Kekler - Pastalar Çikolatalı & Vişneli Cheesecake

Nego

Özgür Filistin ☝️Bir sabah gelecek kardan aydınlık
Pro Üye
10 Haziran 2010
84.682
355.273
Merhabalar :KK54:. Güzel bir tarifimle sizlerleyim,güvendiğim beni hiç şaşırtmayan cheesecakeimle :super:

Limonlu, portakallı, vişneli her meyveyle yapabilirsiniz. Ben bu sefer vişneli çikolatalı yaptım. Çikolata sevmeyen yoktur sanırım :KK36:

Malzemeler :

Alt taban için;

• 2 paket Burçak
  • 100 gram tereyağı
Arası için;
  • 400 gram labne
  • 1 paket 200 ml sıvı krema
  • 1 paket vanilya
  • 2 yumurta
  • 1 su bardağı şeker
  • 1 yemek kaşığı limon suyu
  • 3 yemek kaşığı un
Vişne sosu için;
  • 1 su bardağı vişne suyu
  • 1 su bardağı süt
  • 2,5 yemek kaşığı nişasta
  • 2.5 yemek kaşığı toz şeker
Üst çikolata sosu için;
  • 200 ml sıvı krema 200 gr çikolata
  • 1 paket bitter, 1 paket sütlü çikolata (160 gr)
  • 1 çay bardağı süt

Öncelikle terayağını eritiyoruz
robotta iki paket bisküviyi çekiyoruz yağ ılıyınca ikisini karıştırıp tabanına pişirme kağıdı koyduğumuz kelepçeli kalıbımıza bastırarak yerleştiriyoruz.
Buzluğa veya buzdolabına koyup 10-15 dakika donmasını bekliyoruz.

Bu arada yumurta ve şekeri beyaz olana kadar çırpıyoruz
Kalan malzemeleri de ekleyip çırpmaya devam ediyoruz.
Buzluktan çıkardığımız tabanımızın üstüne döküyoruz. 170 derecede önceden ısıtılmış fırınımıza içine su koyduğumuz başka bir kabın içine oturtarak veriyoruz (su üstünün catlamaması için) .
25-30 dakika fırında pişiriyoruz.

Gördüğünüz gibi herhangi bir çatlama olmadı (üstüne elimi değdirğim için oldu o pürüz :-))

O biraz ılırken vişne sosumuzu hazırlıyoruz.
Malzemeleri karıştırıp(süt + vişne suyu +şeker +nişasta ), üzeri göz göz olana kadar pişiriyoruz. Pişen sosu kekimizin üstüne döküyoruz
Çikolatamızı benmari usulü eritiyoruz (krema + süt +çikolata )

Çikolata sosumuzu da kekimizin üstüne döküyoruz.
Soslar iyice soğuduktan sonra buzdolabına kaldırıyoruz .
Ertesi gün servise hazır :KK52: . Bir gün bekleyince daha lezzetli oluyor çünkü.

Mutlaka denemelisiniz, muhteşem bir lezzet, ekşi tatlı uyumuna bayılacaksınız :super:

Üzerine buzlukta bulundurduğum vişnelerden koydum. Krema ve vişne reçeli ile de sunum yaptım :KK36:

Annemin el emeği göz nuru dantel örtü ve benim el emeğim boyadığım fincanımla sizlere sunmak istedim.
Umarım beğenirsiniz, deneyenlere şimdiden afiyet olsun:KK36:

Yarışmaya katılan diğer arkadaşlara da bol şans :KK200: birbirinden güzel lezzetli tarifler geldi şimdiye kadar :KK37:

Not : Benim kalıbım biraz büyüktü, daha küçük kalıpta tabanınız daha yüksek olur :KK66:
Not: Kelepçeli kalbi olmayanlar yuvarlak borcamda da yapabilir.

Son düzenleme:
Eline sağlık canım başarılar dilerim :)

Duzenleme: şimdi fark ettim yarışmaya dahil edilmemiş tarifin yine de emeğine sağlık canım çok güzel olmuş gerçekten :KK68:

Eline sağlık canım başarılar dilerim :)

Duzenleme: şimdi fark ettim yarışmaya dahil edilmemiş tarifin yine de emeğine sağlık canım çok güzel olmuş gerçekten :KK68:
Sağol canım ama yarışmaya kabul edilmedi

Ellerinize saglik cokk güzel olmus ve detayli anlatmisssiniz tesekkurler
Yarismaya neden kabul edilmedi?yarisma bitti mi?
Hayır bitmedi. İçinde süt yokmuş sütlü tatlı değilmiş :KK51:

Hayır bitmedi. İçinde süt yokmuş sütlü tatlı değilmiş :KK51:
Süt var ama pinar süt kullanmissiniz resmide var.cok da bilmiyorum ben isleyisi ama ellerinize saglik
Hic yapmadigim ama hep yapmak ustedigimdi detayli tarif bulamamistim tesekkur ediyorum❤

Süt var ama pinar süt kullanmissiniz resmide var.cok da bilmiyorum ben isleyisi ama ellerinize saglik
Hic yapmadigim ama hep yapmak ustedigimdi detayli tarif bulamamistim tesekkur ediyorum❤
Tavsiye ederim mutlaka deneyin yiyenler çok beğendi ikişer dilim yediler :KK66:

Mune Mune konumun kapatılmasını istiyorum.

X