Ciklets

Kazen

Yönetim
Administrator
14 Kasım 2001
21.406
69.756
benim Cikletler gene yavru çıkardı 3. nesil yavruyu aldım 1. de 78 taneydi 2. de 123 tane bu son denemede 300 üzerinde yavru var henüz sayamadım 2 ay sonra sayıyı bildiririm : )

Allah bağışlasın analı babalı büyütsün de ciklets ne hayvanı ben bilemedim de?:sm_confused:

Kazen, o 2 nesil yavrudan kaç tanesini büyüttün merak ettim doğrusu .. Biz o kadar yavrudan hiç birini büyütemedik de :))) Bir balığın yavrularını bu kadar fazla koruyabileceği aklıma gelmezdi doğrusu. Bizimkiler yavruları korumak için piranhanalara bile saldırıyorlardı :))İnanılır gibi değil valla. Unutmadan o kadar koruyorlar koruyorlar biraz büyüdükten sonra da bir güzel mideye indiriyorlar.:)))

allah analı babalı büyütsün ..kazen dede oldu yani:Roflol: :Roflol:

Kazen, o 2 nesil yavrudan kaç tanesini büyüttün merak ettim doğrusu .. Biz o kadar yavrudan hiç birini büyütemedik de :))) Bir balığın yavrularını bu kadar fazla koruyabileceği aklıma gelmezdi doğrusu. Bizimkiler yavruları korumak için piranhanalara bile saldırıyorlardı :))İnanılır gibi değil valla. Unutmadan o kadar koruyorlar koruyorlar biraz büyüdükten sonra da bir güzel mideye indiriyorlar.:)))

hiç kaybım olmadı hepsi yaşadı. yavrulama için kavrayum ayrı sadece anne ve baba var orada yavrular yumurtadna çıktıktan 3 gün sonra babayı ayırıyorum. Anne zaten dokunmuyor ciklette diğer cinsler gibi değil anne yavruları kolluyor.

Kazen gözün aydın torunların olmuş he. Benim eşim de 3. nesil yavruları aldı ama kötü doktor çok kayıp var çoook. Yaşayanlar ayrı akvaryumda senin dediğin gibi. Bi de sarı prensesleri var. Onlar yumurtaları ağızlarında tutuyorlar. Korkudan çıkarmayınca eşim doğurttu sezeryan:))
1 taneden 20 yavru çıktı canlı. Şimdi 5-6'sı yaşıyo zannumca. 1 ay oldu salacam diyo diğerlerinin yanına sence de daha küçük değiller mi? Normal süresi nedir?

Bi de ben cikletlerin yunusu var onları seviyorum. Eşimin onlardan da var 8 tane kocaman. Karanlıkta lacivert oluyorlar muhteşemler.

Kazen gözün aydın torunların olmuş he. Benim eşim de 3. nesil yavruları aldı ama kötü doktor çok kayıp var çoook. Yaşayanlar ayrı akvaryumda senin dediğin gibi. Bi de sarı prensesleri var. Onlar yumurtaları ağızlarında tutuyorlar. Korkudan çıkarmayınca eşim doğurttu sezeryan:))
1 taneden 20 yavru çıktı canlı. Şimdi 5-6'sı yaşıyo zannumca. 1 ay oldu salacam diyo diğerlerinin yanına sence de daha küçük değiller mi? Normal süresi nedir?

krd 2. nesil yavruları yarım tonluk akvaryuma attığımda malesef aralarında 10 tanesini kurtuldu o boya kadar kayıp vermedim dedim ama malesef oraya geçtiğinde canlı yem oldular. 3 aylık olmadan sakın atmasın diğer tarafa 2 aylıkken yendiler ona göre.

Daha önceleri büyük akvaryumda yumurtlayıp, yavrularda orada büyüyorda. Başarılı olamadık tabi. Yavrular öldü devamlı. Biz de diğer akvaryuma yer yaptık onlara. Bu seferde eşim, "yavrular yeterince büyümüştür, büyük akvaryuma geçebilirler artık" gibi yanlış tespitleri sonucu hiç birisini yaşatamadık. Ama 3-5 tanesini büyüttük. Normal boyutlara erişecek kadar büyük olmasada büyümüşlerdi. Tabii o büyüyenleride bizim akvaryumdaki astronot ve piranalar yedi.
Valla tebrik ediyorum seni kazen ciklet yavrusu büyütmek, büyük sabır ve emek ister.

Krdi, senin eşinde aynı benim gibi galiba :))) Boşuna uğraşma walla. Eğer kafasına koyduysa 1 ay 5 gün sonra salar en fazla.:))) Dayanamıyorlar nedense, çok büyüdüğünü falan zannediyorlar sanırım:)))

X