Çikolata kisti ve pco ile hamile kaldım

Gebe kalmak için herhangi bişe yaptın mi cnm çikolata kisti bendede var bende 11 aydır deniyorum olmuyo. Bebeğin hayırlı olsun Rabbim hayırlı sağlıklı bı şekilde kucağına almayı nasip etsin. Darısı biz isteyenlerin başına İnşallah bizlerede dua et
Yumurtlama testleri yapmaktan başka bir şey yapmadım ama hamile kaldığım ay onuda yapmamıştım herşeyi salmıştım folik asiti bile hep yorumlarda da kafada tam bitirip rahatlayınca oluyor diyorlardı çok doğru çantama ağrı kesici pedimi bile koymuştum

Bu arada arkadaşlar ne kadar doğru bilmiyorum ama bir arkadaş dedi biz hamile kalmadan önce eşimde bende aynı gün 2.doz aşı olmuştuk bir doktorda sperm sayısını arttığını söylemiş tam aşıdan bir ay sonra hamile kaldım hatta korunma öneriyorlardı ben nasıl olsa olmuyor diyede dikkate almamıştım

Birde bir gebenin günlüğü sayfası var Instagram da ebru hanım onu takip edin pozisyon kist masajı yumurta testleri hepsi var ben onlarıda denedim düzenli olmasada ve amh 4.70 ti benim yani kist yumurtalarını etkilememiş ve muayene de hiçbir i kalmamış bebekle birlikte yok olmuş doktor hem karım ultrason dan hem alt vajina muyanesi ile aradı bulamadı

Merhaba bende 3 aylık evliyim bende düşünüyorum ve doktor a gittim 1 yıl denememi polikistik over oldugum mu soyledi normal yolla biraz zor dedi peki siz hangi yolları denediniz hamıle kaldınız.

Merhaba bende 3 aylık evliyim bende düşünüyorum ve doktor a gittim 1 yıl denememi polikistik over oldugum mu soyledi normal yolla biraz zor dedi peki siz hangi yolları denediniz hamıle kaldınız.
Merhabalar bize 6 ay vermişti sanırım yaşınız küçük 30 yaş üstüne genelde 6 ay veriyorlar polikistik over çikolata kisti ne göre çok daha kolay bir süreç hiç endişe etmeyin şu an üç kadından birinde var gebeliği zorlştırma sebebi düzenli adet göremediğiniz için yumurta günleri tespit edilemiyor bunun için size yumurtlama testlerini öneririm adet bitiminde başlayın bir dahaki adete kadar uygulayın çift çizgi gördüğünüz günler ilişki olacak bunun için de Instagram da bir gebenin günlüğü sayfası var Instagram da onu takip edin detaylı anlatıyor yani sizin için önemli olan yumurtlama günlerini bulun gerisi kolay zaten yeni de evlisiniz kendinizi sıkmayın zaten sıkarsanız olmaz hiç bir ilaç vesaire kullanmadım bu arada benim doğal yolla oldu

Merhabalar bize 6 ay vermişti sanırım yaşınız küçük 30 yaş üstüne genelde 6 ay veriyorlar polikistik over çikolata kisti ne göre çok daha kolay bir süreç hiç endişe etmeyin şu an üç kadından birinde var gebeliği zorlştırma sebebi düzenli adet göremediğiniz için yumurta günleri tespit edilemiyor bunun için size yumurtlama testlerini öneririm adet bitiminde başlayın bir dahaki adete kadar uygulayın çift çizgi gördüğünüz günler ilişki olacak bunun için de Instagram da bir gebenin günlüğü sayfası var Instagram da onu takip edin detaylı anlatıyor yani sizin için önemli olan yumurtlama günlerini bulun gerisi kolay zaten yeni de evlisiniz kendinizi sıkmayın zaten sıkarsanız olmaz hiç bir ilaç vesaire kullanmadım bu arada benim doğal yolla oldu
Cok teşekkür ederim denicem🥰

Bu arada arkadaşlar ne kadar doğru bilmiyorum ama bir arkadaş dedi biz hamile kalmadan önce eşimde bende aynı gün 2.doz aşı olmuştuk bir doktorda sperm sayısını arttığını söylemiş tam aşıdan bir ay sonra hamile kaldım hatta korunma öneriyorlardı ben nasıl olsa olmuyor diyede dikkate almamıştım
Bende hatayda olan bir doktordan duydum sizde mı ordan duydunuz? Hatta aşıdan sonra kaç yıl gebe kalamayanlar kalmış falan doktor hepsini paylaşmıştı. Ama ben 1 eşim 2 doz aşı oldu ondan sonra 2 ay denemiş olduk bişey farketmedi

Bütün kadınlara merhaba bir gün hamile kalmayı başarırsam bende buralara yazacağım diye niyet etmiştim daha hamileliğini yeni öğrenmiş iki günlük anne adayıyım Allah isteyen herkese nasip etsin .Sürecimi anlatırsam Mart başlarında bebeğe karar verdik süreci planlama adına kadın doğuma gittim ne yazıkki hem çikolata kisti hemde pco hastası olduğumu bebeğin de biraz zor yoldan geleceğini öğrendim araştırdıkça daha da umutsuzluğa kapıldım martda olmadı sonra ovulasyon testleri denedim o aylarda da olmadı 6 ayda zaten kısırlık nedeni ile doktora başvurmanız gerekiyordu doktor 6 ay deneyin demişti olmazsa gelin bu ayda olmazsa rahim filmi ile gidecektik siz düşünün durumu bu ay belirti neydi desem hamile olmadığım da inanın daha çok belirti vardı nerdeyse hiç bir şey yoktu yumurtlamadan bir iki gün sonra çok az kasık ağrısı oldu kistlerim olduğu için zaten bu her ay oluyordu adete 10 gün kala göğüs hassasiyet i başlar yakınlaştıkça el değmezdi bu ay asla olmadı zaten bu beni şüpheye itti üç gün kaldı hala bir şey yok dayanamayarak akşam altını çizerim erken gebelik testi yaptım ve negatifti tabi moral alt üst iki gün kala çok az göğüslerde sızlama oldu demek ki artık adet olurum dedim iki gün sürdü ve geçti derken adetlerim çok düzenlidir bir gün geçti ikinci gün Sabah erken gebelik testi yaptım tekrar ve çok çok silik pembe soluk çizgi gördüm bunuda testin içini açınca gördüm bunun üzerine kan vermeye gittim aynı gün ve beta HCG 32 çıktı lakin çok erken öğrendim o yüzden çok yüksek değil fiziki olarak 2 haftalık ama resmi son adet başlangıca göre tam bir aylık oluyor sorularınız varsa sorun lütfen yardımcı olurum
Merhaba bu süreçte bişey kullandınız mı benmde çikolata kistim var hemde iki yumurtalıgmda 6 ve 3 santimlik hangi doktora gittysem hep olumsuz cevaplar aldm 2 ay sogan suyu içtm olmadı rahim filmi çekldm çok şükür temiz çıktı tüpler tıkalı cıkmadı bu süreçte ne yapmam lazım bilgi verrnsz cok sevirm sizede hayırlı olsun Allah kucagınıza almayı nasip etsin bu duyguyu rabbim bize de tatırsn 🙏

Merhaba canim ins görürsün bende sorayim bari öncelikle allah saglikla kucagina almayi nasip etsin hayirli evlat olsun insllah, ben pcoluyum kilo cok aldim bi yumurtaligim kist oldu sanirim sol yumurtalik duphaston ve klomen aliyorum ayretten matofin verdi doktorum insulin direnci icin ben gecen ay klomen aldim yumurtam catlasin diye catladi ovulasyonum gerceklesti ama gebelik olmadi bu arada ben ilacsiz adet olamiyorum ne önerirsin :KK43: bu ilaclarin disinda bir sürü.vitamin kullaniyorum folik asit balik yagi bide inositol

Merhaba bu süreçte bişey kullandınız mı benmde çikolata kistim var hemde iki yumurtalıgmda 6 ve 3 santimlik hangi doktora gittysem hep olumsuz cevaplar aldm 2 ay sogan suyu içtm olmadı rahim filmi çekldm çok şükür temiz çıktı tüpler tıkalı cıkmadı bu süreçte ne yapmam lazım bilgi verrnsz cok sevirm sizede hayırlı olsun Allah kucagınıza almayı nasip etsin bu duyguyu rabbim bize de tatırsn 🙏
Bende sizin gibi böyle boş boş beklemekle olur mu niye ilaç vermiyor diye düşündüm ama bize 6 ay verdi doğal yollardan deneyin dedi olmazsa rahim filmi çektir gel dedi yani hiç bir ilaç kullanmadım zaten çikolata kisti için kullanılan ilaç çocuk planlarken olmaz olmasını engelliyor çünkü ben çok araştırdım akışına bırakın yumurta takip testleri ile ilişkiye girin ben baktım onlarda da olmuyor iki gün ara ile denemiştik o şekilde oldu zaten şu an beş aylık hamileyim çok şükür hiç bir kür kullanmadım ne kadardır olmuyor sizin

X