuyunca yuzu soguk oluyor ama.vucuduna dokununca sicak. Bide hic saci yok bu yizden penye sapka takiyorum basina.. sizce yeterli mi?
Burun tikanikligi neden kaynakli olabilir? Kullandigim yastik cok ince yok gibi yun yaatik. Butun olasiliklari dusunuyorum ama.bilemedim yine de.. yardimci olursaniz.sevinirim..

Alerjisi olabilir. Yun yastigi degistirin bence. Odasindaki haliyi kaldirabilirseniz belki faydasi olur. Odasinda yukluk tarzi bir bolum varsa o da etkileyebilir.

Yüm yastıktan kaynaklı alerji olma ihtimali yüksek benim kızında yüne alerjisi var. Geniz etler sisiyor burnu hep tıkalı kalıyor. Yün kullanma bi 15 gün bakalım geçecek mi.

Bebege ince de olsa yastik kullanilmaz ,kafa terlerse burun tikanir ,
Bebek icin burtun nemlendirici alin doktorla konusup

Yüm yastıktan kaynaklı alerji olma ihtimali yüksek benim kızında yüne alerjisi var. Geniz etler sisiyor burnu hep tıkalı kalıyor. Yün kullanma bi 15 gün bakalım geçecek mi.
Sadece yun yastik kullaninca mi oyle oluyordu yoks yun olan hersey d mi? Bizim buralar biraz soguk olur bunyuzden yun yorgan yapmisti annem. Oyle olursa kullanamaz miyim? Bir de belli bir yasi var mi alerjisi varsa ilerde gecer mi?

Canım bebeği reflü yastığında yatır ,rampa gibi daha güvenli hem başı yüksek olur boğulma riski olmaz,yün yastık alerji yapıyordur, sırtı terlemiyorsa iyi,birde serum fizyolojik burnuna sıkman gerek damla değil

Sadece yun yastik kullaninca mi oyle oluyordu yoks yun olan hersey d mi? Bizim buralar biraz soguk olur bunyuzden yun yorgan yapmisti annem. Oyle olursa kullanamaz miyim? Bir de belli bir yasi var mi alerjisi varsa ilerde gecer mi?
Yok yün olan herşey canım. Kızımda 2 yaşında farkettik. Ciddi tıkanıklık olmuştu hatta geceler koca adam gibi horlardı. 1 ay ilaç tedavisi oldu (alerji ilacı-buru spreyi) sonra tamamen geçti geçtiğimiz ay yine başladı.pek odasında ki yünlere de dikkat etmemiştim açıkcası. Yine ilaç başlayacağız ama Yen'i antibiyotik kullandı biraz erteliyoruz o yüzden. Daha çok küçük olduklarından geniz Eti aldırmayı çok onaylamıyor doktor. 7-8 yaşına kadar idare edicez sonra normal boyutlara gelme ihtimali de varmış

Canım bebeği reflü yastığında yatır ,rampa gibi daha güvenli hem başı yüksek olur boğulma riski olmaz,yün yastık alerji yapıyordur, sırtı terlemiyorsa iyi,birde serum fizyolojik burnuna sıkman gerek damla değil
Reflu yastigini arastirayim bi. Burnuna sikiyorum yanlis yazdim canim. Sirti terlemiyor hic. Burnu kuruyor bazende sumuk var. Otribebe ile cekiyorum

Yok yün olan herşey canım. Kızımda 2 yaşında farkettik. Ciddi tıkanıklık olmuştu hatta geceler koca adam gibi horlardı. 1 ay ilaç tedavisi oldu (alerji ilacı-buru spreyi) sonra tamamen geçti geçtiğimiz ay yine başladı.pek odasında ki yünlere de dikkat etmemiştim açıkcası. Yine ilaç başlayacağız ama Yen'i antibiyotik kullandı biraz erteliyoruz o yüzden. Daha çok küçük olduklarından geniz Eti aldırmayı çok onaylamıyor doktor. 7-8 yaşına kadar idare edicez sonra normal boyutlara gelme ihtimali de varmış
Cok gecmis olsun. Umarim oyle olmaz. Iyi aksamlar tesekkur ederim :)

2 yaşına kadar yastikla yatırmayın ince bile olsa , buruna süt damlatma ilk defa duydum. Serum fizyoloji sıkıp çekin, normal hastalanip burnu tıklandığında sogani 4 de bölüp yataga yakin bir yere koyuyorum ama bebek küçük bu konuda fikrim yok..

X