çekişmeli boşanma öyle uzun seneleri alır mı?? çok içime kapandım.. .

Bosanma davasını kim açtı

İlk ben açıcakken benim açacağımı öğrenir öğrenmez ertesi günü gitmiş o vekaletini verip hemen açmış sırf inat uğruna böyle bir insandı işte herzaman o kadındı ben erkek hep o ilk adımları atmıştır ilk o evi terketmeye çalışmıştır mesela ilk o valizlerini toplayıp gitmeye kalkışmıştır ilk o boşanmak istiyorum senden bitti demiştir ilk o resimlerimizi yırtmıştır ve karşısında öyle büyük kabahatlari olmayan, psikolojik olarak bastırılmaya çalışan, kırılan, ağlayan hep bu baskılara şiddetlere uğrayan, korkan bir kadın var.. böyle karaktersiz pislik bir adamdı işte adam bile değil de.. Okadar hatasına rağmen hakim sorcak zaten onun ilk açmasında ben avantajlıyım ve içim rahat..

Okuyamadim
Baslıga göre yazıyorum
Arkadasımın 10 yıl sürdü

Yok artık ne 10 yılı :) bizim evliliğimiz 1 buçuk yıllık ve çocuğum yok. Artı delillerim kuvvetli. O kadar sürmez sanırım bu genç yaşımı o şahıs için heba edemem hakkımı arıcam elbette o kadar süre olmaz...

İlk ben açıcakken benim açacağımı öğrenir öğrenmez ertesi günü gitmiş o vekaletini verip hemen açmış sırf inat uğruna böyle bir insandı işte herzaman o kadındı ben erkek hep o ilk adımları atmıştır ilk o evi terketmeye çalışmıştır mesela ilk o valizlerini toplayıp gitmeye kalkışmıştır ilk o boşanmak istiyorum senden bitti demiştir ilk o resimlerimizi yırtmıştır ve karşısında öyle büyük kabahatlari olmayan, psikolojik olarak bastırılmaya çalışan, kırılan, ağlayan hep bu baskılara şiddetlere uğrayan, korkan bir kadın var.. böyle karaktersiz pislik bir adamdı işte adam bile değil de.. Okadar hatasına rağmen hakim sorcak zaten onun ilk açmasında ben avantajlıyım ve içim rahat..
Bu avukat çıktı geçenlerde tv ye kadınlar ceyizlerinin faturalarını atmasın saklasın demişti. Bu konuyu okuyunca ne kadar da önemli olduğunu anladım.

Eylül ayında boşanma davamız açılmış bulunmakta. 4. aydayız. henüz dilekçeler yazılıyor. karşılıklı atışmalar devam ediyor. karşı tarafın asılsız yalanları dolanları...artık butün bunlar benim psikolojimi çok bozdu. her yeni bir dilekçeyi okuduğumda çok üzülüyorum. canımı yakmaya çalışıyorlar hala. haketmiyorum hiçbirini.. 2. cevabımızı yeni vererek bütün yalanları çürütmeye çalıştık delillerimizle.. son cevap karşı tarafta. daha sonra sanırım hakim mahkeme gününün (1. duruşma) tarihini verecek. Araba hak talebi, altınlar ve çeyizimi geri istiyorum. Ama arabadan hakkım olmadığını ve babasının aldığını iddia ediyorlar. kısaca bu konudan da bahsedersem; nişan zamanı babası ikinci el araba bulup getiriyor eşime. eşimde yeni askerden dönmüştü o sıralar. arabayı alırken 5bin lirasını babaannesi peşin veriyor. geriye 26 bin lirayada ihtiyaç kredisi çekiliyor. her ay taksitli bir şekilde ödenmek suretiyle. ve benim fikrimde sorulmadan araba babasının üzerine yapılıyor. yani babasının araba alırken hiç bir maddi katkısı olmuyor. ve 3 aysonra evleniyoruz. eşim bu kredi borcuna da benim desteklememi istiyor. ve evlendiğim aydan itibaren maaşımın çok büyük bir bölümünü her ay mobilden hesabına aktarmaya başlıyorum.(ikimizde öğretmeniz)az bir bölümü harçlığım olarak kalıyordu çocuk kandırır gibi. aslında istemeye istemeye araba borcuna destekte bulunuyorum. 1 sene destekleyerek ve maaşımı yollarak çok büyük bir hata yaptığımı çok çok sonradan farkediyorum. mutlu değildim. sömürüldüğümü hissediyordum artık. zaten eşim cimri para konularında takıntılı bir insandı. beni gezdirmez benzin çok gidecek diye çok komik gerçekten) paramız bitecek zaten biz fakir olcaz ya! evde yatmayı tercih eder araba borcu ödeme hırsı sarmıştı içini. benim ek derslerimi bile isterdi alışverişlerimi kredi kartımla yapardım. hatta son zamanlarda 4 ay boyunca tek maaşla geçinmeye başlamıştık. benim maaşım kullanmadığım bir hesapta birikiyordu. o biriken para sırf arabanın borcu ödensin diyeydi. ve neredeyse 14 bin birikmişti. son ay eski arabayı satıp yeni bir araba aldı ve arabayı kendi üzerine yapmayı başarttım. (bununla ilgili çok huzursuzdum artık herşeyimiz bizim olsun diye çırpınıyordum ve sürekli bunu ona güzel bir dille paylaşıyordum) arabayı satıp 22 bin ihtiyaç kredisi çekip biriktirdiğim 13 bin tlsini kendisine vermiştim arabanın borcu kapansın diye. okadar iyi niyetliyim ki nasılolsa yeni araba alıyoruz ve araba artık eşimin üzerine diye.. aslında sonunda iyi bir şey yapmıştık. ama gel gör ki boşanma davasında dilekçede arabayı babası hediye etmiş güya yok evlenmeden önce alınmış arabadan hakkım yokmuş. ve biriktirip gönderdiğim 13 bin tlyi de lazer epilasyon gibi masraflara vermişim. Tek onun maaşıyla ev geçindirmişte benim ihtiyaçlarımı karşılamaya çalışmışta. yok kendi maaşımı istediğim gibi harcamışımda. Hepsi kocaman bir YALAN. lazer epilasyon ki okadar değil ayrıca epilasyon borcunu daha çoook önceden ödeyip bitirmiştik. ona para yolladığıma dair bütün dekontlar ve makbuzları elimde delil olarak. Sizce arabada hakkım var mı yok mu ? bunca her şeyimi verip feda ederken..... Ve ayrıca evlendikten sonra altınlarımı saf gibi güvendim ve babaannesinin kasasına verdim. daha güvende durur dediler. Ah keşke vermez olaydım. Şimdi dilekçede diyorlar ki altınların bir bölümünü balayında ve yaz tatilinde bozdurmuşuz. bir bölümünü de ben kullanmaktaymışım. YALAN. hiç bir altınımı bozdurtmadım ev alma hayali vardı çünkü kalsın diyorduk hatta. ve içimde ukte kalmıştır altınlarımı yakınlarımın düğününde kullanmak hiç birini kullanamadım. bir tek ince bilekliğim bende okadar.. dilekçede altınlar madem ki bozduruldu lütfen kuyumcular araştırılsın istiyorum! dedik. Altınlar benim hakkım yakınlarımın taktığı çok değerli şeyler onlar benim için ve benim mehrim.. ayrıca çeyizlerimde onların evinde kaldı. doğu görevi yaptığımız için ve eğer yakın bir yere tayin olursak alırız diye düşünmüştük.. Yani baya bir kötü çıktılar beni süründürmek amaçları ve hiç birşey vermemek.. Sizce altınlarımı geri alabilir miyim? ne yapacağımı bilmiyorum avukatım halledicek ama nasıl olcak bilmiyorum. çok üzülüyorum düşündükçe. Çekişmeli boşanma uzun seneler sürer diyor çevremdekiler. henüz 28 yaşındayım ve gençliğimi heba etmek istemiyorum. İçime çok kapandım bekliyorum. Ama nereye kadar böyle devam edicek. Umarım Allah tez zamanda kurtarır beni onlardan artık dayanamıyorum...
Allah tez zamanda kurtarsin bu iftiracilardan. Sevip guvenip evlendigin insan neler yapiyor hic anlamiyoruz.
O babanede azicik insanlik yok ara konus allahtan korkmuyor musun altinlarim kasada durmuyor mu diye sor bakalim.

Eylül ayında boşanma davamız açılmış bulunmakta. 4. aydayız. henüz dilekçeler yazılıyor. karşılıklı atışmalar devam ediyor. karşı tarafın asılsız yalanları dolanları...artık butün bunlar benim psikolojimi çok bozdu. her yeni bir dilekçeyi okuduğumda çok üzülüyorum. canımı yakmaya çalışıyorlar hala. haketmiyorum hiçbirini.. 2. cevabımızı yeni vererek bütün yalanları çürütmeye çalıştık delillerimizle.. son cevap karşı tarafta. daha sonra sanırım hakim mahkeme gününün (1. duruşma) tarihini verecek. Araba hak talebi, altınlar ve çeyizimi geri istiyorum. Ama arabadan hakkım olmadığını ve babasının aldığını iddia ediyorlar. kısaca bu konudan da bahsedersem; nişan zamanı babası ikinci el araba bulup getiriyor eşime. eşimde yeni askerden dönmüştü o sıralar. arabayı alırken 5bin lirasını babaannesi peşin veriyor. geriye 26 bin lirayada ihtiyaç kredisi çekiliyor. her ay taksitli bir şekilde ödenmek suretiyle. ve benim fikrimde sorulmadan araba babasının üzerine yapılıyor. yani babasının araba alırken hiç bir maddi katkısı olmuyor. ve 3 aysonra evleniyoruz. eşim bu kredi borcuna da benim desteklememi istiyor. ve evlendiğim aydan itibaren maaşımın çok büyük bir bölümünü her ay mobilden hesabına aktarmaya başlıyorum.(ikimizde öğretmeniz)az bir bölümü harçlığım olarak kalıyordu çocuk kandırır gibi. aslında istemeye istemeye araba borcuna destekte bulunuyorum. 1 sene destekleyerek ve maaşımı yollarak çok büyük bir hata yaptığımı çok çok sonradan farkediyorum. mutlu değildim. sömürüldüğümü hissediyordum artık. zaten eşim cimri para konularında takıntılı bir insandı. beni gezdirmez benzin çok gidecek diye çok komik gerçekten) paramız bitecek zaten biz fakir olcaz ya! evde yatmayı tercih eder araba borcu ödeme hırsı sarmıştı içini. benim ek derslerimi bile isterdi alışverişlerimi kredi kartımla yapardım. hatta son zamanlarda 4 ay boyunca tek maaşla geçinmeye başlamıştık. benim maaşım kullanmadığım bir hesapta birikiyordu. o biriken para sırf arabanın borcu ödensin diyeydi. ve neredeyse 14 bin birikmişti. son ay eski arabayı satıp yeni bir araba aldı ve arabayı kendi üzerine yapmayı başarttım. (bununla ilgili çok huzursuzdum artık herşeyimiz bizim olsun diye çırpınıyordum ve sürekli bunu ona güzel bir dille paylaşıyordum) arabayı satıp 22 bin ihtiyaç kredisi çekip biriktirdiğim 13 bin tlsini kendisine vermiştim arabanın borcu kapansın diye. okadar iyi niyetliyim ki nasılolsa yeni araba alıyoruz ve araba artık eşimin üzerine diye.. aslında sonunda iyi bir şey yapmıştık. ama gel gör ki boşanma davasında dilekçede arabayı babası hediye etmiş güya yok evlenmeden önce alınmış arabadan hakkım yokmuş. ve biriktirip gönderdiğim 13 bin tlyi de lazer epilasyon gibi masraflara vermişim. Tek onun maaşıyla ev geçindirmişte benim ihtiyaçlarımı karşılamaya çalışmışta. yok kendi maaşımı istediğim gibi harcamışımda. Hepsi kocaman bir YALAN. lazer epilasyon ki okadar değil ayrıca epilasyon borcunu daha çoook önceden ödeyip bitirmiştik. ona para yolladığıma dair bütün dekontlar ve makbuzları elimde delil olarak. Sizce arabada hakkım var mı yok mu ? bunca her şeyimi verip feda ederken..... Ve ayrıca evlendikten sonra altınlarımı saf gibi güvendim ve babaannesinin kasasına verdim. daha güvende durur dediler. Ah keşke vermez olaydım. Şimdi dilekçede diyorlar ki altınların bir bölümünü balayında ve yaz tatilinde bozdurmuşuz. bir bölümünü de ben kullanmaktaymışım. YALAN. hiç bir altınımı bozdurtmadım ev alma hayali vardı çünkü kalsın diyorduk hatta. ve içimde ukte kalmıştır altınlarımı yakınlarımın düğününde kullanmak hiç birini kullanamadım. bir tek ince bilekliğim bende okadar.. dilekçede altınlar madem ki bozduruldu lütfen kuyumcular araştırılsın istiyorum! dedik. Altınlar benim hakkım yakınlarımın taktığı çok değerli şeyler onlar benim için ve benim mehrim.. ayrıca çeyizlerimde onların evinde kaldı. doğu görevi yaptığımız için ve eğer yakın bir yere tayin olursak alırız diye düşünmüştük.. Yani baya bir kötü çıktılar beni süründürmek amaçları ve hiç birşey vermemek.. Sizce altınlarımı geri alabilir miyim? ne yapacağımı bilmiyorum avukatım halledicek ama nasıl olcak bilmiyorum. çok üzülüyorum düşündükçe. Çekişmeli boşanma uzun seneler sürer diyor çevremdekiler. henüz 28 yaşındayım ve gençliğimi heba etmek istemiyorum. İçime çok kapandım bekliyorum. Ama nereye kadar böyle devam edicek. Umarım Allah tez zamanda kurtarır beni onlardan artık sadayanamıyorum...
Merhaba konu sahibesi
Oncelikle esinize arabanin kredisi icin ayin kacinda para yolladiniz ve esiniz kredi taksitlerini ne zaman odedi?bunu tespit ettirmek icin esinizin hesap dokumunu talep ettirin.Sizin gonderimleriniz ve onun odemeleri uyusursa sorun yok.
Lazer epilasyon merkezine basvurup faturalarinizi ve odeme planinizi cikarttirin muhasebeleri bu isi ayarlar.Daha once odeme bittiyse bu sekilde bozarsiniz oyununu
Ayrica altinlari tatilde harcadik derken kaldiginiz otele odeme sekliniz neydi?nakit kredi karti vs.bunun icin otelden fatura ve belge isteyin.
Babanenin altin kasasi hangisi ise avukatinizi o bankadan bilgi ve icerik hakkkinda belge almaya yonlendirin.Hals altinlar kasada ise kasaya giris tarihi dugun sonrasi ise dugun videonuzla ayni altinlar oldugunu destekleyin.
Babanenin altinlari kasadan cikmis ise cikma tarihi jedir(dava oncesi mi sonrasi mi bu banka tarafindan belirtilsin)
Bunlar gibi ince ayrintilarla her iddianizi desreklemeniz lazim

Merhaba konu sahibesi
Oncelikle esinize arabanin kredisi icin ayin kacinda para yolladiniz ve esiniz kredi taksitlerini ne zaman odedi?bunu tespit ettirmek icin esinizin hesap dokumunu talep ettirin.Sizin gonderimleriniz ve onun odemeleri uyusursa sorun yok.
Lazer epilasyon merkezine basvurup faturalarinizi ve odeme planinizi cikarttirin muhasebeleri bu isi ayarlar.Daha once odeme bittiyse bu sekilde bozarsiniz oyununu
Ayrica altinlari tatilde harcadik derken kaldiginiz otele odeme sekliniz neydi?nakit kredi karti vs.bunun icin otelden fatura ve belge isteyin.
Babanenin altin kasasi hangisi ise avukatinizi o bankadan bilgi ve icerik hakkkinda belge almaya yonlendirin.Hals altinlar kasada ise kasaya giris tarihi dugun sonrasi ise dugun videonuzla ayni altinlar oldugunu destekleyin.
Babanenin altinlari kasadan cikmis ise cikma tarihi jedir(dava oncesi mi sonrasi mi bu banka tarafindan belirtilsin)
Bunlar gibi ince ayrintilarla her iddianizi desreklemeniz lazim

Araba kredisini nişanlılık döneminde ilk 3 ay kendisi ödemeye başladı 3 ay sonra evlendik ve evlendikten sonrada ben maaşımı büyük kısmını göndererek desteklemeye başladım onun hesabına havale ederek o da kendi hesabından araba taksidini ödüyordu.sadece maaşımı ve ek derslerim de dahil ona her ay gönderdiğime dair bankadan dökümanlarımı çıkarttım hepsi elimde daha sonraki maaş birikimim(13bin) de dahil.. lazer epilasyon ödeme dökümanlarımı da çıkarttım o da elimdr. Işte altınları da kurtarmaya çalışıyorum ama babaannesi hangi banka kasasına koyduğunu bilmiyorum söylemediler hiç onu nasıl öğrencem bilmiyorum belki avukatım araştırcak. Ama muhtemelen altınları dava açıldıktan sonra aldılar sakladılar bir yere onu ortaya çıkartmamız lazım umarim avukatım kanıtlamak için iyi bir yol izlicek. Otel için bozdurulup verildi dendi onu da ets turu arayıp fatura çıkartabilirim zaten kredi kartıyla alınmıştı tatil. Onu da hakim sorcak zaten onlar çıkartcak madem altının bir kismı bozdurulup nakit tatil ayarlandı onları karşı tarafın kanıtlamasını isticek suanda bekliyoruz karşı tarafın son cevabını umarım hepsini çürütcez Allahim yardım eder

Kredi için bişey diyemem ama altınları alırsınız .bir arkadaşım yaşamıştı tek gerekli olan düğün resimleri bileziklerini o şekilde kanıtlamıştı.mahkeme takı kime takıldıysa onundur diye karar veriyor.

X