Çaresizlik

Buradan akıl vermek kolay biliyorum ama size buldukları işten kazandığınız parayla ne yapılabilir onlara bakmak gerekiyor asıl, mesela kızımın gittiği kreşte yemek yapan abla kocasından boşanmış kendi küçük kızıyla kreşe geliyor.
Etrafa bakıp belki böyle bir şey araştırabilirsiniz. En azından kızlarınız okuldayken küçük gözünüzün önünde olur. Gidebileceğiniz bir akrabanız var mı?
Estağfurullah,asgari ücret 17 bin.kira ,fatura , çocukların masrafı baya aşıyor beni.Gidebileceğim bir akrabam yok maalesef olsaydı zaten bunca sene katlanmazdım.Tek ihtiyacım bir yol arkadaşı,gerisi Allah ın izniyle her şekilde hallolur.

Allah siz den razı olsun.Tam da anlatmak istediğimi anlatmışsınız.sabah 2 bina sildim küçük çocukla,kızlarımı 2 40 da aldım 2 bina daha sildim şimdi girdim içeriye.Çok kapıcı işleri buldum,en azından kira derdim olmayacaktı bir komşumuz eşya yardımında da bulunacaktı ama tek başıma cesaret edemiyorum İstanbul gibi bir yerde.
yine de en mantıklısı kapıcılık gibi görünüyor
eğer erkek olmadan -malum bahçedir, ufak tefek tamirdir gibi şeyler de istenebiliyor apartman görevlilerinden - siz bunları istemeyen sadece servise çıkıp çöp alacak filan bir görevli arayan yer bulursanız bence gözünüzü karartın girin derim.

yoksa istanbulda kira fatura vermeye kalkarsanız aldığınız para ona gider, iş bulmanızın pek bir anlamı kalmaz.

size başka iş bile yaramaz hem çocukların saatini uydurmak hem kiraya faturaya yetişmek imkansız gibi duruyor.
kısacası en mantıklısı yine kapıcılık.

ayrıca apartman görevlisi çalıştıran semtler görece eli yüzü düzgün, oturmuş, genelde eski muhitler oluyor varoşta kim nasıl kapıcı çalıştırcak, dönüşüm yaşamış yerler de genelde site, onlarda da sistem farklı oluyor.

bence cesaretinizi toplayın yazın taşınırsanız okul açılana kadar çevreye alışırsınız, eşya da yazın daha az gerekir, kışa kadar toparlanma imkanınız olur. yoksa kışın daha zor bu işler.

Çocuklarınızın ruh sağlığı herşeyden önemli size şiddet uygulayan ve alışkanlık haline getiren biri her tartışmada size söz vermeden çocuklarınıza söz vermeden bunu yapmaktan kaçınmayacaktır 🙏🏼

Çocuklarınızın ruh sağlığı herşeyden önemli size şiddet uygulayan ve alışkanlık haline getiren biri her tartışmada size söz vermeden çocuklarınıza söz vermeden bunu yapmaktan kaçınmayacaktır 🙏🏼
Zaten 7 aydır evi otel gibi kullanıyordu, suratını dahi görmüyordum,taa ki bir açığını yakaladım foyasını meydana çıkardım, "aha artık kimse bana engel olamayacak bu defa kesin hak verecekler bana "dedim ama sonu yine fiyasko...

yine de en mantıklısı kapıcılık gibi görünüyor
eğer erkek olmadan -malum bahçedir, ufak tefek tamirdir gibi şeyler de istenebiliyor apartman görevlilerinden - siz bunları istemeyen sadece servise çıkıp çöp alacak filan bir görevli arayan yer bulursanız bence gözünüzü karartın girin derim.

yoksa istanbulda kira fatura vermeye kalkarsanız aldığınız para ona gider, iş bulmanızın pek bir anlamı kalmaz.

size başka iş bile yaramaz hem çocukların saatini uydurmak hem kiraya faturaya yetişmek imkansız gibi duruyor.
kısacası en mantıklısı yine kapıcılık.

ayrıca apartman görevlisi çalıştıran semtler görece eli yüzü düzgün, oturmuş, genelde eski muhitler oluyor varoşta kim nasıl kapıcı çalıştırcak, dönüşüm yaşamış yerler de genelde site, onlarda da sistem farklı oluyor.

bence cesaretinizi toplayın yazın taşınırsanız okul açılana kadar çevreye alışırsınız, eşya da yazın daha az gerekir, kışa kadar toparlanma imkanınız olur. yoksa kışın daha zor bu işler.
Çok teşekkür ederim uzun uzun yazıp zahmet ettiniz.Evet galiba gözümü karartmam lazım artık,ne olur hayat bizi nereye sürükler bilmiyorum ,tek bildiğim bu insan evladı bir daha bu eve giremez ve her geçen gün umutlarımın yeşermesi...Kapıcılık geçen seneden beri araştırdığım bir konuydu zaten hatta tek alternatifini,sayenizde iyice cesaretlendim.Tekrar çok teşekkür ederim...

Ben de def ettim zaten,anında polis çağırıp hastaneye gittik sonra da şikayetçi oldum uzaklaştırma verdiler,2 aydır tek başıma mücadele ediyorum.Bizim jenerasyon şanslıydı,sokakta komşu evinde büyüdük,mülteci belası yoktu,güven vardı.Sabah komşu "bana bırak git öyle merdivenini sil " dedi.Yine de güvenemedim yanımda götürdüm.
Sakin guvenme ortalik sapık dolu cnm 1cocukla zorlaniyrm isiniz cok zor

Estağfurullah,asgari ücret 17 bin.kira ,fatura , çocukların masrafı baya aşıyor beni.Gidebileceğim bir akrabam yok maalesef olsaydı zaten bunca sene katlanmazdım.Tek ihtiyacım bir yol arkadaşı,gerisi Allah ın izniyle her şekilde hallolur.
Zaten gerçekçi olmak lazım, asgari ücretle kiralık evde 3 çocukla geçinmek zor değil, imkansız.
Allah kolaylık versin, dualarım ve iyi dileklerim sizinle. Umarım karşınıza öyle kapılar açılsın ki kimseye muhtaç olmadan huzurlu bir hayat yaşayın evlatlarınızla

Zaten gerçekçi olmak lazım, asgari ücretle kiralık evde 3 çocukla geçinmek zor değil, imkansız.
Allah kolaylık versin, dualarım ve iyi dileklerim sizinle. Umarım karşınıza öyle kapılar açılsın ki kimseye muhtaç olmadan huzurlu bir hayat yaşayın evlatlarınızla
Allah razı olsun,çok teşekkür ediyorum🙏Ben çok inanıyorum nedense😊

X