Çıkmazdayım kızlar

Bence şu an duygusal değil mantıklı karar almalısınız.
Kenarda birikim yoksa karı koca işsiz olup kiraya çıkmaya çalışmak şu anda çok mantıksız olur.
Siz bu ailenin evladı olarak şu anda ihtiyacınız olduğu için evlerinde kalma hakkınız var.
Sizinde eviniz sayılır.En azından bir iş bulana kadar bence çıkmayın evden . görüşmeyin annenizle.
Babanız ile sorun yok zaten siz gitmezsiniz o gelir yanınıza.

Ben evlenmeden önce bu kadar değildi. Ben evlendikten sonra bişeyler oldu anneme. Mesela her onlara gittiğimizde ne var da evlendin acaba bak ayrı kaldık vs derdi eşim duymadan. Hatta bi kaç kere kayınvalideme ben kızımın evlenmesini hiç istemedim küçüğün de evlenmesini istemem babaları onlara kızlar evlenmeyin birlikte yaşayalım ben size bakarım çalışmanıza bile gerek yok derdi hep (ki asla böyle bişey yok babam sadece mutluluğumuzu isteyen bir adam) vs dedi. Kayınvalidem de yazık zavallım benim oğlumun bi kusuru mu oldu böyle düşünüyorsunuz dedi. Annem sanki ben evlendikten sonra günden güne iyice delirdi gibi geliyor bana ya da ben evlendikten sonra görebildim yüzünü

Bazi insanlar böyle. Cocuklarini kendi uzantilari olarak gördükleri icin, ve cogu zaman "ilerde bana bakar" misyonu yükledikleri icin bölye sorunlar cikiyor. Sizin bu durumda en büyük göreviniz evliliginizi ve esinizi korumak.

Kızlar annem için bu kaçıncı konu açışım bilmiyorum. Ama her defasında bunu da mı yapacaktın yaa diyorum. Bu sefer ki konuyu özet geçeyim. Babam ve eşim birlikte çalışıyorlar. Kese bir değil ama her zaman birbirlerine destek oluyorlar. Şu sıralar bayağı zor bir durumdan geçiyorlar. Annemlerin ödemeleri gereken borçlar var. Eşim de biz bu ay daha az para alsak da olur siz borcunuzu kapatın demiş babama. Babam parayı anneme vermiş, annem de borç kapatmak yerine gitmiş kardeşime çeyiz için bişeyler almış. Babam da bunu eşimle paylaşmış. Bi akşam annemlere gittik. Annem her zamanki gibi babamın üzerine gidiyor. Zamanında şöyle yaptı böyle yaptı vs diye. En sonunda eşimin yanında sen bana para bile vermiyorsun ödenecek borçlar var hani onların ödemesi nerde demeye başladı. Babam eşimin yanında utandı sıkıldı bişey diyemedi. Eşim de anne biz borçlar için para ayırmıştık başka yere harcamışsın ne yapsın adam dedi. Annem bu lafın üzerine bişey demedi biz eve gidince bana mesajlar atmaya başladı. Eşinin haddine değil bana öyle demek o kim oluyo vs diye. Ben de evet haklısın o kadar karışmamalıydı ben uyarırım dedim. Hayır uyarma ben bundan sonra ona tavır alırım o anlar beni dedi. Yani bu demek oluyor ki eşime hiç bişey demeyecek sadece gelip gidip beni eşime karşı dolduracak. Her neyse ben o gece eşime neden böyle yaptın annem sana kırılmış vs diye olanları söyledim. Eşim de biliyorum evet karışmamam lazım ama babam çok ezildi yanımda dayanamadım dedi. Neyse ertesi gün eşim annemi aramış konuşmak için beni yanlış anlama bi daha karışmam vs demek için. 2 kere aramış annem açmamış. Akşam üzeri beni aradı annem. Bundan sonra eşinin benim evime gelmesini istemiyorum sen de ona uyacaksan sen de gelme falan dedi. Ben de anne sen kendinde misin evime gelmesin diyecek kadar ne yaptı bu adam saygısızlık mı yaptı hakaret mi etti ne oldu dedim. Evet yaptığı çok büyük saygısızlık zaten senin peşinde her yere gelmesinden rahatsızdım şimdi hiç istemiyorum onu dedi. Sen bilirsin anne saygısızlık yapsa cevabını verirdim ama öyle bişey yapmadığı için bişey diyemem senin bize saygın yok demek ki ne diyebilirim dedim. Onun tarafındaysan sen de gelme dedi kapattı. Ben de tam ağlarken eşim eve geldi. Dayanamadım hepsini anlattım. Eşim de şoka girdi. Evime gelmesin diyecek kadar ne yaptım ki ben çok merak ediyorum aramak istiyorum dedi. Arasan da açmaz kararını vermiş dedim. Şimdi ben ne yapayım yaa. Bu arada oturduğumuz ev babamların. Ev alana kadar oturun sonra çıkarsınız dediler. Eşim o kadar hayal kırıklığına uğradı ki beni babamda mı savunmamış deyip üzüldü. Eşim şu an babamla işlerini ayırıp kiraya çıkmak istiyor. Ben de destekliyorum bu durumu. Babamın söylediği hiç birşey yok. Biz neye uğradığımızı şaşırdık. He bir de bana mesaj atmış annem damat evimde otururken ben çile çekemem diye. Halbuki biz bedavaya oturmuyoruz. Eşim sabahın köründe işe gidip akşam 10da eve geliyor. Elinden geleni yapıyor. Yeri geliyor hiç kazanmadan kendi birikimlerimizden harcadığımız oluyor. Sırf birlikte yaptıkları işi geliştirmek için uğraşıyor. Ama şimdi her şey boşa gitti. O kadar üzgünüm ki bu saat oldu uyuyamadım. Sürekli düşünüyorum nasıl yapacağız diye. Daha yeni işten ayrıldım bi rahatsızlığım sebebiyle. Tam evimde kendimi toparlıyordum ki hem ev hem iş değiştirmek zorunda kalacağız. Ne yapacağım bi akıl verin bana
Bence ev için acele etmeyin annenizle bi süre ilişkinizi kesmenizi öneririm ama küslük değil. Önce isini değiştirsin eşiniz biraz para koyun kenara çıkın sonra en güzeli çünkü hemen evden cikilirsa kolay kolay ev bulamazsınız zor olur her açıdan anneniz ne derse desin bi ev kadar da mı değeriniz yok hatta yüzsüzlük yapıp istediğim kadar kalırım deyin sinir olsun

Bence şu an duygusal değil mantıklı karar almalısınız.
Kenarda birikim yoksa karı koca işsiz olup kiraya çıkmaya çalışmak şu anda çok mantıksız olur.
Siz bu ailenin evladı olarak şu anda ihtiyacınız olduğu için evlerinde kalma hakkınız var.
Sizinde eviniz sayılır.En azından bir iş bulana kadar bence çıkmayın evden . görüşmeyin annenizle.
Babanız ile sorun yok zaten siz gitmezsiniz o gelir yanınıza.
Kesinlikle

Kızlar babam devreye girdi. Beni ezecekseniz gidin bu evden dedi. Anneniz de evden çıkmanız için bişey demiyor bu olayı büyütmeyelim ailemiz dağılmasın dedi. Biz de anneme karşı mesafeli olmaya devam edeceğimizi ev konusunu da erteleyeceğimizi söyledik

X