ceza almiş mi aldiysa ne kadar?

gulsahmadan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2017
469
37
31
ben pek anlamadim yardimci olurmusunuz?

Eklentiler

• Screenshot_20201225-155736_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20201225-155736_Samsung Internet.jpg
    162,6 KB · Görüntüleme: 270
onu anladim yil yaziyor ya orayi anlamadi daha once hapis yatmisti baska bi suctan indirim almisti simdi o indirimide yatacak demek mi oluyor?

onu anladim yil yaziyor ya orayi anlamadi daha once hapis yatmisti baska bi suctan indirim almisti simdi o indirimide yatacak demek mi oluyor?
Daha önceden 3yil hapis cezası almış. Mükerrer olarak ceza aldığı için 2aylik cezanın infaz usulü değişecek daha zorlu şartlarda cezası cektirilecek. O yılı yazmalarının sebebi bu.

3 yil 1 ay 15 gun cezasi varmis, 2 ay 7 gun daha almis. toplamini yatacak iste.
O cezayı 2016da almış muhtemelen çekmiştir. Yeni aldığı ceza sadece infaz usulünü etkiler. Ekleme falan söz konusu olmaz. Yani şöyle açıklayayım cezaevindeki şartları değişir.

O cezayı 2016da almış muhtemelen çekmiştir. Yeni aldığı ceza sadece infaz usulünü etkiler. Ekleme falan söz konusu olmaz. Yani şöyle açıklayayım cezaevindeki şartları değişir.
Hukum geri birakilmistir diye düşündüm nedense. Indirim vs deyince konu sahibi. Dediginiz gibi de olabilir tabiki. Biraz daha detay lazim.

Hukum geri birakilmistir diye düşündüm nedense. Indirim vs deyince konu sahibi. Dediginiz gibi de olabilir tabiki. Biraz daha detay lazim.
Hükmün geriye bırakılması 2sene ve daha az süreli hapis cezalarında mümkün. Dolayısıyla çekmiştir diye düşündüm ben de.

10 sene ceza almisti 4 bucuga indi 2bucuk sene yatti 2 senede denetimli serbestligi vardi nisanda cikti hapisten
Hakaret suçunu denetimli serbestlik süresi içinde mi işledi? Eğer öyleyse denetimli serbestlikte kalan zamanı yeni cezasına eklenerek bir infaz usulü belirlenir.

X