Çift yumurta ikizi Tek plasenta Lütfen Cevap

eflatun899

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2015
156
103
34
Herkese merhaba.35 yaşındayım 5.tüp bebek denememde çift yumurta ikiz gebelik elde ettik.Şu an 17.haftadayım.Ancak dünkü kontrolde bebeklerin tek plasentadan beslendiğini öğrendik.Bu durum nadir görülüyormuş,doktorum riskli olabileceğini söyledi.

İnternette biraz araştırdım hep olumsuz görüşler var. Benim durumumda olup da sağlıklı doğum yapan var mı ? iyi bir şeyler duymaya ihtiyacım var lütfen cevap verirseniz sevinirim.

Oncelikle hayırlı olsun Allah saglıcakla kavuştursun sizi inşallah. Bundan sonrası için değiştirebileceğiniz birşey yok kötü hikayeler okumayı bırakın. Sizin hikayeniz apayrı. Allah nasip etmiş bu şekilde olmuş her zaman iyi düşünün ki iyi olsun. Kendinizide bebişleri de strese sokmayın. Beş deneme sonrası gelmiş mucizeleriniz tadını çıkarın. Bol bol dua edin onlar Allaha emanet.

Herkese merhaba.35 yaşındayım 5.tüp bebek denememde çift yumurta ikiz gebelik elde ettik.Şu an 17.haftadayım.Ancak dünkü kontrolde bebeklerin tek plasentadan beslendiğini öğrendik.Bu durum nadir görülüyormuş,doktorum riskli olabileceğini söyledi.

İnternette biraz araştırdım hep olumsuz görüşler var. Benim durumumda olup da sağlıklı doğum yapan var mı ? iyi bir şeyler duymaya ihtiyacım var lütfen cevap verirseniz sevinirim.
bu konu hakkında bilgim yok fakat hamilelikte en önemli şey stres yapmamak. Doktorlar genellikle en olumsuz durumu söylerler , insan beynide olumsuz düşünmeye yatkındır. Fakat olumluya odaklanmak iyi olacağını düşünmek en önemlisi. İyi düşündüğünüzde iyi şeyler olur. Bedenimiz iyi düşüncelere odaklanır. İnsan vücudu muhteşem bir mekanizma inanın. Güzel şeyler olacak, sağlıkla kucağınıza alacaksınız, stresten uzak iyi beslenerek kötü şeyleri dillendirmeden düşünmeden devam edin. Bebişleri kucağınıza aldığınızda da buraya yazın. Sevgiler

teşekkür ederim,doktorum şu an için bir sorun olmadığını söyledi çok şükür.Sadece oğluş kızdan bir hafta önde gidiyormuş ve aralarında 50 gr kadar fark var.Haftaya detaylı ultrason için perinatolog randevumuz var inşallah sağlıkla kucağımıza almak nasip olur.

Son düzenleme:
Geçen gün reelsde önüme çıkmıştı..Tek plesanta diye bir tabir ilk defa duyduğum için hafızamda kalmış..Çok tatlı ikizler büyümüşler..Demek ki olabiliyormuş..Sağlıkla gelsin bebişleriniz..İçinizi serin tutun..Güzel şeyler düşünün ve pozitif enerjide kalınHoppa

Geçen gün reelsde önüme çıkmıştı..Tek plesanta diye bir tabir ilk defa duyduğum için hafızamda kalmış..Çok tatlı ikizler büyümüşler..Demek ki olabiliyormuş..Sağlıkla gelsin bebişleriniz..İçinizi serin tutun..Güzel şeyler düşünün ve pozitif enerjide kalınHoppa
evet var ama genelde tek yumurta ikizi tek plasenta şeklinde oluyormuş,benimki daha nadir görülen bir durum çift yumurta tek plasenta öyle olunca benim gibi olup da sağlıklı doğum yapan başka birileri var mı diye iyi bir şeyler duymak istiyor insan ister istemez,inşallah sağlıkla kucağımıza alırız ikisini de,desteğiniz için teşekkür ederim

X