Çift rahim uterus didelfis ile hamilelik ve doğum

Cift rahimle iki kiz evlat nasip etti Rabbim sukurler olsun sakin korkmayin Rabbim ol deyince igne deligi kadar yerde bile buyutur bebekleri benim sorunum hamilelik yasadigim rahim alinmak zorunda kaldi ve su an sadece sol rahimim var ordan hic hamile kalmadim o yuzden size olculerinizi sormustum
Bende de bebek sol tarafydi

Merhaba tüm ayrıntıları anlatmaya çalışacağım ☺️
Ben 27 yaşımda öğrendim çift rahimli olduğumu (uterus didelfis ) rahim ağzı da 2 tane. Evlendikten hemen sonra imperfore hymen ve vajinal septumdan dolayı operasyon geçirdim . İki rahmimde normal boyutlardan küçük. MR ile ayrıntıları öğrenebilirsiniz sizde. Kendim hemşireyim ve 7-8 tane doktora gittim ayrıntılı öğrenmek için. Hepsi risklerin olduğunu normal yollarla hamilelik denememi söylediler. çok üzüldüğüm zamanlar yaşadım. Hiç anne olamayacağım hissine de kapıldım . Eş desteği çok önemli eşimin desteği sayesinde azaldı üzüntüm nasip dedik.
Hamilelik düşündüğümüz 5.ayda gebe kaldım hiç bir tedavi görmeden. İlk 3 ay düşük olacak diye korktum. Haftalar ilerledikçe erken doğarsa diye korktum ama çok şükür 40+3 te normal doğum yaptım 38 gün önce. Bebekte bende sağlıklıyız. Hamilelik boyunca diğer rahimden de adet görmedim bu arada.

Çift rahimli olduğunu yeni öğrenenleri çok iyi anlıyorum. Bende defalarca buraları okumuştum o yüzden buraya yazmak istedim herşeyin mümkün olabileceğini . Hiç korkmayalım nasibi olan bebek en doğru zamanda geliyor.
Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah☺️
Merhaba geçirdiğinizi bahsettiğiniz operasyonlar zor muydu? Benim de sanırım aynı şekildeymiş

Bende perde yoktu birbirinden bağımsız 2 ayrı rahim var. O yüzden ameliyat seçeneği olmadığını söylediler 3 farklı şehirde bir çok doktora gittim. Hamilelikte perinatoloji bölümünde takip oldum bu yüzden
Merhaba bana bir doktor didelfis dedi diğeri sadece normal ultrasonla diyemez; belirleyici ayırıcı tanı gerekir belki de perde vardır dedi. Sizinkinin hangisi olduğunu nasıl fespit ettiler; hemşire olduğunuz için belki hatırlıyorsunuzdur.

Merhaba bana bir doktor didelfis dedi diğeri sadece normal ultrasonla diyemez; belirleyici ayırıcı tanı gerekir belki de perde vardır dedi. Sizinkinin hangisi olduğunu nasıl fespit ettiler; hemşire olduğunuz için belki hatırlıyorsunuzdur.
Hsg ile olabilir bende çift rahimliyim 6 şubatta hsg çektirdim :) benimde ayrı ayrı rahim var

Benim sağ rahimde gebelik vardı ancak 8. haftada düşük oldu maalesef, yaşım 40 doktor rahim anomalisinden değil de yaş ile alakalı olabileceğini düşündü. Yani tutunması iyiydi, ama zaten kalp atışı hiç duyulmamıştı. Şimdi düşük sonrası incelediğinde ise 3 tane miyom gördü, 1 i gebeliğe engel değilmiş ancak diğer ikisi gebeliğe engel teşkil ediyormuş. Alınmasını öneriyor tekrar gebe kalmadan. Sizlerin böyle bir deneyimi oldu mu acaba?

X